Skocz do zawartości

Arcam A85 + CD73 + Focal Chrous 706V - aranżacja wnętrza +kable głośnikowe


kubalonek

Recommended Posts

Cześć,

W odniesieniu do poprzedniego tematu, zestaw trochę się rozrósł:
http://forum.audio.com.pl/Kolumny-do-Arcam...D73-t35201.html

Do Arcam A85 i CD73 dołączył Kenwood KT-990D oraz monitory Focal Chorus 706V. Pozostaje teraz sprawa kabli głośnikowych, standów oraz aranżacji wnętrza. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, ale na chwilę obecną nie chciałbym wydawać po 100zł za metra kabla głośnikowego. Co do aranżacji to również jestem otwarty i proszę o porady. Miejscem odsłuchowym jest łóżko. Co do zmiany położenia "elementów" w pokoju to oprócz szafy wnękowej jest pełna dowolność. Mam nadzieję, że przeniesienie się do działu hi-fi nie jest impertynencją. Proszę o porady, bo w końcu to mój pierwszy prawdziwy zestaw hifi icon_smile.gif

pozdrawiam
kuba

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz słuchać z łóżka, to głośniki należałoby ustawić przy tej ścianie z oknem. ~40cm od ściany je odsunąć i wtedy wysokość trójkąta głośnik-głośnik-słuchacz wynosiłaby jakieś 3m, więc rozstaw kolumn zrobiłbyś ~2m (i metr z obu stron odsunięte od ścian bocznych). Nie wiem jak duże jest biurko, ale może mogłoby stanąć przysunięte do ściany między kolumnami... Co do szafek, to nie mam pomysłu. Równie ważną sprawą byłoby wytłumienie pomieszczenia - jakieś zasłony/firany, dywany, coś nad słuchaczem itp. Standy masywne, stabilne i takiej wysokości, aby głośnik wysokotonowy był na wysokości ucha.

A, włączyłem na szybko Painta. Kolumny oczywiście skręcone lekko pod kątem do miejsca odsłuchu. Jedną szafkę musiałbyś spalić w kominku, albo sprzedać. icon_biggrin.gif
[attachment=4116:Paint.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...