Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dzisiaj czwarte "podejście" pod Iowa Super Soccer "Stories Without Happy Ending" .
Dobrze nagrana,zaśpiewana i zaaranżowana płyta ale coś jest nie tak ,brak klimatu ,atmosfery z krążka "Lullabies To Keep
Your Eyes Closed" ,rzec by można ,typowy "produkcyjniak" icon_cry.gif
Dla odmiany Lao Che "Gospel" ,tu jest wszystko "co trzeba" icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na winylowo ,kolega robił "porządki" i przyniósł na wymiane dwa Marylliony ,ponoć dla niego zbyt "progresywne" ,dałem mu
w zamian Michalela Jacksona "Bad" /MM/ oraz Abbę "Arival" .
Niestety "męczę" się na tranzystorze tj. moim wzmaku Luxman /mój lampiak 2A3 u Konstruktora jest "dopieszczany/ oraz pre gramofonowym
RCM Prelude /moje lampowe będzie gotowe za miesiąc/.
MARILLION
- "Fugazi"
- "Clutching at Straws"

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dość duże zróżnicowanie icon_mrgreen.gif ...

Rainbow "Bent Out Of Shame" z 1983 roku,
Lisa Stansfield "So Natural" z 1993
oraz na koniec
Bach "Violin Concertos" i Yehudi Menuhin - nagrania sprzed 50 lat, ale remaster w 1995 roku

tak to jest, jak człowiek siedział długo przy kompie icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Zaryan "Live At Palladium".
Jest okazja do ponownego przesłuchania tej bardzo dobrej ,dobrych płyt a przy okazji do pooglądania bo dołączony
jest dysk DVD.
Płytę posiadałem już od dłuższego czasu ale żona pożyczyła koleżance a u tejże płyty miały jakieś "dziwne przygody"
więc koleżanka odkupiła mi "wersję ekskluzywną" jak w opisie powyżej icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz skorzystam z tego tematu ale dla mnie okazja wielka icon_razz.gif

Dzisiaj doszła do mnie płyta na którą polowałem od dłuższego czasu. Raczej mało znany muzyk. Bardziej znany z zespołu Czaqu (też mało znany). A chodzi mi o jego solową płytę "Grzegorz Walczak - Godzina Prawdy - 41 minut"

Ogólnie tak mało znana płyta że podchodzi pod białego kruka chyba icon_mrgreen.gif

A o płycie. Lekka poezja śpiewana. Bardzo fajne teksty piosenek, nie ma przerostu formy nad treścią ani odwrotnie. Osobiście jeden z moich ulubionych wokalistów i autorów piosenek icon_biggrin.gif ...

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ostatnimi czasy - po tym, jak moje kolumny zostały zasilone w bi-ampingu gra mi tak cudownie, że przez odtwarzacz - poza nowymi nabytkami - przechodzi dziennie mnóstwo płyt.

I tak wczoraj przykładowo zacząłem od "Księgi Hioba", by wysłuchać psychodelicznych utworów "The Doors", co było preludium do czegoś mocniejszego. I tak w odtwarzaczy zagościła płyta Judas Priest oraz moich ulubieńców - zespołu Fucktory. A na samo zakończenie wieczoru wysłuchałem paru utworów Dżemu (Koncert w katowickim Spodku) i Perfectu ("UNU"). A gdy wybrzmiała ostatnia nuta "Objazdowego niemego kina" chywciłem za gitarę i przypomniałem sobie kilka baaaardzo daaawno nie granych riffów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś Hey z płyty Re-Murped!
Może krótko.. w dawnych czasach Hey mi nie podchodził z racji.. lekkiego grania (w tamtych czasach przepadałem za pełną orgią metalu) więc i Hey był tak lekki, że nie szło tego słuchać icon_wink.gif )
Później po latach gusta muzyczne zaczęły mi się mocno zmienić, co ewaluuje po dzień dzisiejszy, kilka dni temu usłyszałem remix utworu Hey, bardzo mi się spodobała lekka elektronika połączona z saksofonem i chill outowym klimatem..
Taka wersja Hey - osobiście mi się podoba (z racji upodobań do elektroniki chilloutu, i innych tego typu wydań)
Występuję miedzy innymi: Smolik, Fox, Bueno Bros, Plastic, Rawski, Mosqitoo
Jest dobrze icon_smile.gif wersja 2 płytowa

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wśród nowych nabytków absolutnie fascynującą pozycją jest płyta - składak wydany przez wytwórnię Six Degrees o tytule "Festival of Light"

Płyta jest płytą studyjną i zawiera 12 utworów takich tuzów jak Don Byron, Marc Cohn, czy Masada String Trio.

Od czasów, gdy byłem posiadaczem roweru Wigry 3 nie lubię składaków, ale ten jest wyjątkowy. Zresztą sami możecie posłuchać fragmentów.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...