Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego - 2000 - 2500zł


Pietras

Recommended Posts

Cytat

35m i 2500zl mission impossible


Po co takie bzdury wypisujesz!
Nie masz co robić to zajmij się swoim wsaniałym sprzętem. Dołóż sobie coś za 20kzł, a będziesz jeszcze szczęsłiwszy.
Pietras ma tylko 2500zł i za te pieniądze może kupić wystarczający sprzęt do swoich potrzeb. Wystarczy tylko dobrej woli, a nie jak jest w twoim stylu, krytykanstwo każdego z mniejszym budżetem i wyśmiewanie ich skromnych potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pietras!

Wejdź na: http://www.kon-sul.pl/produkty_disp.php?id...097&sklep=4
Znajdziesz tam przyzwoity zestaw Onkyo (HTE 505 + DV SP405), z kolumnami Jamo (S416). Poza kinem jest też naprawdę niczego sobie w stereo. Kosztuje 2600, ale myślę, że jak dobrze poszukasz, za 2500 też znajdziesz. A nawet jeśli nie - o jedną stówke przecież nie chodzi. No i w przyszłości zawsze możesz dokupić subwoofer. 35mk to już jest trochę, więc na pewno nie zaszkodzi. Ale mówie, to ze spokojem, jak odlożysz trochę kasy.
Więcej lepszych foto znajdziesz oczywiście na google... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!
Mam jeszcze kilka pytan, bo znalazlem troche ciekawych rzeczy.
- czy glosniki Jamo bede lepsze niz modele M-audio albo Trend, bo sa takie w zestawach z Onkyo 505?
- a moze jakis skladany zestaw, np.
Quadral Quintas 500 1200zl
Onkyo TX-SR505E 1200zl
jakies dvd za ~150zl
- co do tego zestawu dla kumpla, w MM jest za 1500zl - pioneer dv300 vsx417 i jamo s416. Warto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

35m i 2500zl mission impossible


Po co takie bzdury wypisujesz!
Nie masz co robić to zajmij się swoim wsaniałym sprzętem. Dołóż sobie coś za 20kzł, a będziesz jeszcze szczęsłiwszy.
Pietras ma tylko 2500zł i za te pieniądze może kupić wystarczający sprzęt do swoich potrzeb. Wystarczy tylko dobrej woli, a nie jak jest w twoim stylu, krytykanstwo każdego z mniejszym budżetem i wyśmiewanie ich skromnych potrzeb.




Sam jestes bzdura i sie nie rzucaj jak sie nie znasz.Swoja droga skad wiesz jakie Pietras ma potrzeby?

Pietras
Powiem Ci ze warto by bylo z tak malym budzetem skupic sie na sprzecie uzywanym.Nie odbieraj tego ze nasmiewam sie z tej kwoty poprostu mowie brutalna ,szczera prawde.Sam nie naleze do grona ludzi zamoznych.Ja bym Ci radzil z duza rozwaga wydawac te pieniadze i nie sugerowac sie ze te i te glosnki beda super czy tamten amplituner.Nie kupujesz na 2 miesiace wiec warto poswiecic troche czasu na odsluchy.Ja niestety nie zaproponuje Ci zadnych modeli bo i tak znajda sie zaraz "znawcy" ktorzy skomentuja to na swoja modle.

Ja nie bede zabieral juz glosu w tym watku odnosnie sprzetu bo Stanislawa ma kolegow na tym forum i mnie zaszczekaja
ale sam zobaczysz ze po paru latach(moze miesiacach) wspomnisz moje slowa jesli uwierzysz opiniom forumowiczow odnosnie systemu.Jak bys mial jakies pytania wal na priv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki za odpowiedzi!
Mam jeszcze kilka pytan, bo znalazlem troche ciekawych rzeczy.
- czy glosniki Jamo bede lepsze niz modele M-audio albo Trend, bo sa takie w zestawach z Onkyo 505?
- a moze jakis skladany zestaw, np.
Quadral Quintas 500 1200zl
Onkyo TX-SR505E 1200zl
jakies dvd za ~150zl
- co do tego zestawu dla kumpla, w MM jest za 1500zl - pioneer dv300 vsx417 i jamo s416. Warto?



Powiem tak - dvd mimo wszystko polecałbym jednak to DV SP405, badź SP404 - to dlatego, że dobrze radzą sobie również ze stereo na CD. W końcu pisaleś, że 60% to muzyka...
Co do składania - wydaje mi się, że przy tej kwocie niestety trudno będzie z nowego sprzętu, złożyć co lepszego niż Ci podałem. Po prostu, przeważnie z tymi kinami jest tak, że jesli bierzesz zestaw, to wychodzi taniej. No chyba, że może być coś z drugiej ręki icon_question.gif
Jeśli chodzi o zestaw dla kumpla - w stereo bankowo rewelacji nie będzie, a jeśli chodzi o filmy, chyba nie radzi sobie z napisami w .txt. Jeśli możesz, sprawdź to. Niby nic, ale w filmach divX się często przydaje. Poza tymi dwoma sprawami, jako typowe, podstawowe kino do filmów, sie nadaje... Czy warto icon_question.gif Ciężko jednoznacznie powiedzieć...
Oczywiście to wszystko, to tylko moje, skromne i nic nie znaczące zdanie... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem tak - dvd mimo wszystko polecałbym jednak to DV SP405, badź SP404 - to dlatego, że dobrze radzą sobie również ze stereo na CD. W końcu pisaleś, że 60% to muzyka...
Co do składania - wydaje mi się, że przy tej kwocie niestety trudno będzie z nowego sprzętu, złożyć co lepszego niż Ci podałem. Po prostu, przeważnie z tymi kinami jest tak, że jesli bierzesz zestaw, to wychodzi taniej. No chyba, że może być coś z drugiej ręki icon_question.gif
Jeśli chodzi o zestaw dla kumpla - w stereo bankowo rewelacji nie będzie, a jeśli chodzi o filmy, chyba nie radzi sobie z napisami w .txt. Jeśli możesz, sprawdź to. Niby nic, ale w filmach divX się często przydaje. Poza tymi dwoma sprawami, jako typowe, podstawowe kino do filmów, sie nadaje... Czy warto icon_question.gif Ciężko jednoznacznie powiedzieć...
Oczywiście to wszystko, to tylko moje, skromne i nic nie znaczące zdanie... icon_smile.gif


Podany przez Ciebie zestaw na czesci mozna zlozyc za te same pieniadze, z tego co widzialem na skapcu icon_smile.gif
Amplituner Onkyo - 1200zl
DV SP405 - 700zl
Jamo - 750zl
Tu moje pytanie - czy nie lepiej zaoszczedzic na DVD i kupic jakis za ok. 200zl, a zaoszczedzone 500zl wydac na lepsze glosniki, np. QQ 500 (1200zl)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu moje pytanie - czy nie lepiej zaoszczedzic na DVD i kupic jakis za ok. 200zl, a zaoszczedzone 500zl wydac na lepsze glosniki, np. QQ 500 (1200zl)?

Pietras
Według mnie - jak najbardziej warto więcej pieniedzy wydać na lepsze kolumny zamiast na DVD!
A przy okazji jeśli znajdziesz QQuintas 700 za niewielką dopłatą to będzie to niezły wybór...
Z tanich DVD polecam Ci podstawowe modele LG (DVX276/286 - modele różnią się tylko obudową, w środku i złącza z tyłu to dokładnie to samo), od paru miesięcy są dodawane w ERZE dla nowych abonentów i przedłużających umowę i bez problemu znajdziesz nowy egzemplarz za 150zł, a może i mniej icon_lol.gif
Lub jeśli potrzebujesz z HDMI to za 230zł Thomsona model 270 z HDMI
http://www.ceneo.pl/757650
a jeszcze lepiej z HDMI Pioneera DV400 - tu jest za 260 (nowy, ściągany, gwarancja miesiąc...)
http://www.allegro.pl/item309952858_pionee..._gwarancja.html
Są to modele podstawowe, ale nie wydasz na nie zbyt dużo icon_cool.gif

Za 100 czy 200 zł dokupisz do tego używane CD i to będzie najlepsze wyjście dla odsłuchu CD w stereo (nie tylko pod kątem jakości, ale i wygody obsługi).

Kupować MAudio czy Trend też nie warto, lepiej już kupić te podstawowe JAMO 416. Ale będzie to wyjście doraźne, bo nie są to rewelacyjne kolumny - jakość jest adekwatna do ich ceny icon_confused.gif .
Jeżeli nie kupujesz kompletu w MMarkt czy tego typu sklepie i składasz w różnych miejscach, to gorąco polecam nowy komplet 5.0 oparty na Magnacie Monitor 990 SET: fronty Monitor 990, centralny 210, a tyły 110 za 899zł:
http://www.allegro.pl/item309437266_kolumn...sklep_w_wa.html
Lub razem z subem Beta 25 za 1380zł (raczej lepiej jest przeznaczyć maks. tego co masz na 2 lub 5 kolumn, a sub zawsze zdążysz sobie dokupić)
http://www.allegro.pl/item310791565_magnat...raty_cena_.html

Rozważ też bardzo rozsądną radę Gawrona
"Powiem Ci ze warto by bylo z tak malym budzetem skupic sie na sprzecie uzywanym.Nie odbieraj tego ze nasmiewam sie z tej kwoty poprostu mowie brutalna ,szczera prawde.Sam nie naleze do grona ludzi zamoznych.Ja bym Ci radzil z duza rozwaga wydawac te pieniadze i nie sugerowac sie ze te i te glosnki beda super czy tamten amplituner.Nie kupujesz na 2 miesiace wiec warto poswiecic troche czasu na odsluchy"

Możesz też wybrać miks: część sprzętu nowa (np. świeży model amplitunera i stara reszta).

Co do sprzętu za 1700zł, to oprócz najtańszych zestawów opartych na amplitunerach DENON 1306 lub Pioneer VSX 417 proponowałbym poszukać zestawów starszych, ale opartych na wyższych modelach: np. parę razy widziałem sety z ONKYO 501 w cenie ok. 1500-1600zł.
Jednak najrozsądniejszy dla mnie będzie komplet oparty na SONY STR-DG510 lub o rok starszym, ale wyższym amplitunerze DG700 (oba z HDMI i mikrofonami do autokalibracji). Są z dwoma rodzajami kolumn (wąskie słupkowe lub lepsze - normalne, pełnowymiarowe - trzygłośnikowe). I wbrew opinii o kiepskich SONY grają lepiej niż podstawowe modele konkurencji z tego samego zakresu cenowego. icon_lol.gif Najczęściej w zestawie jest niezły DVD NS78 z HDMI.
Poniżej masz nowy komplet za 1799zł, ale oparty na proste KODY AV701 - ale już z subem
http://www.allegro.pl/item309022630_sony_z...701_sw_550.html
Sugerowałbym odpuścic sobie modele najprostsze na DG500 z DVD NS36, 37 czy 38 (bardzo proste, bez HDMI, bardzo mało złącz na tylnej ściance).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znalazłeś, to tylko sie cieszyć icon_smile.gif
Ehh Ty - się uparłeś z tymi kolumnami icon_wink.gif Hmm, ja bym naprawdę zostawił to DV SP-405 w spokoju, tak jak jest... Lepiej dla dźwięku i obrazu. Co do kolumn, to poszukaj może z drugiej ręki tych QQ500 - może by się znalazły... Albo co innego dobrego... Jeśli nie, ja bym zostawił tak jak jest. Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Możesz też przecież polatać po tym MM, czy innych i pokombinować...

No i w sumie, gdybyś wziął te Magnaty, o których pisze RoRo, to mógłbyś zostawić je z tym Onkyo HTE 505 i DV SP 405. Było by tylko dziebko ponad budżet i myśle, że już całkiem OK. Nie sądzicie icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki za pomoc icon_smile.gif Niedlugo sie zdecyduje, ale mam jeszcze 2 pytania:
- Jaki bylby odpowiednik Pioneera dla Onkyo 505, jesli chcialbym miec amplituner tej samej firmy co DV400?
- Czy do 1200zl rzeczywiscie beda najlepsze te QQ500? Czy lepiej kupic te Magnaty Monitor 990 SET, ktore sa tansze od QQ o 3 stówki? Chyba ze jest co jeszcze lepszego do 1200zl z kolumien? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, tym razem od kumpla. Znalazl u siebie stary amplituner Technicsa SA-EX300 i zastanawia sie czy nie lepiej zostawic go i kupic tylko kolumny (Jamo s416) i dvd do tego. Chyba mimo wieku nie jest taki zly, broni sie jeszcze w porownaiu z z tym pioneerem vsx417? icon_smile.gif
Taki jak tu - http://www.allegro.pl/item309750958__techn...ep_1400zl_.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze pytanko, tym razem od kumpla. Znalazl u siebie stary amplituner Technicsa SA-EX300 i zastanawia sie czy nie lepiej zostawic go i kupic tylko kolumny (Jamo s416) i dvd do tego. Chyba mimo wieku nie jest taki zly, broni sie jeszcze w porownaiu z z tym pioneerem vsx417? icon_smile.gif
Taki jak tu - http://www.allegro.pl/item309750958__techn...ep_1400zl_.html



Czemu nie icon_smile.gif Chciał wydać około 1,7kzł, więc mogłby dokupić do tego te Quadral Quintas 500 (1200zł), DV400 Pioneer'a (350zł) i jakiś używany CD za 200/300zł. No i w przyszłości, gdyby czuł taką potrzebę - subwoofer. Ile metrów ma jego pokój icon_question.gif Pytam w kontekście mocy Technics'a...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietras
Jeżeli chodzi o Twojego kolegę, to faktycznie (jak już Ci wcześniej napisał Leon ) najlepszym wyjściem jest zostawienie jego Technicsa, ale zakup porządniejszych niż te Jamo 416 - choćby Magnatów 990 SET 5.0 (różnica cenowa nieduża, a w dźwięku spora) lub Quadral Quintas 500/700. Albo dołożyć kolejne parę setek i kupić Jamo S606.
Najlepiej wziąć pod pachę Technicsa i sprawdzić/odsłuchać.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie miał już coś w miarę niezłego, a jak uzbiera tysiąc-półtora można już będzie kupić porządniejszy amplituner KD.

Natomiast jeśli chodzi o Pioneera VSX-917 to słuchałem go z Jamo S606 (często kupowany zestaw, niezłe opinie użytkowników) i było dobrze (na wszelki wypadek dodaję: dobrze jak na tę cenę - bo wiadomo, że z zestawami za 10kzł nie ma co tego porównywać).
Magnaty będą brzmiały co do jakości porównywalnie z QQ (różnica 300zł bierze się z tego, że jest to import z zachodu - a raczej nie z jakości dźwięku).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Sam jestes bzdura i sie nie rzucaj jak sie nie znasz.Swoja droga skad wiesz jakie Pietras ma potrzeby?


Za to ty doskonale wiedziałeś pisząc bzdurną wypowiedź.
Sprzęt można kupić za 2500zł jak i za 1700zł. Trzeba tylko chcieć poradzić tak jak leon.



Za to ty poradziles.I mial byc zestaw 5.1 a nie 5.0 jaki poradzil Leon,oczywiscie nie poradzil zle jak za te pieniadze ale nie da to jakiegos super efektu w 35 metrach.To jest DUZE pomieszczenie.Bedzie jak w gwiezdnych wojnach za malo mocy.No chyba ze autor watku nie spodziea sie nic pozatym ze obejrzy film bez fajerwerkow,a o sluchaniu muzyki to nawet nie wspomne.Ale sa osoby ktore nie wymagaja duzo,pewnie tak jest i w tym przypadku.

Mysle ze onkyo z qadralami 700 beda mialy najlepsza zdolnosc naglosnienia takiego pokoju z wymienionych wyzej produktow.

Jesli uda Ci sie Pietras nabyc ta Yamahe w cenie do 1200zl co jest prawdopodobne to zdecydowanie warto
http://www.allegro.pl/item307364140_sprzed..._gwarancji.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...I mial byc zestaw 5.1 a nie 5.0 jaki poradzil Leon...


Tylko w woli wyjaśnienia/przypomnienia, bo spierać się z nikim NIE mam zamiaru - od samego początku wspominałem o subwoofe'rze. Jak co - odsyłam do mojego pierwszego postu w tym wątku... Użyłem tam słowa w "przyszłości", bo jak sam zauważyłeś za 2,5 kzł nie można mieć wszystkiego... Pomijając już fak, że po drodze parę rzeczy się zmieniło... O tym, że o super efektach nie ma mowy za ten kesz, przy 35m2, wiemy chyba wszyscy... Ale to nie musi oznaczać, że sprzęt, który ostatecznie wybierze Pietras, nie będzie w stanie go zadowolić... Co również sam w swoim ostatnim poście zauważyłeś.
Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

...I mial byc zestaw 5.1 a nie 5.0 jaki poradzil Leon...


Tylko w woli wyjaśnienia/przypomnienia, bo spierać się z nikim NIE mam zamiaru - od samego początku wspominałem o subwoofe'rze. Jak co - odsyłam do mojego pierwszego postu w tym wątku... Użyłem tam słowa w "przyszłości", bo jak sam zauważyłeś za 2,5 kzł nie można mieć wszystkiego... Pomijając już fak, że po drodze parę rzeczy się zmieniło... O tym, że o super efektach nie ma mowy za ten kesz, przy 35m2, wiemy chyba wszyscy... Ale to nie musi oznaczać, że sprzęt, który ostatecznie wybierze Pietras, nie będzie w stanie go zadowolić... Co również sam w swoim ostatnim poście zauważyłeś.
Pozdrawiam icon_smile.gif



Masz racje byc moze go zadowoli lub tez nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodow do sprzeczek, widze chcec pomocy u szystkich icon_razz.gif
Cytat

Ile metrów ma jego pokój icon_question.gif Pytam w kontekście mocy Technics'a...


Tu sie moze pojawic problem, bo ma pokoj tylko troche mniejszy od mojego. Ale chyba i tak bardziej warto dokupic lepsze kulumny do tego ampituner, niz kupic sredniawy, nowy i gorsze glosniki. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego Technicsa to szkoda tych 4 setek.Nie ma dekoderów Dolby Dygital i DTS .Lepiej kupić np.http://www.ceneo.pl/Amplitunery;0112-0.htm- każdy z tej strony.W DD masz prawie każdy film ,a wDTS filmy ,koncerty.
Warto natomiast zainwestować w dobre kolumny nawet kosztem DVD-choć Pionner V 400 czy,Sony DVP-NS78H,Ferguson D 780 HX też są dobre i o wiele tańsze od onkyo.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma powodow do sprzeczek, widze chcec pomocy u szystkich icon_razz.gif

Cytat

Ile metrów ma jego pokój icon_question.gif Pytam w kontekście mocy Technics'a...


Tu sie moze pojawic problem, bo ma pokoj tylko troche mniejszy od mojego. Ale chyba i tak bardziej warto dokupic lepsze kulumny do tego ampituner, niz kupic sredniawy, nowy i gorsze glosniki. icon_wink.gif


Ja bym mimo wszystko zostawił póki co tego Technicsa i jednak zamiast tych QQ500, wziął Magnat Monitor 990 z subem. RoRo wspominał, że brzmieniowo już same MM 990 są porównywalne do QQ500, więc ze względu na metraż, lepiej dołożyć te 160 pare zł i mieć chociaż ten podstawowy subwoofer. Myślę, że wszystko o czym mówilismy do tej pory, będzie jakimś tam optimum, przy wyznaczonym na chwilę obecną budżecie. Jeśli w przyszłości wpadnie mu trochę gotówki, będzie mógł pomyśleć o jakimś konkretniejszym ampli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...