Skocz do zawartości

Amplituner i DVD - co jest ważne ?


Pan.M

Recommended Posts

Witam wszystkich,
chciałbym sobie wreszcie sprawić mój pierwszy zestaw kina domowego.
W sumie chciałbym przeznaczyć ok 3 tys zł.
Zacząłem się rozglądać, czytać i powiem szczerze że wiem coraz mniej icon_smile.gif
Jeśli chodzi o kolumny to wybór padł na:

KODA AV-702 v.2 + SW-1000 v2

Z opini przeczytanych przeze mnie o tych kolumnach stosunek jakość/cena wypada bardzo korzystnie - jeśli macie inne zdanie, bądź inne propozycje czekam na sugestie icon_smile.gif

Problem mam jednak z wyborem amplitunera + DVD pod te kolumny. Zostaje mi na to ok 1 tys. zl. Napiszcie na co zwrócić uwagę przy wyborze ? Co jest istotne a co mało ważne. Czy lepiej kupić niski model nowy czy raczej szukać coś wyższego używanego ? Podajcie swoje propozycje, najlepiej z linkami do alledrogo icon_smile.gif

liczę na Waszą pomoc, z góry dziekuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan.M
Opisz swoje oczekiwania odnośnie zestawu: głównie ma służyć do słuchania muzyki w stereo czy do oglądania filmów w kinie domowym (ew. podaj proporcje muzyka/kino).
Jakiej muzyki słuchasz?
Jaka jest powierzchnia do nagłośnienia?
Czy dopuszczasz możliwość zakupu za ok. 3 tysiące zestawu amplituner + DVD + 5 kolumn, ale bez subwoofera?
Czy może być to używany komplet (albo niektóre jego elementy)?
Pozdrawiam
PS. Warto zwracać uwagę na promocje, które dotyczą głównie całych zestawów KD (amplituner + DVD+ kolumny), bo wtedy ceny są najbardziej sensowne (kupując od razu cały komplet wydajesz kilkaset złotych mniej niż na poszczególne elementy). Problemem jest to, że w gotowych zestawach jest mniejszy wybór kolumn. icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
dzięki za cenne dla mnie rady.
na chwilę teraźniejszą mam 2 opcje w głowie:
1)
Kolumny: KODA AV-702 v.2 + SW-1000 v2
Amp: PIONEER VSX417
DVD: PIONEER DV400
cena: ok 3050zł

2)
Kolumny: KODA AV-860 + SW-1000
Amp: YAMAHA RX-V461
DVD:YAMAHA S661
cena: ok 3000zł

Napiszcie czy to ma jakiś sens czy błądzę icon_smile.gif

Jeśli chodzi o moje oczekiwania to:
1) myślę że stosunek muzyka/kino będzie jakieś 50/50,
2) muzyka pop/rock/soul/jazz - w każdym razie żadnej techniawy,
3) wielkość pomieszczenia ok 20m2,
4) wolalbym raczej kompletny zestaw tzn z subwooferem
5) czy używany sprzęt czy nowy ? z tego co piszecie to używany wchodzi w grę ewentualnie amplituner.

Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić na chłopski rozum co daje mi gniazdo HDMI i USB w amplitunerze. Czy jeśli kupię DVD z gniazdami HDMI i USB to czy to mi nie wystarczy ? Rozumiem że HDMI daje lepszą jakość obrazu, ale po co mi to w amplitunerze ? Rozumiem że USB daje mi możliwość podpięcia np odtwarzacza mp3 - czy jak będę miał DVD z USB to co mi daje USB w amplitunerze ?
Przepraszam za może głupie pytania , ale naprawdę w tym nie siedzę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić na chłopski rozum co daje mi gniazdo HDMI i USB w amplitunerze. Czy jeśli kupię DVD z gniazdami HDMI i USB to czy to mi nie wystarczy ? Rozumiem że HDMI daje lepszą jakość obrazu, ale po co mi to w amplitunerze ?


Jak podłączysz odtwarzacz DVD do telewizora i wykorzystasz do tego złącza HDMI, no to wtedy w amplitunerze takie złącze jest niepotrzebne. Zaoszczędzisz też na jednym kablu HDMI który tani nie jest.

Cytat

Rozumiem że USB daje mi możliwość podpięcia np odtwarzacza mp3 - czy jak będę miał DVD z USB to co mi daje USB w amplitunerze ?


Masz wtedy możliwość podłączenia urządzenia USB do amplitunera bez włączania odtwarzacza DVD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan.M

Do tego złącza HDMI się odniosę .

A mianowicie że jak masz amplituner , który przez HDMI ma możliwość skalowania do 1080p czyli FullHD to musi mieć te skalery , które odpowiadają za to sztuczne "podwyższenie" rozdzielczości i mogą być - ale niekoniecznie muszą - lepsze niż analogiczne skalery w telewizorze... W związku z czym teoretycznie powinien być lepszy obraz.
Fakt faktem że to juz muszą być amplitunery z wysokiej półki...

Druga rzecz to że np. masz ... 4 źródła z wyjściem HDMI a w telewizorze np. 2 wejścia HDMI więc po prostu każde źródło z wyjściem HDMI podpinasz pod amplituner ( jeśli oczywiście ma 4 wejścia HDMI ) i potem wsio jednym kabelkiem do TV... i jak wyżej to raczej te z wyższej półki amplitunery to mają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...