Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

W roku 1993 fani zakręconego alternatywnego brzmienia mieli czego słuchać. Smashing Pumpkins wydał swój drugi i absolutnie genialny Siamese Dream. PJ Harvey, również drugi i również świetny Rid Of Me. Ale najciekawiej było wśród artystów debiutujących: Radiohead zaskoczył świat swoim Pablo Honey a Bjork genialnym i wizjonerskim Debut.

Ja jednak nie o nich. Jedna płyta przyćmiła swoim blaskiem wszystkie wymienione powyżej. Do dzisiaj pozostając chyba najczęściej słuchanym przeze mnie wydawnictwem alternatywnym: Suede - Suede. Wówczas nie miałem Internetu co było dobre bo recenzować i oceniać płyty musiałem sam. Po latach dowiedziałem się, że krytycy podzielili moje zdanie: płyta zdobyła Mercury Prize i wskoczyła na pierwsze miejsce brytyjskiej top listy już w tygodniu wydania.

A co napiszę o muzyce? Ano nic. Albo się ją czuje albo nie i żadne opisy tego nie zmienią. Po latach mogę ze smutkiem stwierdzić, że zespół nigdy później nie zbliżył się nawet do poziomu pierwszej płyty. Warto przesłuchać jeszcze Dog Man Star, która jako tako trzyma poziom - niestety kłótnie w zespole i wiszący rozpad grupy odbił piętno na tej sesji. Po zmianach personalnych, Suede stał się mocno innym zespołem. Już nie dla mnie, choć miewali fajne przebłyski (niektóre kawałki z Head Music).

Suede - Suede:

2B509BCC-5195-49BE-B2A3-8690E52DE556.jpeg.123440e5050bba3592e42d6e622ce780.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sonique napisał:

W roku 1993 fani zakręconego alternatywnego brzmienia mieli czego słuchać. Smashing Pumpkins wydał swój drugi i absolutnie genialny Siamese Dream. PJ Harvey, również drugi i również świetny Rid Of Me. Ale najciekawiej było wśród artystów debiutujących: Radiohead zaskoczył świat swoim Pablo Honey a Bjork genialnym i wizjonerskim Debut.

Nie zapominajmy o Slowdive

Do tego druga płyta Blur, debiuty The Verve, Liz Phair, Archers of Loaf. 

I taka perełka, uwielbiam🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tchocky napisał:

Nie zapominajmy o Slowdive

Do tego druga płyta Blur, debiuty The Verve, Liz Phair, Archers of Loaf. 

I taka perełka, uwielbiam🙂

 

Oczywiście masz rację. Niektóre zespoły pominąłem kierując się różnymi pobudkami. Przede wszystkim skupiłem się na tych dla mnie najważniejszych. Blur czy the Verve nigdy nie zaskarbiły mojego serca aż tak więc zaoszczędziłem ich kosztem na długości mojego posta;)

A do Slowdive i Swirlies się przyłożę. Obiecuję. Bo bardzo dobrze grają…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adi777 napisał:

@seba3002 Khmer zajebiaszczy album. Znasz płytkę Light Extracts Eivinda Aarseta?

https://open.spotify.com/album/2TU5Kf4APpht9UFU2javB1?si=Fusu9BKiTcSdHwPj5d2TlQ&utm_source=copy-link

Eivind Aarset - Light Extracts - racja, fantastyczna płyta. Przyłączam się do „achów” i „ochów”…;)

A Nils Petter Molvaer ogólnie trzyma świetny poziom. Nie tylko na Khmer…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...