Skocz do zawartości

Monitorki


Dessiner

Recommended Posts

Pewnie kiedyś pisałeś, ale teraz nikt już chyba tego nie pamięta. Ja niestety nie. Wiesz ile osób miesięcznie tu się przewija? Szkoda, że nie wkleiłeś linku do swojego wątku.
Jakiej wielkości masz pokój,
jakie źródło dźwięku,
jakie upodobania brzmieniowe,
jakiej muzyki słuchasz itp... ?

Poza tym ile pieniędzy możesz przeznaczyć na wzmacniacz. Czy za każdym razem trzeba o takie pytać?
Przecież nie jesteś pierwszy raz na forum. Znasz zasady. Nie chciałbym tego odczytywać jako brak szacunku dla innych forumowiczów, dla ich cennego czasu icon_evil.gif

Tannoy M1 są to całkiem niezłe kolumienki, ale zależy kto czego oczekuje. Standy, to raczej "statywy", jak pisał nieświadomy chyba komizmu tego określenia jeden z kolegów na forum.
Wyniosą kolumny na pożądaną wysokość (głośniki wysokotonowe na poziomie uszu siedzącego słuchacza), ale nie zapewnią odpowiednio solidnej podstawy, tłumienia drgań, stabilności.
Choć na początek i za te pieniądze mogą (muszą) być.

STX? Jakie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pokoju ze względu na wielkość proponowałbym rzeczywiście kolumny standowe.
Tannoy grają dość miękko, łagodnie, spójnie, z pełną średnicą, muzykalnie, nie drażniąco.
STX'y na ogół grają bardziej ofensywnie, agresywniej, ale mogą i męcząco.
Na jakie STX'y będziesz sobie mógł pozwolić, nie wiem (nowe, używane)?
W zależności jakie kolumny wybierzesz trzeba do nich dopasować odpowiedni wzmacniacz, bo na pewno taki sam nie zagra dobrze z jednymi i drugimi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci jak grają te i te. Nie wiem jaki masz gust brzmieniowy? Ty wybierasz.
Niskie tony raczej większe będą miały STX'y, ale nie zagrają tak muzykalnie jak Tannoy'e.
Poza tym oprócz kolumn Tannoy a STX jest jeszcze mnóstwo produktów innych marek.
Co to znaczy czuć czystą muzykę, tylko chyba nieliczni wiedzą.
A używane proponuję jak zawsze. Niemal w każdym budżecie można lepiej, kupując sprzęt z drugiej reki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkich nie wstawiłbym takich kolumn jak Polaris do 15m2
Mam znajomego, który mnie nie posłuchał i się teraz męczy z nadmiarem niskich tonów a raczej z bumieniem. Próbuje zmniejszyć efekt zatykaniem otworów b-r, kablami, ustawieniem itp, ale wszystko na nic. U mnie w 21m2 też dawały za dużo niskich tonów.
Bez wypróbowania we własnym pomieszczeniu takich kolumn odradzam kupowanie w ciemno.
Poza tym Polarisy grają tak sobie. Jasne, że lepiej niż wszelakie altusopodobne, ale można lepiej.
Myślę, że dobry bas i niezły wgląd w nagrania mogą dać takie kolumny:
http://allegro.pl/kolumny-quadral-tribun-m...3509566875.html
Jeśli się uprzesz na podłogowe, to osobiście wolałbym takie:
http://allegro.pl/kolumny-dali-505-i3519941346.html
W lewej kolumnie w górnym głośniku widzę wgniecioną nakładkę przeciwpyłową. Można to wyciągnąć (są sposoby), nie powinno mieć wpływu na dźwięk).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe te Quadral Tribun!

Szkoda tylko, że ludzie tak nie szanują sprzętu - nine dość, ze kwiatki (wielokrotnie zalewane...) stały na kolumnie, to jeszcze na dole widać jakiś potop przeżyły.

A poza tym podpis "w stanie jak na zdjęciach" to woła o pomstę do nieba, bo w środku może być kaszana...
Niby sprawne, ale... bez rozmowy ze sprzedającym nie podchodziłbym do tematu.

Pozdrawiam
PS.Dessiner - trochę więcej cierpliwości, poczekaj spokojnie na odpowiedź i nie odświeżaj tematu następnego dnia. To nie piekarnia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak Ci pisałem Dali 505 mają silne niskie tony i nadają się raczej do większych pomieszczeń.
Jeśli kupisz bez odsłuchu i będzie bumieć, to nie miej do mnie pretensji.
A wzmacniacz każdy w miarę solidny. Nie musi być szczególnie mocny, byle z dobrym zasilaniem. Kolumny grały u mnie (gościnnie) na wzmacniaczu lampowym Ayon Spirit ( 50W/8omów), oraz wzmacniaczach tranzystorowych. Rotel RA-05 (40W/8omów ) i Pro-Ject 7AMP (38W/8omów)
Ale na wzmacniacz zostanie Ci już niedużo. No właśnie ile?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz podłogówki w tej cenie - to raczej coś niedużego, z małymi głośnikami (głośnikiem) nisko-średniotonowym (133-140mm, max. do 165mm)
Coś w tym stylu jak Koda 5200F czy 5400F
http://allegro.pl/okazja-koda-k-5400-f-orz...3519641527.html
albo CV-65F
http://allegro.pl/kolumny-koda-cv-65f-ster...3477427100.html
czy TAGA 506
http://allegro.pl/taga-harmony-tav-506-v2-...3460611742.html

To są tylko przykłady - byś wiedział, o czym piszemy...
Niewątpliwie jakościowo zdecydowanie gorsze od tych Quadrali. Ale już samo porównanie cen coś mówi.

Wzmacniacze w poprzedniego postu przekroczą Twój budżet. Starsze Rotel RA-01 i RA-02 w dobrym stanie to już 800zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...