Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Nie wiem kto wspomniał ale dobrze się stało bo mam kolejną płytę 

IMG20220708112100.thumb.jpg.c72a82669e048db244a7a28266eac2d7.jpg

 

Podziel się wrażeniami. Lubię czytać takie opisy. W tym dziale najczęściej nikt nic nie pisze tylko wrzuca link lub zdjęcie. To słaba zachęta. 
 

Ojciec Założyciel tej rubryki, niejaki @karp, uzasadniając decyzję o jej powstaniu, w pierwszym poście popełnionym 2-go lutego 2007 napisał:

Niby standardowy temat, ale jednak coś, co mówi o nas. O naszym nastroju, o tym co robimy. Ale żeby nie był to standardowy temacik dla spamerów, to napiszcie uzasadnienie - dlaczego akurat to??

Może uszanujmy jego intencje i wrzucajmy parę zdań dlaczego coś proponujemy? Mnie to jak inni ludzie odbierają daną muzykę interesuje. A Was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych zespołów, nie tylko ze Sceny Canterbury. Dużo koncertówek Maszyny mam do nadrobienia, więc dlatego akurat to :D

Z Wikipedii:

Scena Canterbury (także brzmienie Canterbury) – dość nieprecyzyjny, ale praktyczny termin odnoszący się do muzyków i zespołów uprawiających rock progresywny, rock awangardowy i jazz w latach 60. i 70. XX wieku, wywodzących się częściowo z miasta Canterbury, w hrabstwie Kent w Anglii.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Bez bicia się przyznam że ten temat bardzo mnie inspiruje.

Zwykle, muzy której tu mogę posmakować, nigdy nie usłyszałbym bo "stoję" muzycznie w latach 80/90 :). Moje motto to "follow the music"  dlatego baaaardzo często tu zaglądam.

Fajnie, że to napisałeś. Jak trafnie zauważył autor wątku, opisy dużo mówią o nas. O tym dlaczego coś wrzucamy.
 

No widzisz. Ja uwielbiam lata 80-te ale jakoś traktuję je po macoszemu, głównie z braku czasu na wszystko.

Ale ten kawałek Phila Lynotta jest świetny. Jak również teledysk (bo nie każdy przetrwał próbę czasu). Dzięki. Nie znałem. Facet już odznaczony w TIDALu;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten wątek się bardzo podoba, bo po pierwsze to jest sedno tego całego zachodu. Wrzucacie czasem muzykę, którą znam i uwielbiam, czasami taką którą znam i jej nie znoszę, często taką której nie znam (najlepiej) i albo mnie zainteresuje, albo przeciwnie, ale ten temat jest ciągle wyjątkowy. Dlaczego? Bo na tyłu  jego stronach nie ma kłótni!  Bo tu jest muzyka! Bo - o zgrozo! O gustach się nie dyskutuje. I to jest zbawienny truizm w tym wypadku.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fafniak napisał:

Obiecuje że napiszę, ale dziś = odmóżdżenie

Powodzenia w odmóżdżaniu. Wierzę, że okaże się odwracalne;)

Ja się dzisiaj zaplątałem w szaloną pajęczynę Terje Rypdala, Barre Phillipsa (moje ostatnie odkrycie), i kilku innych muzycznych zatraceńców, którzy utkali ją na płycie What Comes After, w 1974r. Ja doskonale wiem co będzie potem. Potem będzie „lulu” z wyczerpania;)

FA02CC2E-5141-4162-A55A-EE44DF0111FE.jpeg.d10ca09839cb7c4ff80e57a6dfb84ff9.jpeg

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Znacie, lubicie? Zarówno Maszynę, jak i inne zespoły należące do Sceny Canterbury?

Nie bryluję w szerokim Progu. Poruszam się w nim tylko kilkoma dobrze sobie znanymi ścieżkami. Trochę to zachowawcze, ale rzadko zbaczam w nieznane chaszcze… Mówisz, że już czas? Soft Machine jeszcze przede mną. Zazdrościsz?;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...