Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

12 minut temu, Pajto02 napisał:

Niesamowicie lubiana przeze mnie twórczość Franka Zappy sprawiła, że zacząłem po kolei interesować się odrębnymi dokonaniami jego koncertowych towarzyszy, tutaj doprowadził mnie Allan Zavod (keyboard). Miazga - zostanę na dłużej.

Jeśli to płyta "Enigmatic Ocean" to warto też zwrócić uwagę na gitarzystów, szczególnie Allana Holdswortha. :)

Polecam też album koncertowy Return to Forever - "The Mothership Returns" z udziałem Ponty'ego. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Jeśli to płyta "Enigmatic Ocean" to warto też zwrócić uwagę na gitarzystów, szczególnie Allana Holdswortha.

Tak, to właśnie ta

 

23 minuty temu, Rafał S napisał:

Polecam też album koncertowy Return to Forever - "The Mothership Returns" z udziałem Ponty'ego.

Zapisane;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pajto02 napisał:

Niesamowicie lubiana przeze mnie twórczość Franka Zappy sprawiła, że zacząłem po kolei interesować się odrębnymi dokonaniami jego koncertowych towarzyszy, tutaj doprowadził mnie Allan Zavod (keyboard). Miazga - zostanę na dłużej.

Od siebie polecam King Kong: Jean-Luc Ponty Plays The Music Of Frank Zappa (1970). 

Co do Zappy, to muszę go lepiej poznać. Na razie The Grand Wazoo to mój numer jeden.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adi777 napisał:

Co do Zappy, to muszę go lepiej poznać. Na razie The Grand Wazoo to mój numer jeden.

Od siebie polecę album The Dub Room Special! Live 2007 (Spotify), w szczególności "Cosmik Debris", oraz "Tinsel Town Rebellion" z albumu Does humor belong in music? (Również Live 1986 w spotify). Mistrzostwo, zazwyczaj przy tym nie mogę usiedzieć spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, J4Z napisał:

Wig Wam - Do Ya Wanna Taste It

Mam płytę z której to pochodzi ("Non Stop Rock 'N' Roll"). Kupiłem kiedyś w promocyjnej cenie trochę rzeczy z Frontiers, w tym ten album. Zupełnie przyzwoity glam. Pamiętam, że po zakupie słuchałem tego do ćwiczeń w domu i nieźle się sprawdzało. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieter Nooten, frontman Clan of Xymox oraz Michael Brook (Robert Fripp, Brian Eno, David Sylvian) wydali w 1987r nakładem legendarnej 4AD arcydzieło. Dobrze, że jest w bibliotece TIDAL, bo używane CD na portalach aukcyjnych grubo ponad 300zł…

Sleeps with the Fishes:

858AA8C7-9F70-488C-84BB-FBCD9E9C3509.jpeg.2d41d04deb5d993ebda839c1af30ad22.jpeg

 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nat Adderley, brat legendarnego Cannonballa i jego kwintet na płycie "Good Company" z 1994 r.  Jak na Nata, płyta zwyczajna, czyli bardzo dobra. 3/5 składu grało niegdyś z Cannaballem, w tym sam Nat i perkusista Jimmy Cobb. Jimmy zasłynął oczywiście jako bębniarz Milesa z przełomu lat 50-tych i 60-tych (choćby "Kind of Blue"). Nowa krew to Rob Bargad na fortepianie i Antonio Hart na alcie. Myślę, że sam Cannanball uśmiecha się z chmurki słuchając Harta.

Dwa przykładowe numery: spokojny klasyk Jobima i typowy hardbopowy kawałek Sama Jonesa z repertuaru kwintetu Cannanballa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0K7jOspFAS0

 

https://www.youtube.com/watch?v=AEKBAm1z9cE

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...