Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dnia 11.06.2022 o 21:00, Adi777 napisał:

@sonique Znasz?

No właśnie nie znam. To znaczy wiem co to za płyta, z jakiego okresu, i czego się po niej spodziewać. Pewnie nawet ją pobieżnie kiedyś przesłuchałem ale nic w pamęci nie zostało. Ciekawe, że właśnie teraz wpada mi na tapet (z pewnością ją przesłucham), gdy moją płytą kończącego się już tygodnia została bezapelacyjnie poniższa: Live at the Aquarium. Skąd inąd Michael Brook to dobry kumpel i kilkukrotny muzyczny kolaborant Briana Eno. Ta koncertowa płyta zawiera miedzy innymi wspaniały kawałek Ultramarine, który bardzo lubię nie tylko dlatego, że nazywa się tak samo jak mój niegdyś ukochany perfum od Givenchy, ale przede wszystkim dlatego, iż utwór ten znam głównie z bardzo dobrej ścieżki dźwiękowej do filmu Heat. Na soundracku do wspomnianej Gorączki znajduje się też niezły kawałek Briana Eno (cały czas jak widać krążyli w swoim pobliżu), przeszywająca zmysły Armenia Einstürzende Neubauten, czy taka perełka jak Last Nite Terje Rypdala. Trochę odjechałem od tematu... ale czyż z muzyką nie jest tak zawsze? Jak zaczynam żeglować w jakimś klimacie to nigdy nie wiem gdzie mnie ta peregrynacja zaprowadzi. Zatem polecam spróbować: Michael Brok Live at the Aquarium.

3AF43C44-40CA-45F7-945B-B4493938F2AF.jpeg.a8449bd24d40e0585b57ea9a826661cb.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Osmond czy Oswald - jeden ;) psychol :)

Brawo dla Ciebie. :)Ktoś chyba jeszcze jednak czyta w tym kraju.  Jak najbardziej słuszna i zapewne zamierzona przez artystę konotacja.

52 minuty temu, J4Z napisał:

Masz mnie! Muszę to sprawdzić w takim razie 😄

Pewnie że posłuchaj tej płytki. Jest klimat.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchawszy tę płytę. Jak na moje ucho głos i styl muzyczny baaaardzo przypomina Cohena. 

 

Dnia 15.06.2022 o 21:20, Grzesiek202 napisał:

Już kiedyś wrzuciłem tu coś z tej płyty. Uważam, że jest to muzyka... interesująca. Ci którym nie podejdzie, pewnie sklasyfikują ją jako "psycho-country" :)

 

Screenshot_20220615-211013_BluOS.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...