Skocz do zawartości

Kłopotliwy prezent: Wharfedale Evo 30 do renowacji


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Niedawno znajomy zmieniał głośniki (Evo 30 mu się przepaliły i grają co tu ukrywać słabo) oddał mi swoje stare kolumienki żebym sobie je reanimował w wolnym czasie i powiem szczerze tutaj zaczęły się schody, bez bicia audiofil ze mnie żaden chociaż lubię posłuchać muzyki na niezłych głośnikach tylko jakoś do tej pory zawsze miałem pilniejsze wydatki...

Na renowację głośników przeznaczyłem sobie 500-600zł i uparłem się na głośniki montażowe firmy Tonsil (myślałem jeszcze o stx, ale opinie na forach mnie skutecznie odstraszyły), pierwsza trudność do wymiary bo Evo mają chyba mało popularny (wniosek na podstawie ofert sklepów) rozmiar 6,5 cala i pod 6 Ohm'ów, po zmierzeniu otworów wytypowałem sobię taką parę (różnią się trochę rozmiarem, ale zmieszczą się):

http://www.skleptonsil.pl/210405/gdn-17-100-8-ohm niskotonowy
http://www.skleptonsil.pl/265220/gdm-18-80-8-ohm średnio tonowy

Na wysokie tony nie mam póki co pomysłu dopóki nie uda mi się w jakiś sposób zdemontować starego głośniczka- nawet wymiarów nie znam.... Pierwsze pytanie czy taki zestaw ma jakikolwiek sens? Kolumna w środku jest dzielona także głośniki mogą być z koszem otwartym (przynajmniej tak wynika z wiedzy internetowej). Drugie pytanie dotyczy zwrotnic, bo albo straszna ze mnie gapa albo po prostu te głośniki takowych nie posiadają (jeśli tak to jaki kupić amplituner/wzmacniacz, żeby zaraz po renowacji nie spalić głośniczków :/ ) Tak to mniej więcej wygląda:



Przewody z tego co zauważyłem idą prosto do głośników

Jeśli ktoś może poratować radę to z góry bardzo dziękuję, nie zawracałbym głowy na forum, ale nie bardzo mam kogo podpytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś 100% pewien, że przewody prowadzą prosto do głośników czy tylko sugerujesz się kierunkiem ich ułożenia? Nie znam wafli od wewnątrz, nie wydaje mi się jednak, by nie było zwrotnicy. Chyba że głośniki szerokopasmowe, ale w tanim modelu? Wątpię. Zresztą tam są trzy przetworniki, nisko- średnio- i wysokotonowy.

Zwrotnica często zamontowana jest w trudno dostępnym miejscu, żeby zniechęcać majsterkowiczów do grzebania - może być np. na wysokości głośnika wysokotonowego, którego nie potrafisz wyjąć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi mea culpa, po Twoim poście rozebrałem jeszcze raz i faktycznie jest zwrotnica nie wiem jak ją przegapiłem bo jest dosyć duża i wygląda ona tak:



Uploaded with ImageShack.us


Kolumny mają 6 Ohm'mów, 30-200Wat i 89dB, co przy takiej zwrotnicy mogę wstawić bezpiecznie? Mogą być głośniki 4 lub 8 Ohm'owe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...