Skocz do zawartości

Pomoc - wybór gramofonu..


Recommended Posts

Witam serdecznie.Panowie proszę doradźcie jaki wybrać pierwszy gramofon bo już mam mętlik w głowie.Muzyka - beatles,phil collins,dylan itp. Płyty były by kupowane nowe i używane.
Więc tak,chciałbym zakupić jakiś gramofon,tylko nie wiem czy lepiej kupować używany czy nowy,kasa powiedzmy max 800zł - chciałbym pełny automat.Kompletnie nie znam się w przypadku zakupu używanego jeżeli by chodziło o jakieś regulacje wymiany części itd.
Strasznie podoba mi się ten gramofon,czy to dobry wybór ? :

http://allegro.pl/pioneer-pl-117d-i3440803201.html

Rozumiem że to jest full automat ? tylko czy na pewno jest wszystko super ustawione jak w opisie itd. ? Jeżeli go zakupię i będę musiał włożyć w niego jeszcze jakąś kasę....różnie może być, jak to allegro.
Wygląda dostojnie i tak ''prawdziwie'' jak dla mnie.Tylko znowu 700zł za używkę trochę nie bardzo....
Pewnie musiałbym jeszcze dokupić przedwzmacniacz.

Czy lepiej jak dla mnie jako początkującego lepiej kupić nowy ze sklepu-gwarancja=spokój ?
Oglądałem pioneer PL-990, marantz-TT5005, denon DP-29F - który z tych trzech byłby najlepszy ?,czy w tych modelach można bez problemu dokupić i wymienić igłę na nową ?czy zagra lepiej jakbym kupił któryś z tych trzech modeli od razu wymienił igłę na lepszą,oczywiście poleconą przez szanownych znawców tematu ? podłączony by był do starego amplitunera pioneer vsx-915.
Tylko tyle się naczytałem że te modele to szajs, zgłupiałem.
Uprzejmie proszę o radę. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.Jacek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gramofonu - spotkasz tu różne opcje. Ja jestem "wyznawcą" takiej, że na jakość brzmienia gramofonu składa się zawieszenie ramienia, wkładka, kable we wkładce i kabel od gramofonu do wzmacniacza. Reszta (silnik itp) mają nie przeszkadzać. Sam gram na polskim ADAMIE z wkładką Ortofona. Dobry gramofon z ciekawym napędem. Zakup wkładki konieczny bo polskie akurat nie nadają się do niczego. Ślicznego ADAMA można kupić za ok 500 więc na wkładkę trochę zostaje ale mój Ortofon kosztował 80 zł i gra świetnie. Wyeliminował Shure'a za 380 zł (leży w szufladzie), więc może przynajmniej na początek Ortofon wystarczy icon_smile.gif
Można kupić też inne polskie tańsze (np BERNARD, 8010) , a więcej wydać na lepszą wkładkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czy nie lepiej - pewnie są zwolennicy obu pomysłów.
Ja wolę starego Adama z dobrą wkładką niż za podobną kasę nowe konstrukcje.
Czytałem też wiele razy pochwały nowinek za , od kilku stówek do kilku tysięcy - co kto lubi icon_wink.gif
Decyzję w którą stronę będziesz szukał i tak musisz podjąć sam.
Moim zdaniem lepsze stare niż nowe za podobne pieniądze i dotyczy to nie tylko gramofonu ale też wzmacniaczy, kolumn, odtwarzaczy cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na oko za dużo plastiku i ramię rachityczne nieco, choć o Dualach dobrze piszą tam i gdzieniegdzie, tyle że może o nieco wyższych modelach.
Polskich gramiaczków na allegro zatrzęsienie ale widzę, że kolega w zagranicznej myśli technicznej gustuje icon_wink.gif
Z ciekawostek - jest tam ADAM za "jedyne 1500 (2100 kup teraz) - z paragonem icon_smile.gif . Rozumiem, że gramofon kosztuje jak zwykle 400-500 zł , a reszta to za paragon icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...