Skocz do zawartości

DIORA Polaris 200.....co do tego podpiąć?


pitcz777

Recommended Posts

Witam,
jestem posiadaczem wspaniałych kolumn Diora Polaris 200 i chyba nigdy się ich nie pozbędę icon_smile.gif
obecnie są podpięte do Diora WS 520, które sprzedaję (allegro)
chciałem kupić coś z nowej i dobrej półki do 1 tysiąca pln
wstępnie napaliłem się na HK AVR 156, ale czytałem że bywa awaryjny i jakieś szumy lubią się pojawiać
raczej chciałem amplituner do kina domowego bo używam sprzętu mniej więcej pół/pół : muzyka/film
obecnie posiadam parę kolumn, ale po przeczytaniu wątku na którymś z for pewnego dnia dokupię kolejną parę (nie będzie klasycznego kina domowego 5.1). bo muzyka będzie lepiej grała na kwadrofonii, a dźwięk z filmów na 4 kolumnach też powinien być całkiem przyjemny

liczę na uwagi i porady
aaaa pytanie: ile mogę dostać za DIORĘ ws 520 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki icon_smile.gif
a więc
1. Czego zamierzamy słuchać na naszym sprzęcie: filmów czy muzyki? W jakich proporcjach?
film / muzyka : 50/50 --> 60/40
2. Jakiej muzyki lubimy słuchać?
rock, metal, jazz
3. Jakim pomieszczeniem dysponujemy?
ok 15m2, obecnie 2 duże kolumny podłogowe Polaris 200
4. Wprawdzie dżentelmeni nie mówią o pieniądzach ale musimy także określić, jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na nasze nowe zabawki.
Na obecną chwilę wzmacniacz/amplituner do około 1000zł +/- 100zł oraz czytnik dvd później lepszy odtwarzacz cd

chyba bardziej by mi zależało na wzm/amp pod kino domowe, chociażby ze względu na obecność hdmi (podpięcie do tv/dvd/pc) bo z tego co widziałem to we wzmacniaczach stereo hdmi raczej nie ma
chociaż ciekawym wyjściem jest połączenie amp KD ze wzmacniaczem stereo, jednak to podwójny koszt

link do wybranych przeze mnie wzm/amp
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key...amp;usp=sharing
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Wzmacniaczowi stereo za 1000 zł odpowiada brzmieniowo amplituner KD za 3000 zł. Nie możemy tu porównywać sprzętu stereo i KD w podobnej cenie, amplitunery KD z niższej półki grają na poziomie lepszego boomboksa. Natomiast dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii, w przeciwnym przypadku efekty dźwiękowe mogą np. zostać zdominowane przez dialogi lub dialogi będą zagłuszone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku przekonałem się, że chyba lepiej zainwestować w stereo.
aa....na początku - nie jestem specjalistą w tej tematyce, więc może niektóre pytania będą banalne, więc proszę o wyrozumiałość
nie jestem audiofilem, raczej melomanem

Budżet - około 1000 zł
Muzyka, której słucham: rock, metal, jazz
Pokój około 15-20 m2

Tutaj wyszukałem nieco sprzętu - link

Co byście polecili ?
Czy są wzmacniacze/amplitunery (stereo) z HMDI ? Chciałbym podpiąć go z TV, aby mieć lepszy dźwięk podczas oglądania filmów.
Czy bajer typu radio internetowe jest tylko i wyłącznie w wzm/amp KD ?
W przyszłości chyba dokupiłbym amplituner z pre-out i podpiął najbliższy zakupiony wzmacniacz/amplituner.
Do wzm/amp dokupiłbym przeciętne dvd/blu, pewnego dnia, porządny odtwarzacz CD (koniecznie tej samej marki co wzm/amp).

BTW - ile mogę dostać za obecnie posiadanego Diora WS 520?


doczytałem, że do rock/metalu poleca się wzmacniacz Pionees Sx-20, co o tym sądzicie?
Co oznacza "Można podłączyć do niego odtwarzacz sieciowy" ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy są wzmacniacze/amplitunery (stereo) z HMDI ? Chciałbym podpiąć go z TV, aby mieć lepszy dźwięk podczas oglądania filmów. Czy bajer typu radio internetowe jest tylko i wyłącznie w wzm/amp KD ?


Do takiego zastosowania zastanowiłbym się poważnie nad Kenwoodem RA-5000. Natomiast radio internetowe jest dostępne w Onkyo TX-8050. Ale przekracza Twój budżet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne propozycje wzmacniaczy, mocniejsze, które z pewnością pociągną kolumienki:
HK 680 (85W na kanał)
MARANTZ PM-68 (95W)
ONKYO Integra A-8850 lub 8870 (90/115W)
DENON PMA-735R - co o nim sądzicie w świetle poprzednich wzmaków?

Jakoś mi na obecną chwilę bliżej do Marantza i Onkyo, ponieważ łatwiej mi będzie dokupić CD i tuner tej samej marki i w przyzwoitej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...