Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

A ja dzisiaj posłuchałem w dobrym towarzystwie (wreszcie własną żonę udało się namówić icon_razz.gif ) Elektryków.
Zresztą towarzystwo było podwójnie dobre, bo ELO grało w towarzystwie prawie trzydziestoosobowej orkiestry (głównie instrumenty smyczkowe, ale i parę kotłów).

Fajnie było - naprawdę nieźle grali, tylko pierwszy utwór (no moze pierwsze dwa utwory) miały mocno wycofaną górę (siedziałem na balkonie, to mogło byc przyczyną). W każdym razie później już było OK. Podobno na lepszych miejscach było dobrze już od pierwszego utworu - ale to zasłyszane, jakoś nie miałem możliwości sprawdzenia tego osobiście icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal żałuję icon_cry.gif , że nie udało mi się żony (własnej icon_wink.gif ) namówić na wyjazd do Łodzi na ostatni koncert A-HA.
Muzyka tego zespołu jej również się podoba, ale niestety termin jej nie pasował. A sam jakoś nie mogłem znaleźć bardziej mobilnego towarzystwa...

Dlatego wzorem Audioneta
Cytat

Pozostaje wrzucić płyty i posłuchać jak grali kiedyś


Na szczęście mam jakieś płyty koncertowe A-HA na DVD, więc nie tylko "słuchać" icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatnie dni słucham kilku krążków, a mianowicie US3 - "stop, think, run", Stinga - "If on a winter's night..." i soundtracku z serialu "39 i pół" (sezon 3). US3 to ciekawy rodzaj muzyki, elektornika, trochę jakby pod hh, ale nie zupełnie, szczerze mówiąc zaintrygowali mnie (jak widać "Płyty za posty" pozwalają odkrywać nowe horyzonty). Sting trochę monotonny, ale na zimowy wieczór się nadaje. "39 i pół" to nie ma co pisać raczej składanka niż album, ale parę fajnych (niekoniecznie znanych) kawałków jest icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w odtwarzaczu gości Anita Lipnicka z nowym albumem "Hard Land of Wonder". Przyznam, że płytka mnie bardzo mile zaskoczyła. W pewnych momentach słuchając Anity miałem wrażenie, że to któraś z płyt DIDO -głos zbliżony i klimaty też icon_wink.gif Polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy lubią Katie Meluę (chyba nie powinienem odmieniać, ale brzmiało by to dziwnie), Norahę Jones czy Joss Stone - takie dość spokojne granie z pogranicza jazzu, bluesa i mixu kilku innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołajkowy prezent icon_biggrin.gif Mianowicie "Nobody's perfect" by Deep Purple, tradycyjnie wydany w 1988 roku na 2LP. Jednak nie jest to zwykłe CD icon_wink.gif, mój pierwszy SHM-CD prosto z japońskiego oddziału Universala. Nie zauważyłem jakiejś powalającej różnicy jakościowej między nią, a normalnymi CDkami, ale np. ilość szczegółów jest świetna. Jeśli ktoś nie próbował japońskich wersji płyt to polecam zakup choćby jednej na próbę icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj byłam na koncercie Friend And Fellow i teraz słucham ich nowej płyty "Lady". I rzecz jasna jestem oczarowana. Gitarka klasyczna (cuda wyczyniał na niej jej właściciel) i niski zmysłowy głos wokalistki. Koncert fantastyczny, niebywale żywiołowy, takiego nagromadzenia pozytywnej energii w jednym pomieszczeniu dawno nie uświadczyłam. Było kilka kawałków z "Lady" i nieco coverów - Nina Simone, Joni Mitchell i Depeche Mode nawet. Polecam bardzo, bardzo wszystkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...