Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

2 godziny temu, dorsz napisał:

Leslie West - "Soundcheck"

Obudziłeś we mnie wyrzuty sumienia. Bardzo lubię Leslie Westa, mam kilka płyt, w tym tę, ale jeszcze jej nie przesłuchałem. Gorzej - nawet nie odpakowałem z folii. Na mojej poprzedniej konfiguracji sprzętowej takie rzeczy kiepsko brzmiały, więc się nie spieszyłem. Trzeba to będzie nadrobić... Bo przecież, jak śpiewał niegdyś Jim Morrison: "West is the best". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekPijowczyk napisał:

Wszyscy tutaj słuchają bardziej mocniejszych brzmień,  a czy ktoś tutaj słucha muzyki elektronicznej ?

Co najmniej kilka osób. Np. @Rega czy @sonique sięgają po klasykę gatunku (Vangelis itp.).

A ja tymczasem organicznie. Błędowski-Winder Band z 2004 r. @dorsz - pewnie znasz? Mnie się podoba nawet bardziej niż późniejsza płyta "Extrim" reaktywowanego Krzaka. Tutaj mamy zrelaksowane granie ze świetnym groovem. W ogóle lubię słuchać Arka Skolika  - w różnej stylistyce i składach. Moim zdaniem to jeden z lepszych krajowych bębniarzy. :)

image.png.e453438ae3c5864fac1f5358ff93edd6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarekPijowczyk napisał:

Wszyscy tutaj słuchają bardziej mocniejszych brzmień,  a czy ktoś tutaj słucha muzyki elektronicznej ?

Trochę słucham i mam na półce np.

Air

Amon Tobin

Aphex Twin

Avalanches

Boards of Canada

Bjork

Burial

Daft Punk

Dam Funk

DJ Shadow

DJ  Sprinkles

DJ Koze

DJ Rashad

Four Tet

FKA Twigs

Fennesz

Flying Lotus

Thundercat

Toro Y Moi

Gang Gang Dance

Herbert

Roisin Murphy

Junior Boys

James Blake

Stereolab

Broadcast

Max Tundra

Massive Attack

M83

Squarepusher

Leon Vynehall

Luomo

Fennesz

Keith Fullerton Whitman

Prefuse 73

Jessy Lanza

Solex

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorsz napisał:

Ostatnia, więcej już nie nagra ☹️

Niestety, stara gwardia się wykrusza. To i tak niezwykłe, że jego dwie ostatnie płyty powstały. Nastawiałem się, że już "Unusual Suspects" będzie zakończeniem kariery, kiedy Leslie chorował na cukrzycę i stracił nogę. A on jeszcze z tego publicznie żartował. Facet był niezwykły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Co najmniej kilka osób. Np. @Rega czy @sonique sięgają po klasykę gatunku (Vangelis itp.).

Żeby nie było, że z elektroniki to tylko Vangelis, podzielę się poniżej płytą, którą dzisiaj odgrzebałem po latach zapomnienia (choć paradoksalnie tak znana, że niemal komercyjna).

A co do samego określenia „muzyka elektroniczna” czy bardziej trójkowo-kordowiczowo: „el muzyka”, to od zawsze mam z nim problem. Bo dla mnie to jednak dość wąski zbiór wykonawców, do których zaliczam Vangelisa, Schulze’a, Vollenweidera, Kitaro, Tomita…, z polskich Komendarka, Plucińskiego, Bilińskiego, Hertla… itp. Pozostali wykonawcy, w tym poniżsi Atoms for Piece to dla mnie jedynie muzyka grana na instrumentach elektronicznych i z właściwą muzyką elektroniczną niewiele mająca wspólnego. Co nie znaczy, że nie jest wartościowa.

F7E6CFFB-745C-4944-8EA2-806C5C936AAF.jpeg.ea6381cdaaafa088047fa10c449bcf8d.jpeg

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sonique napisał:

Pozostali wykonawcy, w tym poniżsi Atoms for Piece to dla mnie jedynie muzyka grana na instrumentach elektronicznych i z właściwą muzyką elektroniczną niewiele mająca wspólnego. Co nie znaczy, że nie jest wartościowa.

Też wolę starszych artystów. Nie zapomniałeś o Tangerine Dream? 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...