Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

I ja sobie odświeżam dyskografię. The National - England. Mogłem puszczać kołysanki przez godzinę, dwie... syn się wiercił i nie mógł zasnąć. Ten kawałek jednak działał na niego hipnotyzująco i odlatywał momentalnie. Ja zresztą też :D

Teraz syn ma 10 lat i ucho - jak dla mnie - wybitne, zastanawiam gdzie go pchnąć by to mógł wykorzystać.

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Słyszy więcej niż ja, a ja głuchy nie jestem.

Każdy dzieciak słyszy więcej niż dorosły, ale dzieci lepiej nigdzie nie pchać, bo wyjdzie na odwrót. Pewien muzyk wciągnął córkę w klasykę rocka i słuchali razem winyli, aż w końcu córka przerzuciła się na iPoda i Miley Cyrus. Przekorna jest natura ludzka, zwłaszcza młoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nadwrażliwy słuch" to raczej przypadłość związana z koncentrowaniem się na dźwiękach, a nie jakaś nadludzka umiejętność. Większość ludzi zaczyna filtrować dźwięki typu tykanie analogowego zegara krótko po jego zakupie, ale niektórzy mogą się na tym fiksować. Trzeszczące radio w tle w barze też może kogoś drażnić, podczas gdy ktoś inny zajmie się piwem i skoncentruje się na czymś innym.

Dobry słuch to też w dużej mierze kwestia treningu, bo ludzki narząd słuchu ma ograniczenia, których nikt nie przeskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ja poważnie widzę w nim potencjał... Słyszy więcej niż ja, a ja głuchy nie jestem. Mieliśmy już tak absurdalne i śmieszne sytuacje w życiu z tym związane że głowa boli, ale nie chcę już zaśmiecać wątku. Będzie mi kable testować :D

To fajnie , ja poprostu żartowałem w tych dziwnych czasach 👍 

33 minuty temu, Fafniak napisał:

Nadwrażliwy... Możesz sprecyzować?

Bo mój syn miał (i nadal trochę ma) nadwrażliwy system nerwowy. Dotyk dźwięk itp. ale nie wiąże się to z jakąś wybitna zdolnością do słyszenia ;)

 

 

Mój też ale on ma dodatkowy chromosom , więc to nie dziwne 😏

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem opisać medycznie jego przypadłości i nigdy badań w tą stronę mu nie robiłem bo to nie jest jakiś kłopot czy problem by aż takie kroki podejmować. Na minus to zdarza mu się czasem uszy zakrywać od nadmiaru dB. Dźwięki miasta go przygniatają np. nienawidzi pisku tramwaju na zakręcie, wręcz łzy w oczach wówczas ma. Prosił mnie także by mu zatyczki do uszu dać jak idzie do szkoły.

A na plus... Słyszy wszystko szybciej i wyraźniej. Rozróżnia bez problemu śpiew ptaków, gdzie dla nas to jeden wielki świergot. Wszelkie dźwięki z oddali zawsze pierwszy wskaże i się z nas śmieje. Na apelu z okazji Dnia Niepodległości podszedł do dyrektor i powiedział że pianino mają rozstrojone :D Jeśli chodzi muzykę to jest wyczulony na jakość nagrania. Aż do przesady. Nie kojarzę bym ja za dzieciaka, ani nawet ktoś z mojego otoczenia był tak zafiksowany.

Oprócz tego nie ma innych problemów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...