Skocz do zawartości

Denon PMA520AE czy DRA720AE pod Dali Zensor 7


Adrianox360

Recommended Posts

Hej,
Kupiłem Dali Zensor 7 oraz amplituner stereo Denon DRA 700AE. Powiem, że bardzo ładnie to gra po wygrzaniu już ale jednak muszę mocniej odkręcić ampli do -10db żeby zaczęło to coś mocno uderzać. Wydaję mi się, że jest jakby za cicho w porównaniu do tego jak słuchałem na dużo tańszym wzmaku w sklepie.
Co z tym mogę zrobić, czy to tylko mylne odczucie obsługi amplitunera, w którym zaczyna się od -80db a dopiero cos gra na -30db?

A druga sprawa czy jako laik muzyczny usłyszę różnicę między PMA 520 a moim DRA700ae i na czyj plus, wzmaka czy o obecnego tysiąc złotych droższego ampli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po prostu myślałem, że jako laik nie usłuszę różnicy między wzmakiem a połowę dwukrotnie droższym ampli. Kable kupiłem droższe i reszte też raczej z tej nieco droższej półki tylko dziwi mnie, że dra700 nie ma mocy bo na głośniki na pewno zrzucić nie mogę. Wiem jak grały w sklepie podpięte do wzmaka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą i nie od dziś wiadomo, że wzmacniacz lepiej zagra od amplitunera. Poza bardzo nielicznymi wyjątkami, co to jako te jaskółki wiosny nie czynią.
Szkoda, że nie zapytałeś wcześniej na forum. Szkoda, że kupiłeś nowy sprzęt.
A teraz co? Albo się z tym pomęczysz, albo sprzedasz, tracąc kilkadziesiąt procent ceny zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zastosowanie amplitunera Denon DRA-700AE do kolumn Dali Zensor 7 niestety nie wykorzysta potencjału jakościowego kolumn. Wzmacniacz byłby wyraźnie lepszym rozwiązaniem, chociaż jeśli chcesz pozostać przy marce Denon i odpowiada Ci to brzmienie, zwróć raczej uwagę na model PMA-720AE.

Jeśli jednak masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci wybrać najbardziej optymalną konfigurację sprzętową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...