Skocz do zawartości

B&W dm 610


Arturoo20

Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się kupić takie kolumny za 400zł w stanie dobrym jeśli chodzi o głośniki, lecz z obudową nie jest już tak pieknie ponieważ posiadają one dużo małych rysek, niewidocznym w słabym świetle. Natomiast pod światło dość mocno szpecą te kolumienki icon_smile.gif)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobrze. Wzmacniacz da radę i będzie się dobrze uzupełniał z kolumnami a gabaryty kolumn w sam raz do takiego pokoju.
Nie zapomnij jednak dokupić tym kolumnom solidnych standów. To pozwoli uzyskać lepszą jakość dźwięku. Ale co do wyglądu, to sam musisz zdecydować. Może da się to skorygować, może rysy nie są w rzeczywistości tak widoczne (jeśli widziałeś tylko na zdjęciu)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten Denon zły??? (sory ale ja dopiero raczkuję w tym temacie) Dostałem go od wujka bo zmieniał na jakiś mocniejszy bo ma Altusy 200 i był trochę przy mały.
A też o co chodzi z tym, że "chyba jeszcze jedno zero''??? Dogadałem się z facetem i puści za 400zł. Podstawy to ja może sobie jakieś sam zrobię do tych głośników, tylko na jakiej wysokości powinien znajdować się taki głośnik????

To jak dobra cena jak za te kolumny??? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ceny na portalach aukcyjnych - zwykle można je kupić za znacznie wyższą cenę.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p53...0&_from=R40

f1angel dobrze prawi - sam kupiłem kolumny, których skazy są widoczne gołym okiem - kwestia szlifu forniru i woskowania... ale za to grają! Nie upieraj się przy wyglądzie, czasem trzeba pójść na kompromis icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie kupowałbym tych do słuchania opery, czy skrzypiec.
Wczoraj znalazłem tylko jedną nieco niepochlebną opinię o DDM 610. Że to jedne z niewielu nieudanych modeli Bowersów...
Tyle, że dziś nie mogę tego wpisu zlokalizowaćicon_sad.gif
A o Denonie którego posiadasz, gość napisał też tylko jedno zdanie w tym wątku:
http://www.audiostereo.pl/denon-360-co-to-...iacz_19184.html

Może przesadzam?

Moja propozycja do tego, co słuchasz to:
Infinity RS 3000, Ref. 10, Ref 1i (te 2 ostatnie - dość małe) + Nakamichi lub Dual. I oczywiście porządne STANDY.
http://www.forum.filmowo.net/sprzet-grajacy-vt666.htm

Denon i klasyka? Nie bardzo...

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturoo20 w tym rzecz, że masz już wzmacniacz i pewnie nie zamierzasz go w najbliższym czasie sprzedawać, prawda? Czy może się zastanowisz?
Wzmacniacze Denon dawniej grały nieco inaczej niż teraz. Jak większość starszych wzmacniaczy po prostu lepiej niż współczesne.
B&W i Denon na ogół dobrze ze sobą współpracują, więc moim zdaniem nie będzie źle.
Pewnie, że to może nie najbardziej udane kolumny B&W, ale odnosiłbym to raczej do czasów gdy były nowe i kosztowały dużo więcej. W tej cenie stosunek jakość-cena zmienia się na korzyść tych kolumn.
Ale oczywiście Twoje propozycje Zukzukzuk są jak najbardziej dobre.
Więc twierdzisz, ze ten model Infinity jest niezły? Bo mi się wydawało, że to nic dobrego.
A gość zachłystujący się nimi po prostu chyba nic lepszego w życiu nie słyszał ani nic równie dobrego, czy na choćby niezłym poziomie, bo wspomina nawet, że zastanawiał się nad Altusami czy innymi produktami Tonsila.
Nakamichi i Dual jak najbardziej, tylko nie będzie to pewnie Nakamichi z serii TA-E...(trudno kupić za rozsądne pieniądze) a inne grają przyjemnie ale jakoś szczególnie się nie wyróżniają. Ja dodam do tego jeszcze wzmacniacze TEAC, niedrogie i fajnie grające, miękkie, muzykalne. I oczywiście Fine Arts icon_biggrin.gif O ile jest tu mowa o innym wzmacniaczu.
Za 400zł trudno kupić naprawdę dobre kolumny. I powiedzmy to sobie otwarcie jeśli już są, to trzeba najczęściej pójść na spory kompromis w jakiejś kwestii.

Arturoo20 a'propos kolumn wuja. Nie bierz z niego przykładu. Altusy, to są kolumny do robienia hałasu a nie odtwarzania muzyki. Ciekawe jaki wzmacniacz do tego kupił?
Robienie standów, to ryzykowna sprawa. Trzeba mieć dobre zaplecze. Oczywiście chodzi o standy metalowe. Sam zrobisz co najwyżej podstawki wynoszące kolumny na daną wysokość.
Dobre standy muszą być solidne, pewnie stać, być masywne (najczęściej). Takie z drewna (w większości, oprócz np. Sonus Faber i kilku innych konstrukcji), płyt wiórowych, szkła są na ogół nieodpowiednie z różnych względów. Jak to często piszę w innych wątkach, tymczasowo można postawić kolumny na wysokich taboretach (japońskie praktyki) podklejając nie niszczącym powierzchni a tłumiącym drgania Blu Tackiem.
Jak uskładasz pieniądze (200-300zł wystarczy, może uda się taniej) kupisz porządne standy.
Głośniki wysokotonowe powinny być na wysokości uszu siedzącego słuchacza.
To jedna z podstawowych zasad dobrego ustawiania kolumn. Jest tych zasad nieco więcej.
Jeśli Cię to interesuje, napisz na PW do mnie a wyślę Ci coś do poczytania. Warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Ci za te wszystki informacje. Dobrze, że istnieją takie fora bo bez nich byłoby naprawdę ciężko stworzyć dobry zestaw osobom takim jak ja , laikom w tych dziedzinach icon_smile.gif)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Oczywiście, że podany przeze mnie link był co nieco reklamą... Ale sądzę, że w tym wypadku RS 3000 mogłyby zrobić podobnie duże wrażenie!!! Tym bardziej, że zainteresowany z pewnością słyszy MUZYKĘicon_smile.gif
Przed laty miałem te kolumienki i na elektrodzie popełniłem taką przydługą recenzję:


""""Nomen omen mialem u siebie równocześnie 3 pary głośników, tj.:
Altus 140, Grundig BOX 8500 i najmniejsze - Infinity RS 3000.
Pokój jakieś 16,5 metra (w kwadracie). Dość dobrze adoptowany, ale bez rewelacji. Sprzęt towarzyszący z górnej półki (CD+końcówka mocy).
W zasadzie nie spotyka się takiego, podłączonego do kolumn za ca 500 zł.

Altus 140 brzmiał tak.
Bas, co dla mnie było niepojęte, bucał i wyraźnie dudnił (pewno kolce by się przydały). Bez konturu i jakiegokolwiek zróżnicowania barwy (mimo faktu, że trudno znaleźć "normalne" kolumny, których nie napędziła posiadana końcówka mocy).
Góra sypała i syczała (na szczęście nam spory spadek słuchu już przy 15 kHZ:). Do tego jednostajna. Wszystkie blachy brzmiały prawie identycznie. A średnica? Chrypliwa i wycofana. Do tego rozdzielczość dźwięku znacznie poniżej przyzwoitości (do jakiej przywykłem). Sterofonia? jakaś głębia? dynamika? (nie mylić z głośnością!) - nie zauważyłem chyba?
Raczej coś w rodzaju małej, męczącej kakofonii. Słuchałem całe 15 minut (po to by sprawdzić przetworniki, bo były do sprzedaży).

Potem przyszły Grundigi (w tej samej cenie nie do sprzedania)! Trzydrożny, zamknięty, spory monitor z 25 cm na basie! Średnica i góra - metalowe kopułki.
Pierwsze wrażenie - ulga! Że dźwięki nie "kleją" się, nie drażnią. Bas dużo wyraźniejszy, b. głęboki i sprężysty, jednak podbarwiony. Środek i góra z pewną dozą nosowości i specyficznych naleciałości (od metalowych przetworników) . Pojawiła się jako taka stereofonia i dynamika. Instrumenty stały się w miarę czytelne. Duży, podobny do Altusów dźwięk, ale ZNACZNIE bardziej czytelny. Nie mniej - najlepsze do słuchania techno, rapu czy czegoś opartego na miarowym bicie.

Potem już tylko były monitory Infinity.
Cóż. Dźwiek nieosiągalny dla Grundiga (choć bas mniejszy).
To tak, jakbyś wreszcie kotarę zrzucił z głośników. Bezpośredni dźwięk. Każdy, instrument grał razem i zarazem osobno. Wokalista jakieś pół metra nad głośnikami, z tyłu, pomiędzy nimi. Przestrzeń, barwa, separacja dźwięków i wspaniała stereofonia...
Wreszcie można było posłuchać jazzu czy klasyki (co nie znaczy, że nie grają dynamicznego rocka). Do "techniawy" jednak bym ich nie polecał. Szkoda... Ale są większe modele, przy których bas schodzi tak nisko, jak z subwoferów za parę kzł. Przy ścieżce dźwiękowej ze "Star Trek" albo "Piratów z Karaibów" można narobić w...

Oczywiście, małe Infy nie są idealne (bo takich nie ma), ale trudno opisać przepaść dźwiękową, jaka dzieli od nich Altusy 140.
To, co opisałem nazywam róznicą conajmniej 2 klas (przy podobnej cenie). To nie sa niuanse (jeden element pasma nieco lepszy, drugi niewiele gorszy). Tą różnicę od razu słychać!

Z drugiej strony - wypowiadam się bardziej od strony ogólnie przyjętej "jakości" przekazu, brzmienia. A tymczasem wielu młodym zależy chyba zupełnie na czymś innym (a la "hałas z przytupem")? Niektórzy powiedzą "te kolumny mają słaby bas". A to, że jest on z przedstawionych najczytelniejszy, wielobarwny i konturowy oraz osiąga pułap Altusów- kogo to obchodzi?
Stąd znacznie odbiegające definicje "jakości" i w pewnej mierze nieporozumienia.

Cóż. Najważniejsze są wszakże gusty, preferencje i oczekiwania.
Nasze własne! """"""""

W sumie dwa ostatnie zdania są jednak decydujące!!!
Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Skoro Zukzukzuk'u piszesz, że miałeś te kolumny i twierdzisz, że są dobre, to Ci wierzę.
Bo wiem jakie masz doświadczenie i byle co Cię nie zwiedzie. Dzięki tez za recenzję trzech kolumn.
Wielu osobom tu na forum się to przyda.
Czyli.
Teraz czas na decyzję założyciela wątku.
Czy chce kupić inne kolumny? Infinity zamiast B&W?
Czy myśli o wymianie wzmacniacza na inny?
Jak jest z tym wszystkim Arturoo20?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Hmmm.. kurcze dziękie wam naprawdę jestem w kropce, te B&W trafiają mi się teraz a Infiniti musiałbym poszukać ale z tego co patrzyłem wyniosłyby mnie jeszcze taniej icon_smile.gif) Powiedzcie mi co radzicie, powieżam wam mój wybór. Jak powiecie tak będzie, w koncu to wy jesteście tu fachowcami, ja jestem tylko elektrykiem co zrobi inmstalację w domu itp.
-O wymianie wzmacniacza raczej nie myślę po pierwsze, dla osoby takiej jak ja czyli nie jakiegoś audiofila nie jest się w stanie usłyszeć różnicy między tym wzmacniaczem a innym (no może coś jakieś minimalne zmiany), a poza tym jest to doś droga sprawa a jak narazie jestem tylko biednym studentem hehe icon_smile.gif)
Pod drugie, jakby to wyglądało jak bym wzmacniacz który niedawno co dostałem od wuja sprzedał i kupił sobie coś mocniejszego?? (Pomyślałby sobie, kurde dałem mu wzmacniacz, nie zdążył jeszcze sobie kolumn do nigo dokupić a już wzmiacniacz sprzedał i szuka lepszego) trochę by to nie bardzo wyglądało nie sądzicie?? ;// Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.
Zawsze można kupić droższe, ale nie zawsze lepsze icon_biggrin.gif

Nie mam zamiaru mącić. Raczej sentymentalnie napisałem o RS 3000...
Kup te B&W i spokój!

A tu:
http://www.audiostereo.pl/klub-infinity-cl...l/page__st__420
można sobie obejrzeć, jak to kiedyś u mnie wyglądało (str. 15 - u dołu). Ładne głośniczki... Aż łza w oku się kręci. Co by nie mówić o tym (zwłaszcza) forum.
Fajna sprawa, że można zajrzeć wstecz icon_lol.gif

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy te kolumny rs 3000 nie są 6 ohm-owe??? A do tego wzmacniacza wymagane jest chyba minimum 8Ohm tak?? Czy się mylę ?? )
Cana jaką mógłbym dać za kolumny to tak do 500zł.


Cytat

Fakt, głupio by było. To zastanówmy się jeszcze raz nad kolumnami. Czy 400zł, to maksimum jakie możesz dać za nie? Nieraz kilkadziesiąt złotych więcej i można trafić coś sporo lepszego.
Oczywiście czasem trzeba poczekać nawet kilka tygodni na coś ciekawego.




No właśnie, a kolumny myślałem kupić tak do 500zł icon_smile.gif) Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...