Skocz do zawartości

Mocny amplituner do stereo i kina domowego do 2500 zł


aqstyk

Recommended Posts

Witam
Jestem posiadaczem zestawu kolumn Infinity Alpha. Na fronty mam Alphy 50 a na tyły Alpha 10 i do tego Alpha center. Nie posiadam do tego zestawu subwoofera. Dotychczas miałem amplituner Yamahy stary model i teraz czas na zmianę. Słucham muzyki oraz filmów dosyć głośno a nie posiadam subwoofera więc wzmianiacz musi być wydajny prądowo. Ważne dla mnie jest:
1. Dobre brzmienie stereo (analityczne i szczegółowe z dobrym mocnym dołem - nie używam korektorów ani polepszczy dzwięków)
2. Podłączenie kolumn frontowych bi-amping działające również w trybie 5.1.

Pozdrawiam
Mariusz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje kolumny i preferencje, rzeczywiście trzeba poszukać amplitunera, który będzie mocnym urządzeniem z dużą rezerwą prądową.
Podany powyżej amplituner NAD to solidna konstrukcja, jednak jest to podstawowy model, który ma 60W/kanał. Boję się, że to nie wystarczy.
Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie amplituner Onkyo TX-NR818, który pod względem brzmienia (szczególnie w stereo) będzie gorszy (nie będzie takiego wypełnienia, Onkyo bardziej zagra skrajami pasma, szczegółowo, analitycznie) od NAD, natomiast bez problemu prawidłowo zasili Twój zestaw kolumn. Ze względu na wyprzedaż modelu cena przekroczy Twój budżet, ale mam nadzieję że będzie to oferta akceptowalna.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty finansowej jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Uuuu.. faktycznie przekroczy budżet. A jeśli mogę Cię podpytać czy w okolicy 2500-3000 to który model z firm Onkyo, Yamaha, Denon, Marantz, HK będzie najbardziej wydajny prądowo? A model Onkyo niżej 717, już się mieści w moim budżecie:) Robiliście kiedyś porównanie? Chętnie bym podjechał ale jestem z terenów śląska i to trochę daleko... icon_smile.gif Dzięki za zaproszenie

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj także H/K AVR460. W muzyce sprawdzi się lepiej od Twoich propozycji. Moim zdaniem to jeden z niewielu amplitunerów, który potrafi dobrze zagrać zarówno w stereo jak i w trybie wielokanałowym. Widzę, że można go kupić w promocji za kwotę ok. 2900 zł. Warto trochę dołożyć, różnica w brzmieniu jest znacznie większa niż w cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...