Skocz do zawartości
karp

Czego słuchasz??

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Główny utwór ścieżki dźwiękowej do filmu "Jacob's Ladder", którą napisał Maurice Jarre. Dobry soundtrack, świetnie współgra z obrazem. Sam film, uch, zostaje w pamięci. Prawdopodobnie najbardziej przerażające kino, jakie dane mi było oglądać, i zarazem jeden z najlepszych filmów.

Edytowano przez Adi777

A jak postrzegacie nowy album Jarre-a?

Ukazał się także w wydaniu specjalnie na słuchawki nagrany techniką Binaural.

Napisano (edytowany)

Wole starsze dokonania JMJ. Słuchałem dwa razy i .... nie powala.😏. JMJ słucham od 1976. Jeszcze z czasów Jerzego

Kordowicza.

Dziś polecam Marillion i płyte Fugazi. Na zachęte utwór tytułowy. Cały jest fantastyczny, ale od 4 minuty i 30 sekundy to miód na uszy. Nie polecam wykastrowanej wersji remastrowanej.

Edytowano przez Rega

Słuchanie YES proponuję rozpocząć od Tales From Topgraphic Oceans z 1973 roku.  To brylant.

Napisano (edytowany)

@Chyba Miro 84 - w latach 80 miałem (gdzieś tam jeszcze leżą) całą dyskografię Marillion na kasetach. Łącznie z płytami bootlegowymi. Polecam płytę Missplaced Childhood.  Myślę, że Marillion z Fishem to mistrzostwo w dziedzinie rocka progresywnego.

Edytowano przez Rega

Napisano (edytowany)

Też stosunkowo niedawno słuchałem Yes. Nie wiem czy nie "przez" @Rega 🤔

Na razie dalej osłuchuję Hall & Oates, ale dzięki koledze następny w kolejce jest Marillion :D👍 Dzięki za przypomnienie 👍

Edytowano przez JaZz

No, tak - młodsi Koledzy często nie zdają sobie sprawy jak wiele dobrego działo sie w muzyce w ubiegłym wieku. Czasem staram sie przypomnieć niektóre wartościowe rzeczy. Tak było z Genesis, Yes, Marillion, itp, . Teraz czasem mi smutno, że młodzi ludzie nie znają takich pereł muzycznych, a gustują w .....,, proszę sobie dopisać.

Napisano (edytowany)
14 minut temu, Rega napisał:

Teraz czasem mi smutno, że młodzi ludzie nie znają takich pereł muzycznych, a gustują w .....,, proszę sobie dopisać

Polecam Slayer, jeden z ulubionych zespołów mojego ojca 😏 Jest parę lat starszy od Ciebie 😏

Perełki były nie tylko w ubiegłym wieku. :P

Ja to w ogóle muszę zabrać się za klasykę, tylko nie wiem od czego zacząć. Pamiętam że był temat na forum. Kiedyś tam zajrzę. 

Edytowano przez JaZz

Napisano (edytowany)

Kolega wspomniał Vangelisa - jest płyta na której Vangelis tworzyl muzykę a Anderson (wokalista Yes) śpiewa. To Friends of Mr Cairo. Bardzo dobra płyta.

Edytowano przez Rega

12 minut temu, Rega napisał:

Bacha i Mozarta

Nie no wiadomo że kojarzę największych kompozytorów,  ale jakieś konkretne wykonania polecisz? Kompletnie nie wiem od czego zacząć. Jak się upre to pogoogluje coś w sumie. 

5 godzin temu, Rega napisał:

Słuchanie YES proponuję rozpocząć od Tales From Topgraphic Oceans z 1973 roku.  To brylant.

Jak już, to od Close to the Edge. Tales im średnio wyszło, album ma niezłe momenty, ale jest zdecydowanie za długi, i zdaniem wielu, reprezentuje wszystko to, co najgorsze w rocku progresywnym, czyli nadmierny patos, utwory są strasznie rozwleczone, nie ma żadnego pomysłu na ich rozwinięcie. Absolutnie zgadzam się z tą recenzją:

https://pablosreviews.blogspot.com/2014/02/yes-tales-from-topographic-oceans-1973.html?m=1

7 godzin temu, Rega napisał:

Myślę, że Marillion z Fishem to mistrzostwo w dziedzinie rocka progresywnego.

Marillion to neo-progres, czyli kopiowanie takich zespołów, jak właśnie Genesis, czy Camel. W sumie, to nawet Camela można by nazwać pierwszym zespołem neo-progresywnym. To żaden progres, to zrzynanie z pionierów, do tego często słabe i bez pomysłów.

11 godzin temu, Rega napisał:

Wole starsze dokonania JMJ. Słuchałem dwa razy i .... nie powala.😏.

Ja nigdy za nim nie przepadałem. Na tym albumie mamy bardziej taki materiał eksperymentalny. Ale do czytania książki np. fajne. Taka muzyka w tle. No i dobra realizacja.

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Ja nigdy za nim nie przepadałem.

A ja się muszę w końcu wziąć za Oxygene, bo nie słuchałem jeszcze. Podejrzewam, że do najlepszych płyt Tangerine Dream nie ma startu.

2 godziny temu, Adi777 napisał:

A ja się muszę w końcu wziąć za Oxygene, bo nie słuchałem jeszcze. Podejrzewam, że do najlepszych płyt Tangerine Dream nie ma startu.

Ma start. Jarre też potrafi się posługiwać arpeggiatorem;)

Jak lubisz średnie Tangerine Dream, to polecam też parę płyt Georgio Morodera z końca lat 70-tych. Poniżej fajny cover Morodera (arpeggiator rządzi).