Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

A ja siedzę głęboko w swoim Pink Floyd, -dlaczego? -za co ? A za to, że daje mi przestrzeń, wyobraźnię, daje mi niezwykle dużo wspomnień z lat wcześniejszych. Czarne Damy PF się kręcą, sprzęt ustawiony, siedzę na środku, w fotelu, - ciemno - wokół mnie wszyscy i wszystko - płyta się kończy, przestaje grać - nagle niema nikogo i niczego... doskonałe nagrania...

miewam naturalnie inne zamiłowania muzyczne, w zależności od nastroju i nie tylko z winyli.

Pozdrawiam Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu był jeszcze Pink Floyd na 12"x2, a album to "Delicate sound of thunder" (LIVE oczywiście, jeśli ktoś nie kojarzy) i jeszcze kilka innych min. TURBO - "Alive!", Sztywny pal Azji - "Europa i Azja", DEZERTER - "Wszyscy przeciwko wszytskim". Także gramofon chodził na okrągło icon_wink.gif

Przez ostatnie dni mocne skoki czasowe, miejscowe i trochę mniejsze gatunkowe.
Wczoraj po obejrzeniu "Młodych wilków" w odtwarzaczu zagościł Varius Manx z albumem "ELF". Do mojej kolekcji dołączyły dwie nowe płyty, więc bez przesłuchania się nie obyło, a mianowicie: U2 - "No line on the horizon" i Pink Floyd - "The piper at the gates of dawn" (druga od redakcji icon_wink.gif).

PS: Widzę, że Floydzi często napędzają nasze membrany, bardzo ciekawe zjawisko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym obcowaniu z tą kapelą słuch faktycznie floydowacieje i trudno się oderwać i przerzucić na cokolwiek innego icon_wink.gif

A Varius Manx od zawsze kojarzyć mi się będzie z latami 90., szalony to był czas ;-]

A u mnie na chwilę obecną leci Yndi Halda - Enjoy Eternal Bliss, bardzo klimatyczny post rock.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio również gości u mnie Chic - podmuch amerykańskich lat siedemdziesiątych w dziedzinie disco funk. Muzyka rozrywkowa, dobra, rytmiczna, instrumentalna, jednak nie dla każdego jak sądzę icon_smile.gif wydanie winylowe naturalnie, amerykańskie z lat 80` niewiele słuchane - perfekt icon_smile.gif

Z innej beczki trochę - Michael Jackson - zainteresowanie nie spowodowane ostatnią informacją będącą żyłą złota dla mediów oraz rozpędem fanów w kupowaniu gadżetów w prędkości światła co najmniej. Michael Jackson od lat 90` jest naprawdę częstym moim odsłuchem, jest nieporównywalny z nikim i niczym. Komplet winylowych wydań oraz CD napędza moje stereo... nie raz.. nie dwa...

pozdrawiam Wojciech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie posiadam innego sprzętu poza komputerowym (narazie icon_wink.gif ) zakochałem się w strumieniach audio.
Muzy słucham z yp.shoutcast.com. Komputer pracuje pod kontrolą Gentoo Linux - w związku z czym napisałem piękniutki program (o którym więcej tutaj → gold) do automatycznego generowania playlist ze wskazanej strony, za sprawą którego możliwym jest sterowanie owymi strumieniami pilotem od karty tv bez konieczności zaglądania na tę stronkę.
Mamy do wyboru około 80 gatunków muzycznych z których najczęściej słucham Smooth Jazu, Popu, House, Techno, Trance ... ale i nie pogardzę polskim Punkiem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z założenia nie przepadam za takimi składankami , 4 CD-ki za 30 zł /płyta wychodzi za 7,50 / nowe, oryginalne,pudełko i poligrafia,
do tego niektóre utwory się powtarzają mam je na regularnych płytach ale jak już mam czegoś posłuchać a nie mam na to"pomysłu" to wolę z płyt niż
z twardziela .
Przy okazji zdarzają się prawdziwe perełki w postaci rzadko spotykanych interpretacji standardów smooth jazzowych.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOLAR QUEST "Sola Luna" "Orgisms" "Orgship" oraz MAKYO "Vismaya". Dwaj blisko współpracujący artyści, których styl to ambient mocno inspirowany kulturą wschodnią, zwłaszcza hinduską (Solar Quest ponadto ma w dorobku sporo utworów techno). Z ich bogatego dorobku te wymienione albumy sprawiają mi najwięcej frajdy, muzyka jest bardzo "floating" i ciepła. Znakomicie wypoczywam, a może to już są głębsze stany świadomości? icon_rolleyes.gif

Tak przy okazji: polecam swietną witrynę z samplami, a raczej całymi utworami do odsłuchu, mają sporo rarytasów gdzie indziej niedostępnych:

http://audiofork.com
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne płytki CD Gregorian (naleśników nie mam tego zespołu...), ale na nowym nabytku Rotela. Ładna scena, nastrojowa muzyka... Ich kolejne plyty polecam: to seria Gregorian "Master Of Chants - Chapter 1, 2, ..." icon_razz.gif

Jakoś za pierwszym razem płyta "Gregorian Chants Benedictine Moks" mi nie podeszła, może za parę dni wrócę do niej i będzie lepiej (pewnie nie było odpowiedniego nastroju... i godzina dziwna...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...