Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Ja dopiero raczkuję w tego typu muzyce i to mój pierwszy album Stańki, ale szczerze mówiąc bardzo mi się podoba. Z jazzowych klimatów mam jeszcze np. Agę Zaryan "My lullaby" czy składankę na 75 urodziny Erica Dolphyego, ale "Dark eyes" to jak na ten moment najlepszy jazzujący album w mojej skromnej kolekcji icon_wink.gif

Żeby nie było, że robię OT to dodam, że obecnie w odtwarzaczu gości płyta "Raz Dwa Trzy - Młynarski", świetny koncert jubileuszowy dla W.M. w studiu PR im. A. Osieckiej. Polecam wszystkim fanom (czy to pana Wojciecha, czy RDT), jak i całej reszcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paciu drogi!

Najważniejsze, że Ci się podoba!

W każdym razie - o ile rzeczywiście tak jest - sięgnij do innych płyt Tomasza - na początek choćby tych sygnowanych logo wytwórni ECM!

Pewnie po czasie sam napiszesz, że w dorobku Pana Stańko były płyty o niebo lepsze i o niebo ciekawsze, niż "Dark Eyes", z której - w mojej opinii - wieje nudą!

A jak jesteś przy moich krajanach - zespole "Raz, Dwa, Trzy" sięgnij od razu po płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej o tytule "Czy te oczy mogą kłamać"! To jedna z mych ulubionych płyt, a w dodatku naprawdę nagrana prześwietnie!

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź Bert, przyda się na pewno. Jak tylko jakiś transport z Merlina będzie się szykował to coś tam się skubnie, bo ten typ muzyki wciąga mnie coraz bardziej. Ostatnio nawet się łapię, że jakoś ciężkie klimaty nie cisną się do czytnika.

muzyczny to dobrze zagaduję icon_wink.gif Jak coś to napisz na PW co by się znalazło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę mrocznie Nine Inch Nails - "The Slip". Sam album nie do końca w moim guście, ale dystrybucja na miarę nowych czasów. Trent Reznor - lider i kompozytor - udostępnił cały album za zupełne darmo w internecie, download następuje przez plik "torrent", ale wszystko jest jak najbardziej legalne z prawami autorskimi. Dodatkowo miłą rzeczą jest fakt, że album można pobrać w różnych formatach od MP3, przez jakość CD, aż po masteringowy 96/24.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwartet Śląski "Republica".
Płytę mam od kilku lat ,co zmiana sprzętu to brzmiała lepiej ale przy 4-5 utworze "traciłem koncentrację" ,dzisiaj "na
słuchwkach" udało mi się jej wysłuchać w całosci icon_biggrin.gif
Może te moje AKG "trącą czasem nadmiernym szczegółem" ale w tym przypadku to raczej wychodzi im na plus i pozwala
utrzymac zainteresowanie do końca płyty.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kwartet Śląski "Republica"



Ja tę płytę nabyłem przypadkowo całkiem niedawno i powiem szczerze, że jestem pod jej dużym wrażeniem. Świetnie zagrana, zaaranżowana i nagrana.

A ja ciągle eksploruję mojego ulubionego polskiego jazzmana - wokalistę młodego pokolenia Grzegorza Karnasa. 

Tym razem całkiem nowy nabytek "Sny - Dreams of a Ninth Floor". Może nie tak przebojowa, jak "Reinkarnasja", ale w dalszym ciągu znakomita.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarł do mnie stary LP Marka i Vacka (EMI Electrola, niemieckie wydanie, prawie 40ka na karku icon_razz.gif ), więc przy okazji "załapią się" też nowsze, już polskie edycje.

Najlepszy numer icon_lol.gif to ten, że przypadkowo znalazłem tam od dawna poszukiwany przeze mnie utwór: "Windmills Of Your Mind" - oczywiście w wersji instrumentalnej.
Ta piosenka Michela Legranda "The Windmills of Your Mind" zdobyła Oscara, a sam film Jewisona "Sprawa Thomasa Crowna" zapamiętałem głównie przez ten utwór (choć film jest bardzo dobry, również aktorstwo Steve'a McQueena i Faye Dunaway).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sting "Sacret Love"
Wydanie hybrydowe ,mam tę płytę chyba już 5 albo 6 lat ,przeszła ze mna już przez kilka moich systemów .SACD wielokanałowe
fajne ale strasznie efekciarskie ,dzwięki i efekty "latają" po całym pokoju nie można skupić się na muzyce,SACD stereo na DVD i słabszych playerach ,straszny
bałagan ,dopiero Yamaha S2000 zrobiła z tym "porządek" .CD-Audio też duży natłok dzwięków z którym nawet mój system
sobie ledwie radził ................do dzisiaj ,bo dzisiaj system słuchawkowy pokazał całą maestrie realizacyjną tej płyty.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...