Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Screenshot_20220928-202542.jpg

54 minuty temu, tchocky napisał:

 

 

 

The "Buddy Holly" video was included on the Windows 95 CD-ROM, resulting in a skyrocket in popularity and earning Weezer a place in the history of MTV Music Video Awards. Geffen did not tell Weezer they had negotiated with Microsoft to include the video; the band members, none of whom owned computers, were oblivious to the implications. According to Wilson, "I was furious because at the time I was like, 'How are they allowed to do this without permission?' Turns out it was one of the greatest things that could have happened to us. Can you imagine that happening today? It's like, there's one video on YouTube, and it's your video."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

Nie znałem tej płyty. Właśnie poznaję - jest świetna! 

Miło słyszeć. :) Chyba mój ulubiony album MW. Od strony klasycznego jazzu mogę jeszcze polecić bardzo przyjemną "Git Majonez". Ciekawostką jest z kolei "My Guitar Therapy" z pogranicza fusion i bluesrocka z Lemańczykiem na elektrycznej basówce, chociaż wolę ich w innym repertuarze. MW nagrywa też melodyjne fusion pod innymi szyldami, np. Elec-Tri-City - "Depth Of Focus" czy w ramach Quartado (znam tylko drugą płytę - "Quartado 2").

Dużo dobrego polskiego jazzu pojawiło w ciągu ostatnich kilkunastu lat, z czego większość przechodzi pod radarem.

W tej chwili u mnie Marcin Gawdzis Quartet. Też z Lemańczykiem na kontrabasie. :) 

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzesiek202 napisał:

A co do Was się ostatnio przyczepiło i nie chce wypaść z głowy? Bo do mnie taki, w sumie chyba już "standardzik", który w oryginale (Dolly Parton) to chyba nawet jest country :). No ale mi nie daje spokoju poniżej zamieszczone wykonanie.  A tej pani nie podejrzewałem o takie coś.

Miley Cyrus to chrześniaczka Dolly Parton, więc pewnie się łatwo dogadały w kwestiach prawnych. ;) Poza tym, na przeboju zawsze można ponownie zarobić. Faktycznie, to już chyba standard, bo wykonań trochę było. Podobało mi się, jak śpiewała to Norah Jones z Little Willies.

 

Mi nie daje spokoju piosenka "Still the Same". Oczywiście mam na myśli oryginał Boba Segera, a nie żaden z coverów (na pewno nie wersję Roda Stewarta ;) ). Słucham z dwupłytowej składanki Boba, którą przy okazji polecam, bo dużo na niej dobrych numerów. Dźwięk - no cóż - remaster. ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzesiek202 napisał:

?! Rafał, skąd Ty do cholery masz taką wiedzę? (a czy potrzebną - to inna kwestia 😆)

Oglądałem kiedyś na Natfliksie film dokumentalny o Dolly Parton. Zresztą bardzo dobry - polecam. Po obejrzeniu nabrałem do niej sporego szacunku. Oprócz tego na Netfliksie jest też koncert - benefis Dolly. Kilka ładnych wykonań jej piosenek - też polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rafał S napisał:

Oglądałem kiedyś na Natfliksie film dokumentalny o Dolly Parton. Zresztą bardzo dobry - polecam. Po obejrzeniu nabrałem do niej sporego szacunku. Oprócz tego na Netfliksie jest też koncert - benefis Dolly. Kilka ładnych wykonań jej piosenek - też polecam. :)

Netflixa nie polecam. Ktoś przejął moje konto u nich, a cwaniaczki umyli rączki. 

Szczęśliwie PayPal nie, czyli gówno zarobili a stracili klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dorsz napisał:

Netflixa nie polecam. Ktoś przejął moje konto u nich, a cwaniaczki umyli rączki.

Jak to "u nich"? Choć ja właśnie teraz mam przedziwną sytuację z jednym serwisem. Hasło nie działa. Reset przez e-mail nie działa. Pomoc nie odpisuje.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Jak to "u nich"? Choć ja właśnie teraz mam przedziwną sytuację z jednym serwisem. Hasło nie działa. Reset przez e-mail nie działa. Pomoc nie odpisuje.

Było tak: 

Dostałem maila od Netflix, że zmieniłem numer telefonu. 

Chwilę później, też od Netflix, że zmieniłem adres e-mail. 

Na jaki numer i adres, nie podano. 

Powiadomienia z PayPal i banku o płatności. 

I tyle, po zawodach ☹️ 

Mimo natychmiastowego kontaktu z Netflixem i całkowitemu uwiarygodnieniu się - właśnie w tym momencie się rozłączali. 

No to uderzyłem do PayPal. Od razu ich zablokowali i cofnęli płatność 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...