Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@MarcKrawczyk - dla mnie Roxy Music zawsze kojarzy się z Avalonem. Razem ze Slave To Love to chyba znak rozpoznawczy Briana Ferry. A ten konkretny teledysk, pomimo dźwieku średniej jakości dobrze oddaje klimat muzyki tego wykonawcy. No i przypominają się ,,młode lata,, Do tego dorzuciłbym Baker street w wykonaniu Gerry,ego Rafferty i można się zanurzać w letargu.

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rega skoro już jesteśmy przy szeroko rozumianym new romantic i roku 1982, to pamiętam jakie zrobiła na mnie wrażenie pierwsza płyta talk talk prezentowana przez red Beksińskiego i do tej pory pamiętam, jego słowa, że przy takiej muzyce bawią się w dyskotekach w Londynie...

 

@Karol64208 the cult zacna płyta, też mam winyla zakupionego wtedy jeszcze w jugosławii

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcKrawczykNo, tak - Beksiński, Kaczkowski, Kordowicz charakterystyczne głosy. I ten klimat który potrafili wytworzyć. O ile Roxy music można zaliczyć do prekursorów New romantic to Rafferty już raczej nie. To pogranicze popu i rocka. Jak zwał tak zwał, ale jak przyjemnie się słuchało!  Wtedy też (połowa lat 70) miałem okazję zaznajomić sie z pierwszą płyta JM Jarre. Ale w klasie przyznawało sie tylko😋  do słuchania Led Zeppelin, choć o wiele bardziej wolałem Pink Floyd oraz Yes.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JaZz napisał:

Patrząc na ilość wyświetleń i ilość Twoich postów na forum - całe dwie sztuki, gdzie w obydwu jest link do tego kawałka wyczuwam autoreklamę :D

Ale! ciekawe nawet, kojarzy mi się z polskim synthwave

 

20 godzin temu, JaZz napisał:

Patrząc na ilość wyświetleń i ilość Twoich postów na forum - całe dwie sztuki, gdzie w obydwu jest link do tego kawałka wyczuwam autoreklamę :D

Ale! ciekawe nawet, kojarzy mi się z polskim synthwave

Chciałam podzielić się utworem. Każdy twórca chce podzielić się z odbiorcami piosenką. Dziękuję za porównanie z synthwave. Każdy komentarz jest bardzo cenny. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...