Skocz do zawartości

Sony STR-7025L - Jakie głosniki do tego amplitunera? 2x18W


jacek666b

Recommended Posts

http://www.radiomuseum.org/r/sony_str_7025.html

Witam.
Amplituner jak w temacie Sony STR-7025L, mam do niego podpięty gramofon DUAL,
będzie mi służył jako odtwarzacz radiowo-gramofonowy:) Ma 2x18W-to bardzo mało?

Nie ma zbyt dużej mocy, bez sensu chyba by było podłączenie Altusów 140?
Teraz pewnie wszyscy się obśmiali:)

Chodzi mi o to, żeby w pełni wykorzystać jego zalety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwych 18W (a nie tylko na papierze) to raczej nie dużo, ale może wystarczyć.
Nie wiadomo jednak jakiej wielkości pokój ma obsługiwać Twój zestaw.
Poza tym napisz jakiej muzyki słuchasz oraz jakie masz upodobania brzmieniowe jeśli wiesz?
Czy gramofon i tuner radiowy będą jedynymi źródłami dźwięku w tym systemie?
Warto czytać inne wątki, bo można się wielu rzeczy dowiedzieć w tym co napisać o sobie, by ktoś mógł sensownie Ci pomóc.
Podłączenie Altusów moim zdaniem nie ma większego sensu nie tyle z powodu małej mocy amplitunera, co kiepskiego dźwięku jaki się wydobywa z tych kolumn.
A nikt śmiał się z Ciebie tu nie będzie, jedynie może współczuć, jeśli zdecydujesz się na te kolumny.
Po prostu świadomie pozbawiłbyś się dobrego brzmienia. O wykorzystaniu zalet (Altusów) raczej trudno tu mówić, bo większych zalet nie mają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

Muzyka- Sting, Madonna, The Doors, Queen i tak jak wspomniałem ogólnie FM typu Złote przeboje, aczkolwiek lubię fajny bas zamiast pukania.

Pomieszczenie około 15m2, głośniki ustawione przy dłuższej ścianie, w połowie pokoju.
Raczej będę użytkował tylko z FM i gramofonem-a z czym jeszcze mogę? icon_smile.gif
Kwota na głośniki to około 200-300zł.

Na razie nie mam żadnych głośników, co bardzo chcę nadrobić.
Bardzo proszę, doradźcie coś, może nawet jakieś linki do ciekawych propozycji, ja od razu mówię, że jestem w tym temacie kompletnie zielony.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 - 300zł można kupić kable a nie na kolumny icon_biggrin.gif
Oczywiście można coś znaleźć, ale to bardzo trudne. Do pokoju 15m2 będą pasowały zarówno kolumny podstawkowe jak i nieduże podłogowe. Te pierwsze będzie chyba w założonym budżecie łatwiej kupić, ale wymagają standów (podstawek). Też pewnie ze 200 - 300zł. Może taniej używane.
Podłogowe będzie znaleźć dużo trudniej i pewnie będą ogólnie gorsze dźwiękowo.

Źródłem dźwięku oprócz tunera i gramofonu może być jeszcze odtwarzacz CD, DVD (do filmów), komputer lub jakiś twardy dysk z odpowiednim odtwarzaczem (np. programowym lub sieciowym), magnetofon,
telefon (czy inny smarkfon icon_wink.gif ) i wiele innych urządzeń jak choćby tuner satelitarny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o:
zg25c
zg30c
zg40C? I nie wiem do tego ampli 4 czy 8 omowe?
Na razie nie stać mnie na nic droższego, poza tym nie wiem czy mam błędne pojęcie, że do takiego starego sprzętu można podłączyć tylko coś starego żeby to fajnie grało?
Poza tymi głośnikami, musze się jeszcze utrzymać;p

http://www.classic-audio.com/sony-str7025-p-273.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niedrogie kolumny i niezbyt wymagające - masz poniżej link do podłogowych JAMO E430
http://allegro.pl/jamo-e430-i3460047927.html
cena za te Jamo E430 to (KupTeraz) 169zł+35zł kurier, czyli 204zł

Jest też mniejszy model (duże podstawkowe E410, wysokość 41cm), w Poznaniu.
Stan idealny, ale cena wyższa (wyjściowe 249zł, KupTeraz 299zł, do tego wysyłka 35zł)
http://allegro.pl/jamo-e410-made-in-denmar...3448657129.html

Nie są to zbyt wymagające kolumny pod kątem wzmacniacza, w miarę uniwersalne.
Oczywiście można lepiej - ale w tej cenie może być trudno (biorąc pod uwagę, że są to kolumny firmowe - choć oczywiście z kategorii podstawowej).

Obie kolumny są trójdrożne, na pojedyńczym głośniku niskotonowym
Jeżeli jesteś zainteresowany, to warto dopytać się jeszcze o ich stan i ew. dodatkowe foty (obie są w miarę nieźle obfocone i opisane). Cena jest adekwatna do stanu - bo podłogowe E430 są trochę sfatygowane (rysy, obtarte narożniki, wgięta 1 kopułka wysokotonowa - powinna się dać wyciągnąć odkurzaczem, natomiast droższe E410 są teoretycznie w idealnym stanie (ale wymagają podstawek - do dokupienia kiedyś, jeżeli od razu się nie wyrobisz)

Oba modele należą do klasy podstawowej Jamo (niżej są jeszcze inne modele, a wyżej klasa średnia, wyższa ....), ale powinny się lepiej zgrać niż Altusy icon_razz.gif

Pozdrawiam
Ps. Gdzie mieszkasz? Bo jeśli koło Poznania to mógłbyś podjechać ze swoim Soniaczkiem i sprawdzić, jak to gra.
Impedancja 4 omy - wg informacji z Twojego pierwszego postu to Sony akceptuje obciążenie od 4 do 16 omów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Warszawy także nie podjadę...

Jestem w szoku, że ten ampli może poradzić sobie z takimi kolumnami..
Na elektrodzie założyłem podobny wątek, i tam odpisał mi jeden gość o kolumnach tonsila, ogólnie wielu ludzi chwali-ja jako kompletny laik w tym temacie chciałbym się dowiedzieć, jaka jest różnica w odsłuchu pomiędzy załóżmy GD40C a JAMO E410 i czemu tutaj nikt o nich nie wspomina(czysta ciekawość)

Bardzo fajne E410, na początku mogłyby stać na podłodze? No i czy na pewno ampli je pociągnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Wwy, to tym lepiej icon_razz.gif

Wybór sprzętu jest tu zazwyczaj dość duży...
Oprócz licznych ogłoszeń jest też parę fajnych komisów z używanym sprzętem - z różnych półek cenowych.

W latach 80-90 było robionych dużo modeli kolumn regałowych (tak między dużą kolumną podstawkową a małą podłogową), więc nie powinno być problemów z dopasowaniem czegoś ciekawego.

A co do wątpliwości "czy Soniak pociągnie", to w danych jest informacja o poborze mocy 170W.
Więc te 18W (w 1 linku w 1 Twoim poście podawane jako 35W/kanał) to jeszcze nie jest tak tragicznie, bo ambitniejsze miniwieże jak mają 100W to już jest nieźle i potrafią nagłośnić pomieszczenia do 20m^2.
Poza tym te starsze sprzęty często mają podawaną niezbyt dużą moc, a potrafią zagrać.

Co oczywiście nie znaczy, że 2x18W (czy 2x35W) jest to dużo - wyższe modele amplitunerów/wzmacniaczy mają podawane 100W na kanał i pobór mocy rzędu 500-1000W.
Zauważ, że polskie wzmacniacze Diory i Kasprzaka do dużej wieży miały moc rzędu 2x25 ... 2x40W i całkiem ładnie dawały sobie radę.
To była moc ciągła, a nie szczytowa/chwilowa czy inna urojona i do d... icon_mrgreen.gif

Jamo E430 mają (teoretycznie - wg danych technicznych) skuteczność 91dB i są łatwiejszym obciążeniem dla wzmacniaczy niż kolumny o mniejszej skuteczności.
Poniżej link do danych technicznych E430
http://www.mixelectronics.pl/jamo-e430-3989

Nie mam na wierzchu danych E410 - musiałbyś poszukać trochę z wujkiem Googlem...
Wydaje mi się, że mają skuteczność około 89dB, ale nie sprawdzę Ci tego w tej chwili.
W każdym razie głośniki niskotonowe w obu modelach mają 165mm, kolumny należą do tej samej serii i w bywały łączone ze sobą w zestawach kina domowego (5 kolumn + subwoofer/lub bez suba).

Pozdrawiam
PS. Zaraz coś Ci podeślę na PW. Coś wymyślimy - chociaż szkoda, że od razu w informacjach o sobie nie podałeś, żeś "stoliczny" icon_rolleyes.gif, to można było się porządniej przymierzyć do tematu parę dni temu (teraz się "urlopuję", co dość radykalnie utrudnia sytuację).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na JAMO E410, już do mnie lecą, jak otrzymam to napiszę jak sobie radzą.
Na razie dzięki uprzejmości kolegi RoRo, mam dwa zbliżone parametrami głośniki JVC które nawet fajnie sobie radzą.
Nie wiem czemu czasem jedna kolumna mi przerywa (prawy kanał) i nie jest to wina kolumny ponieważ zamiana podłączenia nie pomaga. AUX również dobrze podłączony... Styki AUX brudne?!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...