Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Ostatnio poszukując na YT klipów Marka Guiliana niejako rykoszetem odkryłem innego genialnego muzyka i... WPADŁEM PO USZY!! Nie wiem, na ilu płytach się skończy, bo jestem pod wielkim wrażeniem kunsztu i żywiołowości tego artysty. Kiedy tylko mam włączony komputer, w tle leci kolejka filmików, teraz też icon_biggrin.gif

Ten człowiek to Avishai Cohen, a tu macie przedsmak jego talentu: KLIP_1 (polecam szczególnie 2-gą połowę) i KLIP_2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Eeeeh… Ja przede wszystkim muszę zainwestować w dobry odtwarzacz mp3, bo stary, niestety, wyzionął ducha, a jednak jest różnica między mp3 a komórką. A co do preferowanej muzyki to ZAWSZE Aqualung, Mumford Sons i Guillemots (no i bosanowy ), a ostatnio The Dodos (dzięki serialowi Skins), i jakoś przypadkiem znalazłam takie perły, jak Nazare Pereira, Zeca Baleiro czy Hindi Zahra. Irlandzkim punk rockiem w stylu The Dubliners czy Flogging Molly też nie pogardzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Od świąt codziennie grałem mój nowy nabytek, Avishai Cohen Continuo. Muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony jakością nagrania, gdyż zapis nie jest tak wysokich lotów, jak np. perełki z ECM-u, na szczęście przednia muzyka wszystko rekompensuje. Nadal gorąco polecam tego muzyka! icon_cool.gif

No a od wczoraj wpadłem znowu w klimaty psybientowe, słuchając drugi w moim zbiorze album Solar Fields-a Leaving Home. Większość płyt SF mi się nie podoba, ten jednak rzucił mnie na kolana (a raczej na fotel icon_wink.gif ). Polecam odsłuch przez kolumny w całkowitej ciemności!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć nie jestem wielkim fanem reggae to grupa : Grantnation jest ponad przeciętnie bardzo dobra ....w tekstach w stylu rasta jest przesłanie do wszystkich ludzi nie tylko do rdzennych mieszkanców jamajki..a poza tekstami ----
Muzyka, to nie samowite brzmienie z doskonałym wyczuciem rytmu oraz jazzowym poczuciem akustyki wszystko spięte niesamowitą sekcją rytmiczną u której bas jest sztywny jak struna ale przy okazji niesamowicie nasycony przenosi swoim rytmem w odległe końce naszej planety....w karaibski klimat nie zawsze kolorowy ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Od kilku dni nie zdejmuję z talerza płyty ,,Characters,, . Stevie Wonder icon_smile.gif , pierwszy raz słuchałem jej na kasecie, kupiłem kiedy byłem jeszcze dzieciakiem.
Kiedy trafiłem na winyl, nie zastanawiałem się ani sekundy. Polecam !

To jedna z moich ulubionych pozycji na albumie;

http://www.youtube.com/watch?v=O7gPKSitX6o
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...