Skocz do zawartości

Co wybrac ?? JBL e80 czy Dali Concept 6


mole

Recommended Posts

Witam mam pokoik 4m na 7m kolumny maja stac na wezszej scianie i byc zasilane wzmacniaczem harman/kardon pm635i prosze o poradzenie ktory zestawik sttereo wybrac:
- jbl e80
- dali concept 6
Sprzet ma sluzyc do naglosnienia konsoli w trakcie gry icon_smile.gif oraz sluchania muzyki rozrywkowej (vh1 viva)

Bardzo prosze o pomoc w doborze sprzetu a moze jakies inne polecicie w niskiej cenie (do 1500zl za pare)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jble-e odpadaja w przed biegach bo to zle kolumny sa.Dali graja dobrze ale jesli liczysz na dzwiek z piekla rodem i trzesienie scian to niestety takiego nie otrzymasz.Swoja droga sam jestem ciekaw polaczenia dali z harmanem.

Jesli chcesz duzo basu to moze cevin vega 8(lub troche drozsze 10 ,12)

Napisz czego oczekujesz od brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo nie oczekuje po prostu milego i efektownego ogladania filmow i sluchania muzyki audiofilem nie jestem ale badziewia z chin nie chce kolumienki ktore chce kupic docelowo bede chcial dokupic do nich suba centralny i tyly ale to jak bedzie wiecej kaski bo i wtedy zmiana zasilania mnie czeka icon_smile.gif wezne te dali concept 6 na poczatek w sumie chcialem sie utwierdzic w wyborze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwosc odsluchu?Skad jestes?Bo w ciemno to niezabardzo dobry pomysl kupowac



Mowiles ze nie chcesz chinskich ale te kolumny choc niezbyt urokliwe sa bardzo solidne
http://www.allegro.pl/item307992874_koda_e...znan_f_vat.html

Te kolumny to stara seria dali ale sa dobre i mam je osluchane,nie maja wad napewno nie za te pieniadze kiedys kosztowaly kolo 2,5tys.Maja dynamiczne naturalne brzmienie z mila ciepla barwa.Jest to koncowka serii,wiec polecam a pozostale 300 zl zostanie na dobre kable,ktore zwiencza efekt finalny w postaci zadowolenia.Bardzo dobra cena.
http://www.allegro.pl/item308999887_dali_5005.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie oczekujesz nic po za efektownym głośnym i mocnym uderzeniem bedziesz uzywal do TV konsoli lub pc-gry i sluchania mp3 i audio to z elektronika HK - Jbl zagrają znośnie .. poniewaz jak by nie bylo i hk i jbl to jeden koncern:)
Moze faktycznie za JBL nie jestem ale skoro masz taka kase i przypadły Tobie ktores kolumny jbl - to je kupuj icon_smile.gif
Kiedyś efekciarskie granie Tobie sie znudzi i wpadniesz na nasze forum icon_smile.gif i zapytasz na co je wymienic icon_wink.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mole nie sluchaj tych JBL-owcow ,bo sami by takich nie chcieli a komus doradzaja,bo co tam nie u nich bedzie garalo.Te JBL-e sa mocno przereklamowane.Tani jbl to taka kiszka ze szkoda gadac.Nie kupujesz kolumn na tydzien.

Co do kolumn wg. koloru ta ja niestety wymiekam.

Znalazlem cos takiego na allegro ale nie wiem jak gra
http://www.allegro.pl/item307735721_kolumn..._630i_200w.html


Tutaj swietne kolumny za niecale 50% ceny nowych,mysle ze warto skorzystac z okazji,brzmienie nie nalezy do gatunku delikatnych,jest mocne,dynamiczne,precyzyjne ale nie wiem czy sie spodoba poczatkujacemu,ale zawsze mozna zaadoptowac sluch czego wymagaja wszystkie kolumny w mniejszym lub wiekszym stopniu.Dokladasz tylko 400zl i masz zacne kolumny. http://www.allegro.pl/item305470773_focal_...horus_716s.html
Jesli sie uprzesz na JBL-e to minimum tej klasy
http://www.allegro.pl/item305852038_jbl_st...tem_olkusz.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

,bo sami by takich nie chcieli a komus doradzaja,bo co tam nie u nich bedzie garalo.Te JBL-e sa mocno przereklamowane.



GAWRON__M

Tobie chyba trzeba tłumaczyć podstawy forum, każdy mierzy własną miarą, wiec jezeli komus JBL pzypadły do gustu i po prostu sie podobaja to mozna je polecic cena nie wygurowana...
kolega mole napisał:

"duzo nie oczekuje po prostu milego i efektownego ogladania filmow i sluchania muzyki audiofilem nie jestem ale badziewia z chin nie chce kolumienki ktore chce kupic docelowo bede chcial dokupic do nich suba centralny i tyly ale to jak bedzie wiecej kaski bo i wtedy zmiana zasilania mnie czeka"

dośc jasno wiec mozna go uwtwierdzic w tym przekonaniu - miałem zestaw JBL podpiety pod HK i jakoś strasznie mnie nie raził, ale szybko sie znudził, dlatego nie jestem az za tą marką
to tyle kwestii wyjaśnień.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szybko sie znudzil to raz
Dwa,powiedz kto kupuje bedac swiadomym Jbl i harmana icon_eek.gif To poprostu nie gra.Choc nie uwazam sie za audiofila to jestem pewien ze kazdy audiofil czy meloman z takiego zestawienia smialby sie do rozpuku.
Trzy,na takie zestawy decyduja sie laicy namowieni przez sprzedawce ktory ma lepszy zysk z takiej transakcji bo sprzet pochodzi od jednego dystrybutora.

To ze mole napisal ze nie spodziewa sie wiele nie znaczy ze trzeba mu chlam wciskac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron
Chłamem będą najtańsze wynalazki typu CAT czy BRXy...
Poza tym zauważ, że Kolega ma do wydania 1500zł, więc chyba propozycja L880 za 3-3.5 tysiąca jest nie na miejscu icon_rolleyes.gif
Nie czepiaj się tak JBLów, bo np. w KD grają nieźle -nawet już seria E, że o serii ES nie wspomnę. I do tego pasują do HK...
Słuchałeś może serii LX albo XLi, a z nowości ESów? Czy krytykujesz z przyzwyczajenia wszystko, co na drzewo nie ucieka?

A odchodząc do tematu JBLów - to Twoja propozycja JMLabów 716s jest warta rozważenia...
Moly - masz możliwość zwiększenia budżetu o 400zł (Chorusy są za 1900zł), czy 1500 to ostra granica?

Z innych kolumn - to w tej chwili w rozsądnej cenie można kupić schodzącą serię KEF Q5 (nowa para - około 1500zł), to mogłoby być ciekawe rozwiązanie dla Ciebie o ile lubisz KEFy
http://www.allegro.pl/item309913035_kef_q5_raty_.html
Na pewno kolumny są warte swojej ceny (szczególnie, że jest to oferta wyprzedażowa), to kolumna 2.5 drożna bazująca na dwóch głośnikach 165mm - więc basu trochę się uzbiera icon_cool.gif
Gorzej z kolorem - jest tylko "Dark Apple" z czarną maskownica na całej wysokości kolumny.
Pozdrawiam
PS. O JBLach było już parę razy na Forum, więc nie ma co powtarzać dyskusji - po prostu odpuść trochę w krytykowaniu innego sprzętu niż posiadany przez Ciebie. Są osoby, którym odpowiada dźwięk z kolumn JBLa - a raczej mało kto decyduje się na najtańsze i najgorsze Balboa, a wyższe serie już grają!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
W jednym masz racje-niezauwazylem ze jbl 880 jest cena za sztuke a nie za pare.

Ja nie pytam sie nikogo czy mu sie podoba czy nie,stwierdzam natomiast fakt ze jbl-e seri E lub ES tp nabijanie ludzi w butelke.Nawet za cene 1500-1600zl.Moc to nie wszystko a to jedyne czym dysponuja owe amerykance.

RoRo
"po prostu odpuść trochę w krytykowaniu innego sprzętu niż posiadany przez Ciebie."
Wyssales to sobie z palca?Bo nie rozumiem skad taka opinia.

Stare Jbl-e to inna bajka sa lx za 1500 w tej chwili na allegro model 2005 ale to i tak betka przy chorusach716

A teraz najlepsze ,kefy do rocka? icon_eek.gif icon_eek.gif Co prawda cena jest atrakcyjna,ale nie uwazam ze sa to kolumny ani do rocka ani dla osoby nieswiadomej ich brzmienia.Wiec ja chetnie poslucham krytyki sprzetu przezemnie posiadanego a Ty za to zastanow sie dwa razy nim zaczniesz polecac co po niektore modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron
W pierwszym poście Mole napisał
"Sprzet ma sluzyc do naglosnienia konsoli w trakcie gry oraz sluchania muzyki rozrywkowej (vh1 viva)"
A muzyka rozrywkowa to chyba nie tylko rock?
Tutaj musi się wypowiedzieć sam zainteresowany...

Nie pracuję dla JBLa (i w branży audio też nie), dlatego nie zamierzam reklamować na siłe tej marki. Na pewno jednym się ona podoba, innym nie - faktem jest, że się nieźle sprzedaje. A że ktoś woli kupić JBLe za 2 tysiące a nie Magnaty za tysiąc to jego sprawa.

Co do moich sugestii - polecam / odradzam to, czego słuchałem.
Dlatego nie wypowiadam się np. o Twoim systemie - nie słuchałem "siedemsetki".
I gdy Ty zabierasz głos i polecasz swojego DENONa to nie krytykuję Ciebie, bo być może masz rację - chyba, że przez przypadek nie zauważasz ograniczeń cenowych u autorów postów icon_rolleyes.gif i proponujesz coś dwa razy droższego.
Więc może Ty też mógłbyś trochę spokojniej zachowywać się na Forum... i uważniej czytać wypowiedzi innych. Chociażby taki fragment skierowany do Mole "to mogłoby być ciekawe rozwiązanie dla Ciebie o ile lubisz KEFy"

A jeżeli nie rozumiesz, skąd u mnie taka opinia "po prostu odpuść trochę w krytykowaniu innego sprzętu niż posiadany przez Ciebie." to przejrzyj w wolnej chwili swoje posty.

Pozdrawiam - Dobranoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazlem cos takiego na allegro ale nie wiem jak gra
http://www.allegro.pl/item307735721_kolumn..._630i_200w.html


Nie wiesz jak one grają icon_eek.gif To po co je prezentujesz, tylko dlatego że są B&W?

Cytat

Mowiles ze nie chcesz chinskich ale te kolumny choc niezbyt urokliwe sa bardzo solidne
http://www.allegro.pl/item307992874_koda_e...znan_f_vat.html


Ośmieszasz się stawiając głośniki Kody ponad JBL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra
Z tym rockiem i Kefami znow cos popierdzielilem,masz racje RoRo pomylilem z innym tematem ale i tak odrazdzam kefy rownierz do muzyki rozrywkowej.

Nie wiem Roro co sie tak doczepiles do mojego sprzetu.Ze polecilem Paradigmy?Sa z pewnoscia warte swojej ceny,ale nie bede ich juz zachwalal bo mi nie zalezy na tym zeby marka byla bardziej popularna niz jest w tej chwili wrecz przeciwnie.
"faktem jest, że się nieźle sprzedaje."- dziwne?nie bo sa napalency co kupuja je tylko dla napisu lub dudniacego basu-no comment



Do Stanislawy
To ty sie osmieszasz bo kode podalem jako "nie glupia" propozycje" a JBL-e to bardzo glupia propozycja.

Jak chcecie moge wam zalatwic nalepki na szybe JBL do samochodu-bedziecie kozaczyc oj bedziecie a ja i "kilka" osob bedziemy mieli wielki ubaw.

Mole lykaj Focale i nie zaluj tych dodatkowych 400zl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Gawron,widze ze jesteś bardzo uprzedzony do Jbl-a.Miałem długi czas E 80 i uważam że nie są aż tak złe jak je przedstawiasz.Rzecz gustu i upodobań.Jeżeli chodzi o JBL-a to właśnie dzisiaj zmieniłem fronty na JBL L890,nie dlatego że mi się nie podobały E 80,ale dlatego że mi nie pasowały do reszty.Mnie ta firma pasuje i póki co bedę się jej trzymał.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przykladac JBL-e(szczegolnie E80)do wzoru naturalnego brzmienia to niestety bedzie bol.JBl zaczyna sie od serii L890 i dopiero pokazuje ze potrafi robic glosniki.

Widze ze tu duzo fanow marki z US i A ,i sie narazilem.Macie racje kazdy moze lubic to co chce i przestaje to lubic kiedy zacznie lubic cos innego.Dla mnie jest dyskwalifikacja glosnik ktory piszczy na srednicy nawet jesli kosztuje bardzo male pieniadze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do Stanislawy
To ty sie osmieszasz bo kode podalem jako "nie glupia" propozycje" a JBL-e to bardzo glupia propozycja.
Jak chcecie moge wam zalatwic nalepki na szybe JBL do samochodu-bedziecie kozaczyc oj bedziecie a ja i "kilka" osob bedziemy mieli wielki ubaw.


Taką wypowiedzią ośmieszasz się i obrażasz użytkowników głośników JBL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skonczcie tą dyskusje poniewaz zaczynamy sie tu klocic a nie pomagać wybrać sprzet dla kolgi
Przede wszystkim kazdy z Nas ma swoje preferencje i swoj słuch ..jedni lubie takie granie..inni..inne a koljna grupa zupełnie coś odmiennego...


Kazdy ma swoja racje a jezeli tak trudno ustapić i przyznać komuś racje..to trudno




Mole - czy masz jeszce jakieś pytania ? czy już na coś sie zdecydowałeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Do Stanislawy
To ty sie osmieszasz bo kode podalem jako "nie glupia" propozycje" a JBL-e to bardzo glupia propozycja.
Jak chcecie moge wam zalatwic nalepki na szybe JBL do samochodu-bedziecie kozaczyc oj bedziecie a ja i "kilka" osob bedziemy mieli wielki ubaw.


Taką wypowiedzią ośmieszasz się i obrażasz użytkowników głośników JBL.



Ale tylko tych co maja glosniki i tuby z supermarketow z napisami 500W lub 1000W i pomaranczowe nalepki.
Aha i nie jest to moja wina,jakie produkty jbl wytwarza takie powinny byc opinie.Nie jest to marka ktora powinna jechac na taryfie ulgowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, teraz to aż strach, żeby cokolwiek napisać... icon_wink.gif
Hmm, a może za 1,6/1,7kzł TANNOY Mercury F4 icon_question.gif Znajomy ma model F3 w KD z Onkyo - całkiem OK w owym KD, jak i stereo. W grach to już w ogóle nie ma o czym mówić - starcza bez dwóch zdań. No i podejrzewam, że model F4 byłby jeszcze lepszy, zarówno w KD, stereo, jak i grach. Zwłaszcza, jeśli wziąść pod uwagę to 28m2 Twojego pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Przepraszam, że się wtrącam do rozmowy, ale również zastanawiałem się nad E80 (teraz straciłem trochę pewności).
Czy ktoś jest w stanie odnieść te kolumny do Yamahy NS-8900 oraz do B&W 309?
Te dwie ostatnie udało mi się przesłuchać (na Ampli Yamahy RX-V661, do takiego modelu szukam kolumn), natomiast JBLi nie mam możliwości.
To będzie stało w pokoju 18m2.
Obecnie mam pożyczone B&W603 S3, ale niestety niedługo idą do zwrotu, a na zakup takowych mnie nie stać.
Po za tym, RX-V661 chyba nie ma dość siły by je "poruszyć".
Dlatego, jeśli postawić w szranki NS-8900, JBL E80 i B&W 309, co byście wybrali?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...