Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

A u mnie Kate Melua i jej tegoroczna płyta "The House" ... i nie tylko ta płyta.
Dzisiejszy koncert odwołano - tylko wczorajsze "Metro" zasiało niepokój, podając termin koncertu dzisiaj w Warszawie icon_evil.gif A od miesiąca jest informacje, że
Kaśka dopiero w maju...

No więc trzeba było sobie radzić samemu icon_razz.gif

W każdym razie - mi chyba trochę bardziej odpowiadają jej wcześniejsze nagrania...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj na warsztacie dwie nowości, no i obie jak dla mnie to strzały w dziesiątkę!

Monika Brodka i jej "Granda" - dziękuję Oli za podpowiedź icon_razz.gif ... i nie tylko icon_wink.gif

Rod Stewart i "Fly Me To The Moon ...", czyli The Great American Songbook vol. V

O ile płyta Roda S. była bardzo przewidywalna (podobna do wcześniejszych "HAmericanów..."), to Monika B. pozytywnie mnie zaskoczyła bo wcześniej nie słuchałem utworów z tej płyty. Polecam ... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Satriani!!!!!!!!! Jest obecny ze mną od początku mojej przygody z muzyką, grubo przed i zanim zostałem audiofilem. Pierwszą moją kolekcją były pirackie wydania na kasetach magnetofonowych icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif . Później i do dnia dzisiejszego kolekcjonuje tylko oryginalne płyty CD. Multiinstrumentalista, który zdaje się śpiewać gitarą, jego utwory są niesamowicie melodyjne!!! Mam prawie całą jego dyskografię, którą mogę z czystym sumieniem każdemu polecić. To co obecnie posiadam:

Not of This Earth (1986)
Surfing With the Alien (1987)
Dreaming #11 (1988)
Flying in a Blue Dream (1989)
The Extremist (1992)
Time Machine (1993)
Joe Satriani (1995)
G3: Live in Concert (1997)
Crystal Planet (1998)
Engines of Creation (2000)
Strange Beautiful Music (2002)
Super Colossal (2006)

- mam troszkę braków, ale szybko to nadrobię, bo jego muzykę można kupować w ciemno icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Zainspirowany Kolegą: arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie trzy płyty Johna Lennona ,te co teraz wyszły po masteringu ,wczoraj przyszła przesyłka więc dzisiaj słucham:
1.John Lennon/Plastic Ono Band
2.Imagine
3.Rock 'N' Roll

Jestem trochę zawiedziony i rozczarowany , o ile zawartość muzyczną dobrze znałem i tu nie mam żadnych zastrzeżeń ,to
mogli się lepiej postarać z tym masteringiem.
Mam całą nowo zmasterowaną dyskografię Betlesów ,tu postęp do poprzednich wydań a nawet "regularnych winyli" jest
ogromny to w przypadku Lennona ,oprócz wymienionej powyżej pozycji 1 ,raczej słabo.
Być może to wina wydawnictwa EMI Music Poland ,które Polaków traktuje jak debili i wciska im taki kit za wcale niemałe
pieniądze ,remasterowane płyty Beatlesów to głównie Parlophone ........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem możliwość posłuchać Zbyszka Hołdysa na koncercie w "Stodole" - dzięki Hybrydowi i biletom od niego (a wcześniej od Audio - był konkurs, więc dla Oli też podziękowania icon_razz.gif ).

Koncert zaczął sie pół godziny później, ale warto było. Hołdys w dobrej formie, grał ponad 2 godziny - i trochę sobie pogadał z publicznością.
Średnio co 3 utwór pochodził z czasów współpracy z Perfectem, reszta to to rezulatat solowej pracy lub utwory innych wykonawców.
Jako drugi utwór poleciało "Ale wkoło jest wesoło...". No i było (w miarę...) wesoło -choć czasami bezczelne teksty z widowni wkurzały Hołdysa i ogólnie psuły atmosferę.

Moim zdaniem nagłośnienie sprawdzało się w spokojniejszych wykonaniach, gdy perkusja nisko schodziła nie częściej niż raz na sekundę. Przy nawale szybkich uderzeń - dla mnie kolumny (albo raczej piece) dostawały zadyszki i głosniki trochę hmmmm "pierdziały". Bo głośno było i ktoś z rozrusznikiem serca mógłby się zdziwić, bo wnętrzności w człowieku trochę się trzęsły. icon_rolleyes.gif

Ciąg dalszy - w niedzielę... Mam zaległości w odsypianiu icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. Support tym razem był na koniec - czekałem ponad kwadrans i po paru minutach uciekłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się już obszerna relacja z koncertu Zbyszka Hołdysa - zawierająca grane utwory oraz osoby uczestniczące w koncercie.
http://audio.com.pl/muzyka/kosmiczny-powrot-holdysa:2

Dodam tylko, że duży aplauz licznie zgromadzonej widowni wywołał tekst rzucony przez kogoś znudzonego (czytaj: wkurzonego) czekaniem - w dowcipny sposób pogoniono wykonawców, by wreszcie wyszli na scenę i zaczeli grać:
Zbyszek... bo pójdziemy na Perfect!!!

Jeszcze większe zadowolenie (co prawda głównie męskiej części widowni icon_razz.gif ) wywołało pojawienie się młodej (i ładnej!!!) wokalistki Ani Brachaczek z zespołu BiFF, a na zakończenie utworu wykonanego z Hołdysem dostałe jeszcze większe brawa!

Z innych ciekawostek - sporo utworów Hołdys zagral na specjalnej gitarze firmy Mesinger: dwugryfowej (połączenie basu i gitary solowej).
Kilka razy w przerwach między utworami Hołdys opowiadał o swojej twórczości, inspiracjach i prowadził dialog z widownią (a własciwie to ochrzaniał "pyskaczy" z widowni...).
W sumie koncert uważam za udany - choć nie przepadam za Hołdysem. Więc jak nagra nową płytę w takim składzie (jako Hołdys Kosmos) to nie będę narzekał!
Na szczęście brodę miał w jednolitym kolorze, bo jego pomysł z noszeniem biało-czarnej lekko mnie wkurzał icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Jak wcześniej napisałem - "support" (a właściwie "epilog" icon_wink.gif ) w postaci młodych chłopaków z grupy Yoga Terror mnie rozczarował ( w przeciwieństwie do autora recenzji wzmiankowanej u góry), ale było to dla nich niewątpliwie nowe doświadczenie.
PSS. Aparatu (tym razem...) nie miałem, a fotki z komórki to sobie można ... icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...