Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Slucham teraz na sluchawkach i chyba rzeczywiście ściagnę Archiv bo ładnie brzmi. Szkoda, ze wczoraj nie wrzucileś bo byłem dzis w sklepie z płytami to moze bym znalazł. Kupilem z ciekawosci Jean Michel Jarre Elektronica i jest tragedia. Nawet całej płyty nie przesłuchałem tylko praktycznie na przewijaniu. Kompletny brak pomysłu...

Nie wiem czy pamietacie Buzu Squat. Zawsze jak mnie na wspominki bierze to jest to jedna z moich ulubionych pozycji.

hqdefault.jpg

No i żeby się zrechabilitować, to wpiszcie sobie w yt Malgorzata Ostrowska Opole 86 gołębi puch.

To jest czad. To muzyka, dobry głos to coś, ze ciary przechodzą. Młodych to pewnie nie ;). Ale to kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić coś ciekawego instrumentalnie ? Jakieś wiolonczele , skrzypce , gitary - covery w dobrym wykonaniu ? Ostatnio zgrałem 3 wykonawców i tylko 1 jest jako taki a reszta to lekka patola , jakiś azjatycki dzieciak mistrz gitary Sungha jung gra dla mnie fatalnie (w niektórych kawałkach wydaje mi się nawet iż leci fałszami...)

Tak więc gdybyście coś mogli polecić byłbym wdzięczny , na razie 2Cellos pozostaje , oraz max richter

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak,

Jimmy McGriff zacny, własnie sobie plumkam albumem "cherry":1_grinning:

Wstyd zapytać...

Jak nazywa się przewodni instrument w utworach z tego albumu?

Mam go w głowie, ale za chińskiego boga nie pamiętam nazwy...o.O

Ja z kolei ostatnio "utonąłem" w 3 poniższych:

5a507fecaba43_3pyty.thumb.jpg.d252ed26b19e29b395737c78d9d35a7d.jpg

Wise szczególnie smakowity w nocnym odsłuchuB|

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit

Nie znałem, mam wrażenie jednak że słyszałem wcześniej (tzn. nie kojarzyłem tych utworów z konkretnym wykonawcą)

Szalenie smutny repertuar, w większej ilości (czasu słuchania) dla mnie zbyt dołujący.

 

Natomiast lombard faktycznie jest pełen emocji. Niestety taśmy odeszły w niebyt w czasie kolejnych przeprowadzek. (tak samo jak tytus romek i atomek itp.) ;)

Tak sobie myślę co by moze odkupić sobie lombard w starych wykonach ? Znasz moze kogoś kto ma na zbyciu ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to nie watpię, ze lepsza ;).

Ja kupilem 2 plyty Comy tydzień temu w saturnie i są słabo nagrane.

Masz info na pw.

I tak na marginesie mialbyś jeszcze lepsze brzmienie z tego gramiaka gdybyś go postawił na jakiejś platformie i zainwestował w dobre kabelki ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mam pojęcia , rozwiń temat jaka platforma i jakie kable ? W sumie jak na tych które mam podpinałem wzmak yamahy to mimo iż jest uziemienie to i tak trochę brumiło ...

Jak możesz poleć coś co nie kosztuje tony gelda ;)

 

PS: na winylu comy , albo inna aranżacja niż na tym samym w mp3 albo nie wiem co , ale więcej instrumentów i niuansów usłyszałem

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, trochę drogo ale jakoś pewnie będę miał....;)

Bylbym wdzięczny gdyby ktoś znalazł mi płyty (nie mp3) Kalya Scintilla. Nie mogę nigdzie w Polsce namierzyć, a muzyka niszowa, australijska.

A skoro mowa o mniej znanej muzyce to chcialbym Wam polecić z całego serca Gramatik ,, Digital Freedom''. To muzyka z ogromną dawką energii. Jedna z moich stałych pozycji. Illusion of choice mam ustawiony jako dzwonek w telefonie ;)

2018-01-13-18-55-26-.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę polskiego elektronicznego undergroundu. Microbit ,,Organic drones''

20180115_220354.jpg

Bardzo dojrzała muzyka. Elektronika, przeplatana instrumentami klasycznymi. Płyta dobrze nagrana. Polecam odsłuch na dobrym sprzęcie i w skupieniu :). Nagranie dobrej jakości.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...