Skocz do zawartości

TECHNICS SU-VX820


DEVIL

Recommended Posts

Cytat

Znalazłem ładny egzemplarz,ale cena jest abstrakcyjna. icon_eek.gif

DEVIL
Tu na Pioneera 656 jest ciut mniej abstrakcyjna
http://www.allegro.pl/item307749650_wzmacn...ferencyjny.html
ale spokojnie można znaleźć taniej niż za 599zł icon_rolleyes.gif

Ma być tylko i wyłącznie Technics, czy jednak dopuszczasz inne firmy jak cytowany Pioneer oraz Denon, Onkyo czy Yamaha?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
Niestety wzmacniacze firmy Technics nie mają dobrej opinii w świecie audio. I nie jest ona bezzasadna. Były takie czasy w tym kraju, że jedyną uznaną marka był Technics z uwagi na jego wyraźną dominację na półkach sklepowych Pewexu i Baltony. Ciekawostką może być to, że tak jak wzmacniacze tej firmy nie słyną raczej z wysokiej jakości dźwięku o tyle tunery Technicsa plasują się wśród sprzętu vintage na czołowych miejscach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
Niestety wzmacniacze firmy Technics nie mają dobrej opinii w świecie audio. I nie jest ona bezzasadna. Były takie czasy w tym kraju, że jedyną uznaną marka był Technics z uwagi na jego wyraźną dominację na półkach sklepowych Pewexu i Baltony. Ciekawostką może być to, że tak jak wzmacniacze tej firmy nie słyną raczej z wysokiej jakości dźwięku o tyle tunery Technicsa plasują się wśród sprzętu vintage na czołowych miejscach.


Zgadzam się z Tobą absolutnie co do pozycji Technicsa w świecie audio icon_cry.gif ,lecz sentyment do firmy pozostał. icon_smile.gif
A,że był to bądz co bądz wysoki model sądziłem ,że jest wart ponownego zainteresowania. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
No nareszcie coś ciekawego. Niezły wzmacniacz ze stajni Yamahy. Myślę, że trzeba jeszcze poszperać na allegro. Może trafi sie coś tańszego. Musisz określić ile chcesz wydać na wzmacniacz. Zdarzają się czasami rodzynki za nieduże pieniądze. Napisz jakie brzmienie preferujesz, czego słuchasz.


Słucham głównie rapu,lecz nie obce są mi i inne gatunki muzyki. icon_smile.gif
Co do brzmienia to preferuję dość mocny,ale nie dominujący bas lekko wycofaną średnicę a wysokie nie za nachalne.
Na wzmacniacz chcę wydać ok.800zł liczy się dla mnie stan egzemplarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
To dobry wzmacniacz. Należy do jednych z lepszych wzmacniaczy firmy Denon.
Niestety problem z kupowaniem na allegro polega na tym, że nie można przesłuchać sprzętu, dlatego trzeba opierać się na własnym lub cudzym doświadczeniu. Wydaje się, że w tej sytuacji Yamaha wypadła by lepiej. Ja na Twoiim miejscu poczekałbym, może trafi sie niedługo lepsza okazja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w tym zestawieniu obstawiał bym Yamahę,ale chciałem się upewnić.Masz rację z tym kupowanie na Allegro,że nie można odsłuchać sprzętu icon_cry.gif Słuchałem podobnych konstrukcji Yamachy i dźwięk był dla mnie zadowalający,a zwłaszcza bas.Niestety z Denonem niemiałem za dużo doczynienia poza kilkoma ampli kd. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
Spróbuj namierzyć jakiegoś sprzedawcę z allegro, który mieszka w Warszawie lub okolicach i sprzedaje np. Denona lub Yamahe. Sądzę, że zgodzi się na odsłuchy.
Inna możliwość to wytypowanie konkretnego modelu np. Yamahy powiedzmy z serii 70/80/90, radzę też wziąć pod uwagę AX 1020, ew. AX 1090 to już potężne piece. Następnie ogłaszasz się, że poszukujesz w/w modeli z możliwością odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca typowanej przezemnie Yamahy jest z Wa-Wy,i preferuje odbiór osobisty.Więc można jej odsłuchać przed ostatecznym sfinalizowaniem transakcji. icon_smile.gif
Jeżeli bym się zdecydował na któryś z tych dwóch modeli Yamahy i Denona to mógł bym sobie pozwolić odrazu na zakup CDka i tunera icon_wink.gif
Tylko ,który lepiej zagra w zestawieniu z posiadanymi Jamo Cornet 175 icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...