Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Lionel Hampton Groups. 1939r. Słuchałem całą noc.

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎19 o 21:07, Fafniak napisał:

Tadeusz Nalepa

To mój Blues... uwielbiam

No właśnie. Kiedyś myślałem (porównując z Wielkimi Bluesa) - co w tym jest? czemu  ludzie tak się zachwycają? ani głosu, ani rytmu, ani melodii ... aż usłyszałem.  To prawdziwy Ojciec Polskiego Bluesa. To wspaniałe.

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎16 o 22:10, Fafniak napisał:

Nieśmiertelny Lionel Hampton

 

Dopiero teraz zobaczyłem Twój wpis. To były czasy dla jazzu! Dwa jazz bandy po przeciwnych stronach ulicy w pojedynku :) 

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎12 o 21:56, Kraft napisał:

Co niezwykłe u innych artystów tworzących tyle lat, najlepszą płytą jest jej ostatnia...

A ja uważam właśnie, że ta pierwsza jest najlepsza. Choćby Led Zeppelin, czy z polskich Budka Suflera ..

Zastrzegam, że jest to moje prywatne, subiektywne zdanie ( nie dotyczy wszystkich muzyków) i nie zamierzam podejmować w tym temacie dyskusji

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎10 o 21:52, Fafniak napisał:

Cudo. Tylko zastanawia mnie zawsze dlaczego "Modern" ? Dla mnie to klasyka.

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎29 o 17:20, Fafniak napisał:

A dzisiaj słucham Warhaus - znajomy mi polecił - bardzo interesujące.

Rzeczywiście ciekawe. Ja muszę posłuchać kilka razy...

A dziś znów klasyka - Muddy Waters: King Of The Electrics Blues ...  I Mannish Boy

Edytowano przez Don55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 14:12, audionet napisał:

U mnie dziś na talerzu nowa płyta Watersa- Is This The Life We Really Want?I po raz kolejny się zastanawiam, czy mi się podoba.Niestety nabyłem winyl a na nim "sama" się zrobiła rysa .Nikt jej nie słuchał :10_wink:

 

Choć nie słucham często to lubię Watersowe gadanie jak np w Radio Kaos,  czy The Pros Cons of Hitch Hiking , zaś nową podsłuchałem  w sieci i taka nieco smutna, mniej melodyjna od tamtych, mocno gadana, nie wiem, czy kupić.

Co do Panów z PF to nowa płyta Gilmoura " Rattle That Lock " ( kupiłem wydanie de lux) mimo, że nieco odbiega od klimatu Floydów, czy  nawet wcześniejszej świetnej "On an Island" jest muzycznie wysmakowana i ciekawa muzycznie.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Empire State" słucham od ubiegłej soboty i bardzo mi się podoba :-), jest też na topie w Liście Przebojów "Trójki" Jaromir Nohavica z drugim utworem "Czarna Dziura" (jako jedyny po polsku na jego nowej płycie). Zachęcam do posłuchania...

A w międzyczasie przypomniał mi się zespół a capella Perpetuum Jazzile :-) Pomysł na deszcz i burzę na początku utworu "Africa" -bezcenny!

https://www.youtube.com/watch?v=yjbpwlqp5Qw

https://www.youtube.com/watch?v=H4ERHRe2bt0

https://www.youtube.com/watch?v=VgLYsVelq8Y

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...