Skocz do zawartości

Wyście/Wejście optyczne


keb

Recommended Posts

Witam,

Z góry przepraszam za pewnie "głupie pytanie" ale nigdzie nie mogę znaleźć pewnej odpowiedzi.

Chcę nabyć :

Wzmacniacz NAD C315BEE do tego CD Nad C 515 BEE i połączyć to wszystko z TV Panasonic.

I teraz w telewizorze mam cyfrowe wyjście optyczne.

I teraz żeby zestaw stereo połączyć z TV widzę dwie drogi :

1)Pierwsza (DAC FiiO D3 do niego za pomocą kabla CHINCH podłączamy wzmacniacz i kablem optycznym łączymy DAC z TV) to zadziała ?
2)Podłączam kablem optycznym TV z CD Nad C 515 BEE (tylko ten CD NAD ma też chyba wyjście optyczne, a powinien mieć chyba wejście żeby to zadziałało ) ?

Ogólnie to chce żeby przy oglądaniu filmu na TV przez DLNA dźwięk leciał z głośników podpiętych pod wzmacniacz a nie z głośników wbudowanych w TV.

Przy okazji może też ktoś mi odpowie żeby połączyć wzmacniacz z kolumnami kablem QED Strand 79 potrzebuje wtyków bananowych ? czy można jakoś inaczej ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tez dzis wlasnie Fiio D3 do komputera, bo aktualnie ze zintegrowanej karty gra to jak bambino. Zobacze czy to wogloe wydaje jakis dzwiek. Akurat mam w domu niedrogi CD Denona DCD-755AR i porownam bezposrednio. W zasadzie moglbym uzywac CD Playera jako DACa, ale troche mi go szkoda tluc codziennie kilka h, tym bardziej ze zazwyczaj muzyka z komputera gra w tle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...