Skocz do zawartości

Subwoofer - jaki polecacie?


szolim32

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumiczów:)).

Szukam subwoofera do kwoty 800zł. (max 1000). Posiadam następujący sprzęt:
Aplituner: Yamaha Rx-v465,
Głośniki: Jamo C407 (5.0),

Pokój 3x3,5m

Sprzęt jest podpięty do TV (samsung ue46f6500) i kompa (do karty dźwiękowej Asus Xonar D1).

Duży naciśk nakładam na film (tylko DVD i BluRay), ale lubię czasem sobie posłuchać muzyki, choć zdecydowanie rzadziej.

Myślałem o czymś z Jamo np. Sub 260.

Co o tym sądzicie? Ewentualnie proszę o inne propozycję, z góry dziękuje, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem bardzo dobrym urządzeniem, które idealnie sprawdzi się w Twojej konfiguracji będzie subwoofer Taga Harmony TSW-120 (http://q21.pl/taga-harmony-tsw-120-kredyt-20-x-0.html). To szybki i mocny subwoofer, który poza kinem, powinien sprawdzić się także w muzyce. Ewentualnie Wharfedale Diamond 10.MX-Sub (http://q21.pl/wharfedale-diamond-10-mx-sub.html), oferujący brzmienie bardziej miękkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy TSW-200 nie będzie za duży na Twój pokój. TSW120 ma 255mm głośnik a TSW200 305mm.
Jak to kiedyś czytałem posta, dlaczego więcej basu jest w przedpokoju niż u niego w pokoju. A chodzi chyba o przyjemny basik a nie popłoch w mieszkaniu.
Ja wcześniej też myślałem o subie do tysiaka, jednak postawiłem na Rela T zero i nie żałuje, pokój 2,5*3,5m, to maleństwo pięknie basuje.
Co do kabla napisz priwa do q21 coś Ci dobiorą. Tyle z mojej jakże skromnej wiedzy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za brak odzewu. Sprawa stoi ciągle w miejscu. Im więcej czytam to juz sam nie wiem co kupićicon_sad.gif(( Kolega Q21 zaproponował mi fajny subwoofer, ale... no właśnie są 2 mankamenty. Pierwszy to, że nie ma w nim auto on/off, a druga, że w dziwnych cenach można go spotkac. Q21 ma go w cenie 999 zł, a na all... jest po 600 stówek. Skąd taka różnica? Tsw-200 jest fajny, ale jak napisał kolega guma1984 może być on za duży do mojego metrażu. Zgadzam się również, że nie chodzi o bas w przedpokoju bądź na balkonie tylko przyjemny, głęboki basik w pokoju gdzie stoi KD.

Jeśli chodzi o odsłuch to też troche lipa, bo w Koninie to tylko jeden pożądny i bardzo drogi sklep "audio mix". Natomiast w MM i euroagd to nic nie mają icon_sad.gif((

Panowie i tym sposobem kwota wzrosła do 1500 i ani złotówki wiecej! Pomóżcie bo na głowe dostaje:((((

P.s. Kolorystyka jest co prawda na drugim planie, ale fajnie jak by bylo coś podobnego Dark apple.
P.s.2 Taga Harmony to jest to samo co Koda?


W załączniku jest plik z układem mojego pokoju - gdzie najlepiej postawić owego suba - koło łózka czy między lewym frontem?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Witam serdecznie. Zdecydowałem się na Rel T5 (dziękuje za doradzenie w moim temacie) i mam do pytanie odnośnie podłączenia owego suba. Jak go najlepiej podłączyć?

Mam Yamahe rx-v465.



Cześć.
W zestawie z T5 masz przewód wysokopoziomowy (High Level) ze złączem Neutrik Speakon. Firma rel szczyci się tym połączeniem. Osobiście też mam podłączony sub (t zero) tym kablem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem jak podłączyć w amplitunerze te 3 kabelki?


Już znalazłem odpowiedź, cyt. z innego forum :
"Z tego co wiem bo dzwoniłem do dystrybutora RELa to przewód żółty i czerwony podłacza się do plusów na wyjściach głośnikowych a minius podłącza się do jedngo z minusów na wyjściach głośnikowych wzmacniacza. Nie ma różnicy czy L- czy P-. W skrajnych przypadkach powiedziano mi że minus czyli masę mozna podłączyć też do obudowy wzmacniacza, na przykład luzując jedną ze śróbek od obudowy wzmacniacza i tam dokręcając ten czarny przewód z minusem."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko nie wiem jak podłączyć w amplitunerze te 3 kabelki?


Już znalazłem odpowiedź, cyt. z innego forum :
"Z tego co wiem bo dzwoniłem do dystrybutora RELa to przewód żółty i czerwony podłacza się do plusów na wyjściach głośnikowych a minius podłącza się do jedngo z minusów na wyjściach głośnikowych wzmacniacza. Nie ma różnicy czy L- czy P-. W skrajnych przypadkach powiedziano mi że minus czyli masę mozna podłączyć też do obudowy wzmacniacza, na przykład luzując jedną ze śróbek od obudowy wzmacniacza i tam dokręcając ten czarny przewód z minusem."




Masz wszystko w instrukcji, zerkłem do swojej (strona 9/17)
Kabel czerwony do prawego plusa
Kabel żółty dodo lewego plusa
Kabel czarny do któregoś minusa

http://rel.rms.pl/ustawienia.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rewelacyjny. Ustawiłem go między lewym frontem, a stolikiem z ampli i to miejsce mi najbardziej pasuje. Mam go podłączonego zarówno i pod LFE jak i wysokopoziomowo i wszystko super gra. Odcięcie na subie max, a w ampli na reszte kolumn mam na 80hz i wszystkie kolumny na small (bass out - SWFR +small + 80hz) Dość dobrze zgrał się z Jamo C407. Na początku brakowało mi tego powiewu, drżenia jaki miałem we frontach, ale przyznam się, że wole ten basik z Rela W kinie gra rewelacyjnie. A co do stereo...hmmm... coż, na nowo zacząłem słuchać muzyki - miodzio!!!!

Serdeczne podziekowania za pomoc dla kolegi GUMA1984!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...