Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

28 minut temu, Pajto02 napisał:

Frankie - moja ścisła topka. Dla mnie - bezwzględny majstersztyk, niesamowita ilość muzyki w muzyce. Jedna z tych płyt, której znajomość od lat dziecięcych zawdzięczam rodzicom.

 

Zgadzam sie z tobą w 100%, mam ich te płytkę CD kupioną przeszło 30 lat temu i jest chyba najczęściej przeze ze mnie słuchaną. 

Edytowano przez Amarok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Khedron napisał:

przecietnie utalentowani muzycznie. Maja mnostwo wspolnego. Taka z niej Ewa Bem jak z niego Czeslaw Niemen. 

Ja myślę, że Adele ma jednak spory talent. W każdym razie problemem (jeśli można mówić o problemie w przypadku tak wielkiej kariery) jest nie tyle brak talentu, co brak pewnych umiejętności. Śpiewa niby po "czarnemu", szczególnie na wcześniejszych płytach, ale mistrzynią frazowania to ona nie jest. W tym sensie Ewa Bem faktycznie ja zmiata. Z tym, że to jest problem pokoleniowy. Współczesne czarne wokalistki soulowe czy nawet bluesowe, też nie frazują tak jak te z lat 60-tych. Porównajmy chociażby taką Toni Lynn Washington z dużo młodszą Shemekią Copeland. Ta druga ma naprawdę kawał głosu, ale technicznie sporo jej brakuje do pierwszej. 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...