Skocz do zawartości

pomoc w doborze wzmacniacza


ziembol

Recommended Posts

Ziembol
Będzie problem z używanymi wzmacniaczami z wyjściem na subwoofer.
Dopiero od paru lat zaczęto dodawać we wzmacniaczach i amplitunerach stereo (tak jak jest w amplitunerach KD) gniazdo wyjściowe na sub icon_rolleyes.gif
Jaki masz model kolumn i suba SONY - czy masz możliwość podpięcia suba kablami głośnikowymi?
Jaką masz powierzchnię pokoju i jakiej muzyki słuchasz?
Na w miarę nieźle grający wzmacniacz o realnej mocy 60-70W na kanał (np. SONY serii 4xx) trzeba liczyć 400zł (używany, na Allegro). Nowe wzmacniacze tej klasy będę 2 razy droższe icon_rolleyes.gif
Poniżej masz link do wzmacniacza 6TA-FE600R (za 379,99zl - ale brak w zestawie pilota, za parę złotych można kupić uniwersalny lub używany oryginalny)
http://www.allegro.pl/item303653101_sony_t...nowa_linia.html

Na jaką kwotę jesteś przygotowany (oprócz tego, że na jak najmniejszą)?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny i sub pochodzą od mini-wieży mhc-444s, która uległa awarii, a naprawa jest nieopłacalna. Pokój mam o powierzchni około 15mkw, a słucham głównie rocka i rapu, ale zdarza się też np. drum n bass (dlatego przydałoby się coś z niezłym basem). Jestem przygotowany na wydatek rzędu właśnie 300-400 zł. Dodam tylko, że źródłem będzie PC, wiec nie potrzebuję jakiegoś super sprzętu. Przejrzałem zdjęcia tego wzmacniacza, do którego podałeś link i tak się zastanawiam do którego gniazda ewentualnie podłączyłbym suba (tzn. jak jest ono oznaczone na tym wzmacniaczu) ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziembol
Z tym podłączeniem suba do tego Sony mogą być problemy. Tak jak napisał RoRo starsze wzmacniacze nie miały wyjść na subwoofer.
Co do tego konkretnego modelu Sony to naprawdę dobry wzmacniacz. Mam go w tzw. systemie rezerwowym lub inaczej mówiąc kuchennym icon_smile.gif Jego dźwięk charakteryzuje się dużą dynamiką, może bas nie jest zbyt szybki, to zależy od reszty aplikacji, ale dosyć potężny. Moim zdaniem jest to kawał dobrego klocka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ziembol
Z tym podłączeniem suba do tego Sony mogą być problemy. Tak jak napisał RoRo starsze wzmacniacze nie miały wyjść na subwoofer.
Co do tego konkretnego modelu Sony to naprawdę dobry wzmacniacz. Mam go w tzw. systemie rezerwowym lub inaczej mówiąc kuchennym icon_smile.gif Jego dźwięk charakteryzuje się dużą dynamiką, może bas nie jest zbyt szybki, to zależy od reszty aplikacji, ale dosyć potężny. Moim zdaniem jest to kawał dobrego klocka.



Moge dodac ze ten wzmak ma naprawde ladne brzmienie,ale bas jest mocny,duzy,napompowany,slabo kontrolowany co wg. mnie nie oznacza ze dobry.
Ziembol ale piszac dobry bas miales na mysli pewnie ze ma byc kawal basiska to pod tym wzgledem sie nie zawiedziesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

witam. mam takie pytanie. posiadam dwie trojdrozne kolumny sony (6 ohmowe, 120W w RMS) i subwoofer sony (6 ohmow, 120W w RMS) i potrzebuje dobrac do nich odpowiedni wzmacniacz. chce, aby dobrze wykorzystywal moc, za mozliwie jak najmniejsze pieniadze icon_razz.gif




Przejrzyj sobie jeszcze wzmacniacze Pioneera np A-656 bądź A-676. W sumie one praktycznie niczym się nie różnią moc mają taką samą ale jest różnica między cenami. Zobacz sobie Pioneer'a A-656. To jest potężny wzmacniacz, zbudowany z konkretnych części no i waga 12kg jest nie mała. Myślę że do tych głośników ten wzmacniacz byłby najlepszy tylko problem z podłączeniem suba bo nie ma wyjścia na niego, tak jak koledzy napisali stare wzmacniacze nie mają wyjsc.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...