Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 500zł


Arturoo20

Recommended Posts

Witam palnuję kupić kolumny głośnikowe do ceny 500zł, myślałem o Altusach 140 ale ogólnie ciężko jest znaleźć te kolumny w dobrym stanie nawet za cenę wyższą. Chciałbym też aby nie były one jakieś wielkie gabarytowo. Ostatnimi czasy chodzą mi po głowie monitory firmy B&W. Co możecie doradzić w tym temacie?? Dodam, że ostatnimi czasy zależy mi na jakości a nie głosności. No ale oczywiste jest też, że fajnie bybyło gdyby miały one trochę mocy w sobie.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zapraszamy do poczytania forum - można poczytać że altusy owszem wydają dźwięk ale nie należy od nich wymagać niczego więcej icon_smile.gif
Po drugie to zapraszam do poczytania forum - zorientowałbyś się jakie informacje należy przy prośbie wyboru kolumn podać. Uzupełnij następujące informacje (zwiększy to twoją szansą uzyskania pomocy) - jakie duże pomieszczenie, z jakim wzmacniaczem ma to grać, jakiego rodzaju muzykę słuchasz, i przede wszystkim czego w dźwięku oczekujesz, co lubisz w nim słyszeć, co ci się w nim nie podoba - dźwięk dobiera się przede wszystkim pod gust słuchającego a nie kupić coś "dobrego" a później się do tego przyzwyczaić (albo z tym męczyć i mieć żal że ci źle doradzono).

To są sprawy raczej bardziej formalne bo typowo porad co wybrać udzielą osoby z większą wiedzą i praktyką icon_smile.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mają grać jeszcze sam nie wiem gdzie ale u mnie pokoju albo w akademiku. Wielkiej różnicy w metrarzu nie ma. To nie hala, że potrzeba mi wdóch krów żeby dały radę. Pokuj ma tak z 15 m2. Muzyki słycham różnej, nie mam jakoś okresślonego gatunku. Lubię posłychać jakichś nowinek z popu ale także poważniejszych brzmieć typu Mozart. Bardzo lubię też jakieś zespoły skrzypkowe np. ,,Jelonek" Fajnie by było żęby miały jakiś głębszy bas ale wiem, alebo małe rozmiary albo bas bo to nie idzie zbytnio ze sobą w parze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pojawiły się Arcusy TS 300, które bardzo polecam. Super kolumny za nie wielką kasę. Nie wiem jak w TS 300 - w ts 100 przetworniki vify i audaxa.

Łap moją mini recenzje, może Ci po może : ) ::
http://www.audiostereo.pl/arcus_ts100lotus...28-5155-19.html

PS: Tam gdzie napisałem Linii Transmisyjnej miał być cudzysłów, w porę się nie gapąłem i już nie mogłem edytować. To oczywiście zwykły bass reflex tyle, że podłużny - stosowany najczęściej przy LT.

Gorzej natomiast byłoby z wzmacniaczem. Tutaj musi być coś ciepłego i z ograniczoną górą pasma. Gdyby były 8Ohm wybór prosty, natomiast przy 4Ohm sytuacja się komplikuje.

Nie napisałeś jeszcze jakim dysponujesz źródłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...