Skocz do zawartości

pomoc w dobraniu wzmacniacza:)


Lucasdg

Recommended Posts

Witam,
zaczne od tego, że w takich sprawach jestem raczej zielony kompletnie;)
mam 2 pary głośników ( 2 stare głosniki z wyjściem tzw "wtyk głośnikowy" I 2 nieco młodsze , choc tez stare, z takimi kabelkami zwyklymi). Chciałbym, o ile to możliwe, połączyć te wszystkie głośniki jakims wzmacniaczem(najlepiej z takim, który odtwarza pliki mp3 poprzez wejscie usb lub z plyty cd). Nie musi być to sprzet z wysokiej półki, ale chciałbym zeby był w miare przyzwoity. Tylko nie wiem jak to wszystko zrobic;) z gory dzieki za pomoc.
w załączniku dodałem te wyjścia głośników.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasdg, słuchasz wszystkiego? To znaczy jazzu, muzyki poważnej, metalu też?
Najlepiej napisz co to za kolumny? Jedne jak widzę chyba od kompletu Daewoo. Jeśli tak, to niestety kiepska jakość. Może drugie masz lepsze?
I chyba nie zamierzasz podłączyć dwóch par kolumn naraz do słuchania muzyki? Jeśli tak, to napisz dlaczego, co Ci to da? Ani głośniej nie zagra ani lepiej. Zrobi się bałagan. A wzmacniacz będzie niepotrzebnie obciążony.
Wzmacniacze z wejściem USB są w miarę nowe i dlatego dość drogie, nawet używane.
Taki, który wzmocni dźwięk z odtwarzacza CD można spokojnie znaleźć do 200zł.
Wtyczkę głośnikową można po prostu uciąć i podłączyć gołe kable do wzmacniacza.
A dźwięk jaki lubisz? Bardziej ciepły, okrągły, muzykalny, czy agresywniejszy, ostrzejszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lucasdg, słuchasz wszystkiego? To znaczy jazzu, muzyki poważnej, metalu też?
Najlepiej napisz co to za kolumny? Jedne jak widzę chyba od kompletu Daewoo. Jeśli tak, to niestety kiepska jakość. Może drugie masz lepsze?
I chyba nie zamierzasz podłączyć dwóch par kolumn naraz do słuchania muzyki? Jeśli tak, to napisz dlaczego, co Ci to da? Ani głośniej nie zagra ani lepiej. Zrobi się bałagan. A wzmacniacz będzie niepotrzebnie obciążony.
Wzmacniacze z wejściem USB są w miarę nowe i dlatego dość drogie, nawet używane.
Taki, który wzmocni dźwięk z odtwarzacza CD można spokojnie znaleźć do 200zł.
Wtyczkę głośnikową można po prostu uciąć i podłączyć gołe kable do wzmacniacza.
A dźwięk jaki lubisz? Bardziej ciepły, okrągły, muzykalny, czy agresywniejszy, ostrzejszy?



po pierwsze od razu dzieki za zainteresowanie
znaczy zrobiłem sobie małą siłownie - mam taki pokoj z rowerami, steperami itp. chcialem wykorzystac te stare głośniki wlasnie tam. Tzn chce je rozmieścić w 4 kątach pomieszczenia. Także będzie tam leciec muzyka bardziej żywsza;) tak 1 para głośników jest z deawoo (kupione jakos kolo 1997 roku) ale jak na moje oko jest całkiem przyzwoita jakościowo - choc nie jestem znawcą w tym temacie. 2 para to prawdopodobnie Unitra lub Tonsil, ale nie mam pewności bo nigdzie nie ma info na nich:) - są one jeszcze starsze - będzie z 30 lat pewnie;) Głośniki Deawoo sa o mocy 2x5W a ta druga para 2x15W - niestety nie pamietam jaka jest tam impedancja - nie wiem nawet czy jest na nich taka informacja - choc wydaje mi sie, że jest - sprawdze to w niedziele I ewentualnie pozniej tu napisze.
Zamierzałęm podłączyc wlasnie 2 pary głośników do sluchania muzyki:) Czemu tego nie polecasz? Po prostu myślałem, że będzie lepiej jesli w kazdym kącie będzie jeden głośnik. Więc oprócz wzmacniacza musze dokupic jeszce jakiś odtwarzacz? Myślałem, że będzie możliwość kupna jakiegoś wzmacniacza juz z czytnikiem płyt - zalezy mi własnie na odtwarzaniu mp3. pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli na dwóch przeciwległych ścianach powiesisz dwa telewizory, to lepiej będzie Ci się oglądało?
Kolumny mają symulować scenę stereo. Kanał lewy i prawy. Dodatkowe psują to, co ewentualnie może pokazać jedna para. Wprowadzają bałagan.
A stawianie (wieszanie) kolumn w rogach pomieszczenia, to najgorsze co można zrobić. Jeśli Ci chodzi o w miarę przyzwoity dźwięk. Bliskość ścian zniekształca dźwięk i podbija niskie tony. Choć niedoświadczonemu słuchaczowi może się to podobać. Kolumny podstawkowe powinny stać na standach a podłogowe na podłodze. Chyba, że mają służyć tylko do plum, plum, jako tło muzyczne, to nie ma o czym gadać. W siłowni chyba nie ma co się silić na audiofilski sznyt.
Starsze kolumny nie muszą być gorsze a wręcz odwrotnie. wszystko zależy od jakości. Daewoo nie był specjalistą w dziedzinie elektroniki a kolumn głośnikowych w szczególności. Podejrzewam, że te starsze są to jakieś Tonsile, Unitry lub Diory, jak sugerujesz. Może nie rarytas, ale powinny być słyszalnie lepsze od Daewoo. Ale sprawdź co to za kolumny.
Na wzmacniacz z USB, jak wspomniałem wyżej nie masz tyle kasy, bo to są najnowsze wzmacniacze. Starsze nie mają takiego wejścia. Czytaj uważnie, bo nie lubię się powtarzać icon_wink.gif
Do odtwarzania mp3 musisz mieć jakiś odtwarzacz albo podłączyć pendrive do komputera a ten dopiero do wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jeśli na dwóch przeciwległych ścianach powiesisz dwa telewizory, to lepiej będzie Ci się oglądało?
Kolumny mają symulować scenę stereo. Kanał lewy i prawy. Dodatkowe psują to, co ewentualnie może pokazać jedna para. Wprowadzają bałagan.
A stawianie (wieszanie) kolumn w rogach pomieszczenia, to najgorsze co można zrobić. Jeśli Ci chodzi o w miarę przyzwoity dźwięk. Bliskość ścian zniekształca dźwięk i podbija niskie tony. Choć niedoświadczonemu słuchaczowi może się to podobać. Kolumny podstawkowe powinny stać na standach a podłogowe na podłodze. Chyba, że mają służyć tylko do plum, plum, jako tło muzyczne, to nie ma o czym gadać. W siłowni chyba nie ma co się silić na audiofilski sznyt.
Starsze kolumny nie muszą być gorsze a wręcz odwrotnie. wszystko zależy od jakości. Daewoo nie był specjalistą w dziedzinie elektroniki a kolumn głośnikowych w szczególności. Podejrzewam, że te starsze są to jakieś Tonsile, Unitry lub Diory, jak sugerujesz. Może nie rarytas, ale powinny być słyszalnie lepsze od Daewoo. Ale sprawdź co to za kolumny.
Na wzmacniacz z USB, jak wspomniałem wyżej nie masz tyle kasy, bo to są najnowsze wzmacniacze. Starsze nie mają takiego wejścia. Czytaj uważnie, bo nie lubię się powtarzać icon_wink.gif
Do odtwarzania mp3 musisz mieć jakiś odtwarzacz albo podłączyć pendrive do komputera a ten dopiero do wzmacniacza.



z telewizorami to jednak troche inna bajka jest;) nie za bardzo rozumiem czemu 4 glosniki beda grac slabiej niz 2? nie znam sie na tym ale po prostu nie czaje tego;) to lepiej miec tylko 2 ? mnie chodzi glownie o to zeby bylo dosyc, choc tez nie bez przesady glosno. Byc moze oplacaloby sie troche dolozyc (wtedy bym sie wstrzymal z kupnem jeszcze miesiac) i wybrac wzmacniacz z usb jednak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mi nie wierzysz w sprawie dwóch kolumn, to poczytaj trochę w internecie na czym polega idea odtwarzanie dźwięku stereo hi-fi.
Co do wzmacniaczy, to widzę, że też mi nie ufasz. Ok. Poszukaj na allegro, w ogłoszeniach wzmacniaczy z wejściem USB. I nie myślę tu o jakichś wynalazkach typu mikrowieża itp. ale o porządnych wzmacniaczach. Ty wyszukaj, podaj tu linki a na forum zweryfikujemy, podpowiemy najlepsze.
Nic tak nie cieszy jak samodzielne znalezienie czegoś. Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli mi nie wierzysz w sprawie dwóch kolumn, to poczytaj trochę w internecie na czym polega idea odtwarzanie dźwięku stereo hi-fi.
Co do wzmacniaczy, to widzę, że też mi nie ufasz. Ok. Poszukaj na allegro, w ogłoszeniach wzmacniaczy z wejściem USB. I nie myślę tu o jakichś wynalazkach typu mikrowieża itp. ale o porządnych wzmacniaczach. Ty wyszukaj, podaj tu linki a na forum zweryfikujemy, podpowiemy najlepsze.
Nic tak nie cieszy jak samodzielne znalezienie czegoś. Powodzenia.


nie chodzi o to że Ci nie wierze - po prostu nei wyszstko rozumiem;) tak jak pisałem jestem laikiem w tym sprawach. W kazdym razie chyba jest taka opcja zeby kupic wzmacniacz I podpiac te 4 glosniki a potem tylko 2 - I sam zobacze co mi bardziej pasusje? Sprawdzilem te glosniki ktore mam - 2 glosniki Daewoo maja moc 10W I impedancje 8ohm, natomiast starsze glosniki (nadal nie wiem jakiej firmy:)) mają moc 25 W i taka samą impedancje czyli 8 - z tego co cos tam przeczytalem chyba najlepiej byloby wybrac wzmacniacz o impedancji jakies 6 ohm? z 4 wyjsciami o mocy zblizonej do glosnikow.
co sadzicie o takich:
http://allegro.pl/wzmacniacz-4-kanalowy-z-...3480962645.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-5-kanalow-av-...3498572127.html
http://allegro.pl/amplituner-hifi-surround...3469567562.html

najbardziej chyba by mi pasowal ten ostatni - mam tez odtwarzacz mp3 to moglbym go tam jakos wykorzystac

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi z gory;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem,więc dałem jakoś radę,ale obawiam się,że dla audiofilii odwiedzających to forum kliknięcie linków z powyższego postu może być źródłem prawdziwego cierpienia icon_razz.gif To tak, jakby osobom o wrażliwych,empatycznych duszach,pokazywać fotografie narzędzi tortur icon_razz.gif
Nie mniej jednak,do głośników daewoo te urządzenia mogą pasować,tyle że decydując się na zakup nie ma co pytać kolegów o guście bardziej wyrobionym niż mój czy Twój,a po prostu trzeba wybrać ten egzemplarz,który najbardziej Ci się podoba.
No chyba,że chcesz sprzętu porządnego z punktu widzenia forumowiczów-audiofilii. Ale wtedy musisz pozbyć się balastu ww.głośniczków i otworzyć umysł na rady forumowych wyjadaczy,którzy zapewne chętnie Ci pomogą icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...