Skocz do zawartości
karp

Czego słuchasz??

Recommended Posts

Jak mi przyjdzie coś do głowy to napiszę, ale może być problem przy mojej pamięci do utworów :)

edytka....

można wejść na spotify i wklepać chillout jazz - pojawi się trochę tego typu klimatów  - trzeb popróbować

Sobotni leniwy poranek

D1504795-6906-450E-B294-A7315075DA49.thumb.jpeg.cde6c4782e25a04f4ccb835f9d014fb9.jpegI jako pierwsza,czarodziejka 

7E5A9D0C-FBDB-441F-8A73-3C5F20CF613C.thumb.jpeg.80181fd3620e2879f4f0c977bcbebd9b.jpeg

Saterdaj iwning....

Nina Simone und litle bottle of łajn :)

Wery najs...

red łajn...

Itzhak Perlman , chociaż wolę 4 pory roku Vivaldiego w aranżacji Maxa Richtera, to dobrze mieć porównanie

Front.jpg

Po 16 dniach od zamówienia przybyło z Japonii poniższe:

11.thumb.jpg.9d1262c053a9b83cb1ff2da43f0242a1.jpg

Włączyłem i "wyskoczyłem z kapci"😎

No, po prostu "rajty podarte"😎

Poziom realizacji wręcz fenomenalny. Czystość, gęstość i przekaz dźwiękowy iście oszałamiający. Jakieś 2, 3 poziomy lepiej niż inne płyty z moich zbiorów.

Miałem wrażenie iż kolumny w ułamku sekund tak napompowały się dźwiękiem, że za chwilą zostaną rozerwane na strzępy...🔊

Raz przesłuchałem RO z uchem tuż przy jednej z kolumn by wprost i blisko źródła czerpać to co słyszę. Niemy zachwyt...:91_thumbsup:

Sama muzyka bardzo ciepła, radosna. Są jednak momenty refleksyjne.

Istna dźwiękowa kakofonia na najwyższym poziomie.

Pierwsze skojarzenie to roboty i atari😋

Muzycznie i technologicznie blisko ideału.

autiowit-cie a jaki akompaniament do płytki ... :D

Ja sobie dziś coś takiego zapodałem , szkoda ,że bez "lampek" 

Back.jpg

Setcik Katie wypaśny , sporo utworów nagranych na -40/50 dB , jakoś brzmi to lepiej (po podgłosnieniu) aniżeli kawałki na -20 ... dziwne ;) 

folder.jpg

Przedwczoraj światowa premiera najnowszego albumu The Prodigy, a wczoraj już u mnie:

prodigy.jpg.248eb0eb68e5d1cd22cd79a98da15852.jpg

Jak widać 2-płytowe wydanie z 4 stronami: A, B, C, D😎

Obok, to mniejsze, Ministry - Filth Pig.

Świetny industrial metal. Polecam również ich inne albumy, zdecydowanie warto posłuchać.

U mnie dziś na talerzu  .......taki rodzynek.

20181108-141033.jpg

Ale muszę przyznać, że dziwnie zmiksowana płyta. Podkreślone oba skraje a w środku dziura, gdzieś w dolnej średnicy.

edit. Porównałem nagrania 

20181108_155144.jpg

The Best Of jest mocno skompresowany, dlatego tak brzmi. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

MOSTLY AUTUMN, Passengers. DVD AUDIO. Nie znalem wcześniej, fajne dosyc, wygladają jak kapela z lat 70tych, jeden wokalista ma glos podobny do Gilmoura z Pink Floyd, 2 fajne dziewczyny 🤩

https://www.discogs.com/Mostly-Autumn-Passengers/release/10631711

ANATHEMA, We Are Here Because We Are Here. DVD AUDIO. Rowniez wczesniej mi nieznani. Graja nieco w stylu dawniejszego COLDPLAY czyli cos dla mnie.

https://www.discogs.com/Anathema-Were-Here-Because-Were-Here/master/255683

GENTLE GIANT, The Power And The Glory. DVD AUDIO.  Niedawno ich odkryłem, kapela z lat 70tych które wydają mi się najciekawszym okresem w muzyce rockowej i okolicach. Muza fajna, jazzująca, coś w okolicach KING CRIMSON ale mniej zakręcone.

https://www.discogs.com/Gentle-Giant-The-Power-And-The-Glory/master/15538

KING CRIMSON, In The Court Of The Crimson King, DVD AUDIO.

Opad kopary, w wersji DVD AUDIO i miksie Stevena Wilsona brzmi to jakby było nagrane teraz, perskuja taka oldschoolowa i nie odstaje 💃

https://www.discogs.com/King-Crimson-In-The-Court-Of-The-Crimson-King-An-Observation-By-King-Crimson/release/1967769

Dawno tu nie zaglądałem. Ciekawych rzeczy słuchacie.

U mnie od wczoraj kręci się na talerzu genialna płyta składu Polski Jazz Ensemble. Materiał nagrany w Monachium w 1985 roku i wydany rok później przez Polljazz.

Gorąco polecam fanom jazzu i nie tylko :)

POLSKI-JAZZ-ENSEMBLE-WINYL.jpg

POLSKI-JAZZ-ENSEMBLE-WINYL-TY%C5%81.jpg

Sięgnąłem po nowego Jarra "Equinoxe Infinity"... szkoda gadać. Rzadko rezygnuję ze słuchania płyty przed jej końcem. Ale nie o tym. Pomyślałem sobie - to tak źle z tymi Francuzami? Żeby się bardziej zorientować odsłuchałem tegoroczną EP-kę Charlotte Gainsbourg "Take 2", która to artystkę mało kojarzę z jej dokonań muzycznych (choć wiem, że ma). Muszę powiedzieć, że bardzo ciekawe. Niby tradycyjny francuski elektropop, ale przykuwa uwagę. No już lepsze od Jarra;) Można posłuchać.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się