Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Kontynuuję wątek: cudze chwalicie..., czyli współczesny krajowy jazz.

Tym razem Paul Band - "Second face", bodaj 2012 r. Melodyjne, dosyć spokojne fusion z gitarą w roli głównej, ciepłymi brzmieniami syntezatorów i zrelaksowanymi grrove'ami sekcji.  Niby jazz rock, ale mocno siedzący na bluesie - i w warstwie rytmicznej i w solówkach. Może nic nadzwyczajnego, ale sympatyczne i nienachalne granie. :) 

Teraz UWAGA. Płytę kupiłem kilka lat temu, a ostatnio dostałem jako gratis (przy większym zamówieniu z Solitonu) drugi egz. Zafoliowana nówka. Jeśli komuś przypadnie do gustu, to mogę wysłać (w granicach Polski). Nie wiem kto, może być zainteresowany. @Grzesiek202, @sonique,  @MariuszZ, @Fafniak - ktoś z Was reflektuje? Pierwszeństwo ma Grzesiek (nagroda pocieszenia za traumę Atoll-ową). ;) Proszę pisać PW.

Pozdrawiam. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Dość rzadko spotykany w obecnych czasach męski wokal u faceta

Kojarzy mi się to z  Williamem Elliottem Whitmorem. :)

 

5 godzin temu, J4Z napisał:

Nie tak fajne wykonanie jak Howlin Wooooolfa, ale też niezłe:

Umówmy się, że Howlin Woolfa da się przeskoczyć tylko jakością dźwięku. :)Od strony muzycznej bardzo podoba mi się w jego repertuarze Omar Kent Dykes.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2022 o 13:22, Dedal75 napisał:

Ostatni tydzień 7.30 w drodze do szkoły 😊 

To wracając pewnie leci to 😉:

To nie jest muzyka której słucham i pewnie gdyby nie brat w ogóle bym tego nie znał, ale wiem że polski hip hop gdzieś właśnie do okolic tej płyty, to 2 różne epoki. I tej starszej - niezachamionej, da się słuchać. A poza tym, ja siłą rzeczy muszę coś kojarzyć 😉.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maxredaktor napisał:

Słucham sobie ostatniej płyty Buddy'ego. I jest dobrze :) Kurcze, zazdroszczę mu kondycji.

Nie wiedziałem, że znów coś wydał. Świetnie, że dał radę. Ja jestem jeszcze na etapie "The Blues is Alive and Well", też udanej. :)Chociaż kompresja dynamiki nie poprawia sprawy, a i do produkcji Toma Hambridge'a można mieć zastrzeżenia...

10 godzin temu, dorsz napisał:

Z kumplem w Anglii sobie gadamy, a właściwie piszemy, na Hangouts. I muzyczka leci 😇

Mam tę wspólną płytę Alberta Kinga i SRV (zakładam, że to ta sama sesja). Jest świetna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Nie wiedziałem, że znów coś wydał. Świetnie, że dał radę. Ja jestem jeszcze na etapie "The Blues is Alive and Well", też udanej.:)

A to już cztery lata minęły. W jego głosie w ogóle nie słychać tych 86 lat. Miejmy nadzieję, że na 90. urodziny też coś wyda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...