Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

5 minut temu, Asia napisał:

Żona też?

Oczywiście , jak zwykle mamy kowbojskie kapelusze itd. :) Mrągowo zapełnia się Harleyami  i fajnie przebranymi ludźmi , tworzy się niesamowity klimat . Oboje lubimy Country , co prawda w tym roku jest cieniutko z wykonawcami , ale jesteśmy po prostu spragnieni muzyki na żywo. Cztery lata temu wszedł na festiwal gatunek Bluegrass grany przez kapelę z USA , wg. mnie na żywo super , w domu .... już średnio. Ale każdy może sam się przekonać , na Spotify coś na pewno będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HQ150 napisał:

Świetne.

Właśnie się kończy. Tak, dobry album. Troszkę nierówny, ale dobry. Jak dla mnie - Paralyzed, What We All Want, Why Theory? - najlepsze utwory. Debiut chyba lepszy, równiejszy. Tak na marginesie - bardzo podoba mi się to, że w tych post-punkach, przynajmniej tych, które słuchałem jest mocno wyeksponowany bas. Być może to jedna z cech tej muzyki.

No, to teraz czas na legendę.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JaZz napisał:

w podobnym klimacie

Jak na takie rzeczy patrzę, aż mnie korci żeby zmontować jakiś wakacyjny "kurnik-band cover"  z moimi kumplami lokalnymi pancurami.   Na tamburynie albo kowadle dałbym radę 😉

Dzięki, tego nie widziałem 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwile do Pikniku Country , jest o tyle fajny , że ma się bezpośredni kontakt z osobami występującymi na scenie , po prostu po zakończeniu występu siadają na ławkach dla publiczności. Wczoraj zagadnąłem więc parę osób, jak ma się to co słyszę na koncercie do tego co kupuje na płytach , czyli to czego słuchamy w domowym zaciszu. Jednym słowem , czemu jakość płyt jest taka kiepska ? Sprawa jak się okazało jest prosta. Płyta CD w sklepie kosztuje średnio 40 -60 zł i musisz tak skalkulować koszty, by po opłaceniu studnia , gościa od obróbki , wytwórni , podatków jeszcze coś dla Ciebie zostało. Nie wynajmiesz więc studia na m-c i nie zatrudnisz najlepszych fachowców , bo wówczas Twoja płyta musiałaby kosztować 150-250 zł.  O ile nazwa Twojego zespołu nie brzmi The Beatles , Led Zeppelin , Rolling Stones , Deep Purple , ZZ Top ...... itd. to nie masz szans na milionowe nakłady i takąż sprzedaż . A co za tym idzie przy tej wysokiej zakładanej cenie płyty szacunkowo kupi ją 20 -stu Twoich fanów + ewentualnie rodzina i tyle. A więc , idąc dalej wysoce prawdopodobne jest , że za dwa miesiące będziesz żarł tynk ze ścian , bo kasa nie popłynie. proste , prawda ? :) 

Kolejna sprawa sieczka na rynku płytowym to brak weryfikacji bezpośredniej wykonawcy przez publiczność .Płytę może wydać każdy i to za za stosunkowa małą kasę / moja 12 letnia siostrzenica np. właśnie sobie takową nagrała :) /, dlatego poziom spadł i szukanie perełek staje się coraz trudniejsze. Te wszystkie stare zespoły wspomniane wyżej, nim wydały płytę przechodziły naturalną selekcję widowni i zostali najlepsi. 

Kurczę tak myślę , co może zatrzymać ciągle postępującą komercjalizację ? Sądzę , że takim przeciwstawieniem populizmu i bylejakości w muzyce są właśnie takie wątki jak choćby ten nasz " Czego słuchasz ? " na tym Forum.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Asia napisał:

No i cóż, tragedia.

A widzisz , ja ich nie rozumiem , Ty ich nie rozumiesz , a jak się dowiedziałem od mojej koleżanki z Niemiec, tam są bardzo lubiani :) Może właśnie dlatego , że Niemcy też ich nie rozumieją :) 

A teraz utwór grupy Zayazd , choć nagranie nie z wczoraj ,a sprzed 10 lat / też byłem :) /

 

A to drugi Easy Rider którego też bardzo lubię :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, najwyraźniej mam więcej wspólnego z Twoim tatą 😏.

Niedawno pośmialliśmy się z Golden Eye, ale zgodnie stwierdziliśmy - ale ta Scorupco ładna 😁.

To jeszcze się zwierzę, że przy tym tak okropnie chce mi się śpiewać, wyobrażam sobie, że śpiewam takim głosem... A potem się budzę... 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...