Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Kiedyś dość fascynujący dla mnie zespół. Sporo wspomnień, najczęściej z jakiegoś lipcowego, lub sierpniowego wieczoru. Dobrze się tego słuchało nawet na miniwieży Sony :). Teraz słyszę, że naprawdę fajnie mieli nagrane te płyty. Niestety (?), nie mogę  się przekonać do nowszych albumów.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Kiedyś dość fascynujący dla mnie zespół. Sporo wspomnień, najczęściej z jakiegoś lipcowego, lub sierpniowego wieczoru. Dobrze się tego słuchało nawet na miniwieży Sony :). Teraz słyszę, że naprawdę fajnie mieli nagrane te płyty. Niestety (?), nie mogę  się przekonać do nowszych albumów.

Zacząłem od Pablo Honey, gdy jeszcze mało kto ich słuchał. Natomiast po wydaniu OK Computer to już mało kto ich nie słuchał. Potem dokonali kolejnego zwrotu (KID A, Amnesiac), i kolejnego… (Hail To the Thief, In Rainbow), i jeszcze jednego (The King of Limbs, A Moon Shaped Pool). Muzyczne kameleony. Choć pewne elementy ich stylu obecne na każdej płycie. Moim zdaniem, po bliższym poznaniu, wszystkie płyty na podobnym, wysokim poziomie. Skuchy nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sonique napisał:

Zacząłem od Pablo Honey, gdy jeszcze mało kto ich słuchał. Natomiast po wydaniu OK Computer to już mało kto ich nie słuchał. Potem dokonali kolejnego zwrotu (KID A, Amnesiac), i kolejnego… (Hail To the Thief, In Rainbow), i jeszcze jednego (The King of Limbs, A Moon Shaped Pool). Muzyczne kameleony. Choć pewne elementy ich stylu obecne na każdej płycie. Moim zdaniem, po bliższym poznaniu, wszystkie płyty na podobnym, wysokim poziomie. Skuchy nie ma.

Ja od 25 lat śledzę ich dokonania, Ok Computer i Kid A to dla mnie perfekcyjne płyty 10/10.

20220525_191855.thumb.jpg.92f884e2facc671aacc04956abbca009.jpg

 

Edytowano przez tchocky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sonique napisał:

Natomiast po wydaniu OK Computer to już mało kto ich nie słuchał.

Ja nie słuchałem. Żona trochę próbowała mnie w to wciągnąć, ale się nie dałem. :)

2 godziny temu, Pajto02 napisał:

Tak sobie przyjemnie plumka wieczorem po cichu...

Sowy White znakomicie plumka (jaka staranna artykulacja!), ale jak chce, to potrafi też wyciąć siarczystego bluesa czy pojechać jazzrockowo. Kawał gitarzysty i zawsze ma dobrych, choć niekoniecznie znanych, muzyków towarzyszących. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Piękny wokal 

 

 

Przesluchalem, ze 3 kawałki normalnie, resztę w tle jak sprzątałem i się kręciłem. Musisz mi wybaczyć, ale mimo tego że czasem coś tam mną zabujało to średnio podeszła. :/

 

Spoko, nic na siłę🙂

Ja gościa bardzo lubię

20220731_151715.thumb.jpg.1b96397fba5303be9e6dae974a4593cc.jpg

Edytowano przez tchocky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2022 o 19:14, Adi777 napisał:

Prawdopodobnie mój number one w całym jazzie. Perełka. Cztery utwory, natchnione brzmienie, mistyczny klimat, bardzo rozbudowane instrumentarium, między innymi harfa, skrzypce, tambura, flet, saksofony. Bajka 😍

@sonique Polecam 😉

Trochę mi to zajęło ale już jestem gotowy aby coś napisać. I muszę Ci (znowu) przyznać rację: niezwykle dobra, ciekawa, i świetnie zagrana płyta. Dużo się dzieje i to w sposób, który bardzo lubię. Doceniam również koncepcję albumu - fajny pomysł. Płyta zdecydowanie ze mną zostaje. Dzięki!

Odwdzięczę się. Słuchałem wczoraj. Dobry kawał jazzu, rok 1978, Jack DeJohnette - New Directions:

5E6F6D83-54F5-4AAB-B0B6-717D499F93A7.jpeg.b066883bdb0630dfa03a840b1ffb0069.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...