Skocz do zawartości

Unitra Fonica GS 434 "Bernard"


Recommended Posts

  • 9 months later...
  • 1 month later...
a ja mam takie pytanie.. mam gramofon jak w opisie, jest to gramofon taty, kupiony w czasach, kiedy był na to szał, ostatnie kilka (kilkanaście) lat przestał na półce, dzielnie przecierany z kurzu, uruchamiany był tylko bardzo sporadycznie. Korzystając z okazji, iż ja wyprowadzam się z domu, mój sprzęt będzie wreszcie rozstawiony jak być powinien, będę mógł podłączyć gramofon. Mam teraz pytanie, aktualnie posiadam przedwzmacniacz vivanco pa111 (na amplitunerze niby mam wejście phono, ale po podłączeniu praktycznie nic nie słychać, dopiero jak "dam na fula" to coś słychać).
Sprzęt mam taki:
Ampli: Yamaha RX-V420RDS
Kolumny przód: Tonsil Sonata 120
Kolumny tył: Tonsil Voyager Sat
Sub: Altus 100A

pytanie.. czy ten gramofon wogóle pasuje do takiego zestawu jeśli chodzi o jakość dźwięku, no i jaki przedwzmacniacz do tego? domyślam się, że nie ma sensu dawać 500 czy więcej za preamp jeśli ten gramofon nic nie warty... jakieś rady, tuning gramofonu wogóle wchodzi w grę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką wkładkę polecacie do tego gramofonu, MF 105, czy jest jeszcze coś lepszego? co do przedwzmacniacza to niestety, ale narazie zostanie ten, w związku z przeprowadzką są inne, też duże wydatki icon_wink.gif czytałem też, że nawet talerze toczyli do tych gramofonów, żeby "płasko" chodziły, warto wogóle w nim grzebać, czy tylko wkładka i styknie? a, no i mam do dyspozycji jeszcze jeden model, Emanuel g-902fs, ale bernard chyba lepszy, nie? nie znam się kompletnie na tym, dlatego miło by było jakby ktoś coś doradził, wiedzę i umiejętności jako takie techniczne mam, więc jak można (jeśli się to opłaca) coś powymieniać albo "polepszyć" to chętnie się pobawię icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kibic wkładki MF to już odległe czasy i nie ma co się do nich cofać szczególnie, że taka wkładk kosztuje ze 40zł (104/105), a za niewiele więcej można mieć już naprawdę dobrą i dającą idealne zestawienie cena/jakość do tego gramofonu. Bardzo często polecana wkładka do Unitry to Audio-Technica AT91BL za te 85zł to naprawdę świetny wybór.

Reszta tuningu drapaków w tym przypadku chyba nie ma sensu icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...