Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

1 godzinę temu, Asia napisał:

Jaki wyrok dla Milesa? @Adi777

Dzisiaj ciąg dalszy 🙂 Bitches Brew, a później A Tribute to Jack Johnson, i kolejne płyty. A jaki wyrok dla tych płyt, które słuchałem? Ciężko powiedzieć, bo Nefertiti słuchałem chyba dopiero drugi raz, Miles in the Sky też, natomiast z tych wszystkich słuchanych ostatnio płyt najbardziej lubię i cenię In the Silent Way.

Wydaje mi się jednak, że nieelektryczny Davis to nie jest mój ulubiony typ jazzu. Jasne, nie słuchałem wszystkich jego płyt, a do lat 50 nie chcę już wracać, ale to chyba nie do końca moja bajka. Owszem, Kind of Blue jest pięknym albumem, ale chyba każdemu się podoba 😉

Oczywiście te słuchane przeze mnie albumy Davisa są wysokiej próby, żeby nie było.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Ja najbardziej lubię Sketches od Spain,

Tę płytę też chyba przesłuchałem tylko raz, dosyć dawno temu. Bardzo lubię Concierto de Aranjuez, ale znowu - kto tego utworu nie lubi 😉 Natomiast pozostałej części płyty absolutnie nie pamiętam, chyba czas na odświeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redakcja AUDIO napisał:

@Adi777 nie znałam, właśnie włączyłam i bardzo mi się podoba ;) 

Jeśli chodzi o szwedzki jazz, to polecam też Jana Garbarka, a także Samla Mammas Manna - ale to nie tylko jazz, w dodatku może nie podejść przez sporą dawkę humoru 😁

Z innych płyt polecam te:

Trettioåriga kriget - debiut o takim samym tytule, i druga płyta - Krigssång

Ragnarök - Ragnarök (1976) - brzmienie a'la Camel, delikatnie jazzujące. Ładna płyta, klimatyczna

Fläsket brinner - jazz-rockowe jamowanie

Älgarnas Trädgård - Framtiden är ett svävande skepp, förankrat i forntiden - kosmiczno - psychodeliczny odjazd

Berits Halsband - Berits Halsband - fajne jazz-rockowe trąbienie

Spjärnsvallet - Spjärnsvallet - bardzo interesująca mieszanka, ale może być ciężko 😉

 

Jeszcze mi coś umknęło, a warto, zdecydowanie warto przesłuchać:

Anna Själv Tredje - Tussilago Fanfara - progresywna elektronika. Dla samej okładki warto byłoby mieć tę płytę na CD 😉

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...