Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Cytat

Zupełnie zlekceważyłem Alan Parsons Project - uważałem to za smętną "pościelówkę".

Do czasu, gdy nie posłuchałem na dobrym sprzęcie płyty "On Air".

Wstyd mi ...


Mejson
Było wyznanie grzechów, był żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy...
Ego te absolvo
Jako pokutę - 3 razy posłuchasz "On Air" Alan Parsons Project i sprawdzisz podłączenie - poprawną fazę we wzmacniaczu... icon_lol.gif
Pozdrawiam nawróconego grzesznika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz bez żartów i w głównym temacie!
Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego kolegi, również audiofila, dane mi było posłuchać oraz popatrzyć na pewną portugalską wokalistkę śpiewającą fado.
Nazywa się ona Mariza i dysponuje fantastycznym głosem, barwowo nieco podobnym do Edyty Geppert...
I to, co śpiewa oraz w jaki sposób śpiewa, jest niezwykłe, niesamowite i zachwycające!
Popatrzyć też warto (2 płyty DVD z koncertów), gdyż pomimo faktu, iż uroda Marizy jest, hmm, kontrowersyjna, to ekspresja jej śpiewu i zachowania doprowadza do tego, iż po plecach przechodzą ciarki!
Miłośnikom niebanalnej muzyki wykonywanej pierwszorzędnie polecam z całego serca!
Odkrycie miesiąca!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz na wieczor
sucham plyty
Dave Gahan - Hourglass
dla mnie rewelacyjna plyta
oczywiscie utrzymana z racji DM w tym wlasnie stylu
rany boskie gość ma taki wokal ktry im starszy tym lepszy
bardzo za DM wiec bardzo za Gahanem;-)

Fono Master - Tobie polecam tą płyte - spodoba sie pełna ekspresja w kazdym kawalku plyta zawiera chyba w kazdym kawalku historie Depeszów
Polecam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wrócił z Brytanii i "podrzucił" mi dwie płyty zespołu KEANE "Hopes And Fears"
i "Under The Iron Sea" i tak sobie słucham w oczekiwaniu na mecz.
Nazwę zespołu parę razy gdzieś tam słyszałem ale muzyki nie kojarzyłem zupełnie ale
powiem ,że słucha się tego bardzo przyjemnie, zwłaszcza na "lampie".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja muzyka to po pierwsze Pink Floyd i Roger Waters. Dalej mamy Dire Straits, The Doors, King Crimson, Led Zeppelin, Marillion i Fish,Queen, U-2, Police i Sting, Leonard Cohen,Elton John, George Michael, Joe Cocker, Nat King Cole, Rod Steward, Władimir Wysocki. J.M.Jarre też mi odpowiada, zwłaszcza te starsze kawałki. I oczywiście nasza rodzima muzyka: od zawsze Republika, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau i artyści Piwnicy pod Baranami, Tomek Kamiński, Trzecia Godzina Dnia i pewnie wiele jeszcze innych.
Bardzo lubię sięgnąć po starszą siostrę muzyki rozrywkowej to znaczy muzykę klasyczną czy poważną, ale to juz musi być jakaś dobra okazja i nastrój, albo szczególna chwila. Jestem otwarty na dobrą muzykę.
Na pewno nie słucham disco, hip hop, polo itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po wieluuuu latach jakiś czas temu wróciłem do jazzu. Często maltretuję Pata Metheny (Secret Story) i Keitha Jarretta (Koncert w Kolonii). Trochę zaniedbałem starego dobrego rocka, ale w przerwach między jazzem a jazzem lubię sobie posłuchać m.in. Pink Floyd, Yes, Lynyrd Skynyrd, Led Zeppelin, King Crimson.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum icon_smile.gif

mój muzyczny gust jest bardzo dziwny - teraz słucham takich wykonawców jak Jaco Pastorius, John Scofield, Charlie Parker, Marcus Miller, Scott Henderson, Joni Mitchell, Paco de Lucia

ale również (czasami) nie stronię od takich klimatów jak Pantera, Led Zeppelin, Van Halen, Black Label Society, GnR

czyli z jednej strony mamy powiedzmy jazz a z drugiej mocny rock jeśli nie metal - czy jest ktoś jeszcze z taka muzyczną schizofrenią?? icon_mrgreen.gif uwielbiam ludzi którzy potrafią naprawdę dobrze grać (nie jakieś zespoły na jeden sezon) oraz nieprzeciętny wokal


pozdrawiam Tomasz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziajek!
Witamy debiutanta!
Zdziwił byś się, Kolego, bowiem, większość osób piszących na forum w swych kolekcjach posiada płyty, których charakter, tak jak napisałeś, jest szalenie różny... A przekrój muzyki, w nich zawarty, jest jak "A", do "Z"...
Bo tak naprawdę, pomimo zwykłej, ludzkiej chęci do systematyzacji, tak naprawdę muzykę można podzielić na dobrą lub złą...
Przykładowo - w kategorii jazz jest tyle samo słabej muzyki, co dobrej np. w kategorii hard rock...
I dlatego w ogóle mnie nie zdziwiło, iz zaraz po "The sun don't lie" M. Millera do odtwarzacza trafia Black Sabath, czy Judas Priest...
Bo tak naprawdę liczy się wyłącznie muzyka...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to moje muzyczne podzielenie to poważny problem bo mam troszkę aspiracji do tworzenia muzyki - gram sobie na basie i to że z rana z głośników na cały regulator leci Zakk Wylde a wieczorem dla odmiany Miles Davis jest dla mnie nie lada problemem - otóż nie potrafię się skupić na tym aby grać jeden konkretny gatunek muzyki (a o fusion jazz-metal nie ma dla mnie mowy) i rozwijać sie w stylu dla niego odpowiednim. Ale poradziłem sobie z tym w sposób następujący: wyprogowałem swój bas icon_smile.gif (teraz mam tak jak w skrzypcach lub kontrabasie - gładka podstrunnica a nie tak jak w gitarze - progi na których opiera się struna) przyznaję że zrobiłem to w dużej mierze pod wpływem inspiracji Jaco Pastoriusem - Jest to pewne ograniczenie brzmieniowe które sprawia że w zasadzie nie chce mi się na tym wieśle grać metalu ani rocka icon_smile.gif


a co do różnorodności słuchanej muzyki to powiem tak: wydaje mi się że Jazz jest ostatnio modny, bardzo dużo młodych ludzi zaczyna słuchać tego gatunku muzyki i się z tym afiszować (śmieszne wydaje mi się to jak tacy ludzie patrza na mnie z pogarda kiedy mówię że lubię posłuchac Pantery icon_biggrin.gif) - wg mnie ta tendencja powodowana jest chęcią snobowania się, bycia "egzotycznym" (bo nie oszukujmy się - niewielu ludzi potrafi wybierać muzykę której chcą słuchać, większość przyjmuje bezkrytycznie to co słyszy w radiu)

ale cieszę się z tego ze znalazłem ludzi którzy z jednej strony nie ograniczają się niechcąc słuchać niczego poza ostrym metalowym graniem a z drugiej strony potrafią wybrać ten jazz który im się podoba i nie snobują się z tym że go słuchają

Pozdrawiam Tomasz!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedził mnie szwagier i przywiózł płytkę z czymś, czego do tej pory nie słuchałem. W sklepie nie zwróciłbym na nią uwagi, ale po odsłuchaniu wręcz polubiłem ją od pierwszego nagrania. Jest to płytka Rachid Taha - „The Definitive Collection”.
Jest on algierczykiem, mieszkającym we francji i jest jednym z najbardziej popularnych wykonawców muzyki rai, zakorzenionej w arabskiej Afryce Pn., a przełożonej na współczesne brzmienia i wykorzystującej europejskie zdobycze elektroniki. "The Definitive Collection" to prawdziwa esencja przebojów Rachida Tahy.
Kto oglądał film Helikopter w ogniu to zrozumie jaka to jest muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na tym temacie znajduje się dużo fanów szeroko pojętego rock'a. Ale zauważyłem też, że co niektórzy forumiści proponują również szeroko pojęty jazz. No to dorzucę się do tego jazzu. Ostatni zafascynowany jestem nagraniami jazzowymi z lat 50 i 60-tych. Szczególne wrażenie zrobiły na mnie płyty nagrane dla wytwórni Columbia czy Blue Note Records. Dlatego też gorąco polecam następujące płytki: Miles Davis "Kind of Blue" (Columbia), The Dave Brubeck Quartet "Time Out" (Columbia), John Coltrane "Blue Train" (Blue Note Records). Pewnie dla zagorzałych jazzmanów nie jest to zbytnio odkrywcze, ale dla pozostałych polecam. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...