Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

13 godzin temu, Adi777 napisał:

U mnie taka płytka, może komuś się spodoba, kolegi Rafała S nie liczę ;):

Dave Sinclair z Caravan miał na wczesnych płytach świetne, rozpoznawalne brzmienie hammonda - nie sądzisz? Inne niż w jazzie czy bluesie tamtych czasów. Jednoznacznie rockowe, soczyste, wibrujące a przy tym dość lekkie, wręcz zwiewne. Szczególnie w porównaniu z kapelami amerykańskimi (Vanilla Fudge, Iron Butterfly itp.). Oczywiście to nie ta półka, co Lord, Wakeman czy Emerson, ale uważam, że gość był oryginalny i dla mnie to jeden z atutów zespołu. Ma się rozumieć, obok basu jego kuzyna - Richarda. :) 

Ciekawe, czy grał przez Leslie?

Edit: Właśnie doczytałem, ze grał na A100 zamiast B3 czy C3. Pewnie stąd to lżejsze brzmienie. Chociaż Don AIrey często gra na A100 na swoich solowych płytach i lekko nie jest. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dorsz napisał:

Tak, to ciekawe nagranie. Młodsi zapewne nie wiedzą, że gdyby Jarrett grał na zamówionym fortepianie, to tego/takiego koncertu by nie było.

Bardzo ładna, urokliwa muzyka, o różnych odcieniach, nie tylko typowo jazzowych. Niemniej, nie do końca jestem ukontentowany. Jednak wolę nieco inne granie, mniej grzeczne i ugładzone ;)

Acz znać wypada, bo album legenda.

No nic, czas na kolejny album artysty, tym razem z innymi artystami:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...