Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Chciałbym się dowiedzieć co najlepiej kupić do zasilenia moich słuchawek.
Dotychczas słuchawki współpracowały z E-MU 0204 i sprawowały się powiedzmy przyzwoicie.
Zakupiłem jednak nowego kompa i sterowniki do emu przestały działać (Win7 64bit), emu zawiesza całego kompa …
W naturalny sposób zostałem zmuszony do wymiany tego urządzenia.
Jestem średnio zorientowany w temacie i im więcej czytam na temat zasilania słuchawek tym głupszy się czuje.
W sumie nie wiem ile kasy chciałbym na ten zakup przeznaczyć bo nie planowałem tego zakupu.
Zastanawiałem się nad Audinst HUD-mx1 jednak chciałbym poznać waszą opinię czy wystarczy mi taki DAC do HD598,
czy powinienem pomyśleć o czymś lepszym/droższym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
to zależy od tego, jakie masz wymagania, z jakich plików muzycznych korzystasz (zakładam że z formatów bezstratnych). Bardzo fajnie sprawdza się w konfiguracji z HD598 przetwornik Calyx Coffee (http://www.q21.pl/calyx-coffee.html), tak więc jeśli budżet pozwoli, namawiałbym Cię na to urządzenie.
Zresztą jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do testu w Twoim systemie (także na odległość, ryzykujesz tylko kosztem przesyłki zwrotnej).

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dziękuję za zaproszenie, ale niestety jestem z końca świata (Koszalin) i mam do ciebie pół Polski ;/
Ciekawe to urządzenie, szkoda tylko że ma mini jacka, ale pewnie ze zwykłym jackiem musiałby być większe icon_smile.gif
Co do jakości to oczywiście format bezstratny, ogólnie mam świra na punkcie jakości.
Słucham wszystkiego, lubię czasami przybrudzić uszy radiowymi nowościami, ale głównie zależy mi na delektowaniu się takimi wykonawcami jak Pink Floyd, Dire Straits, Vaya Con Dios i wszystko inne gdzie można się delektować kunsztem muzycznym.
Jeśli chodzi o budżet to wolę dopłacić niż oszczędzić i spodziewałem się że podejdę pod 1000 zł

Zastanawiałem się jeszcze nad wspomnianym przez Homzika Audinst HUD-mx2, ponieważ posiada on wejście optyczne (mam wyjście optyczne w kompie), jedna jest problem z dostępnością produktu i ewentualna gwarancją, a koszt mx2 jest już znaczny.

Q21 a co możesz mi powiedzieć o Asus Xonar Essence STU (ma TOSLINK), czy jest wart swojej ceny w porównaniu do Calyx Coffee ?
Wolę poczekać kilka miesięcy, dozbierać i kupić coś na dłuższy czas ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus Xonar Essence STU to jednak klasa lepiej niż Coffee. Jeśli korzystasz z dobrych jakościowo plików, to różnica na korzyść Asusa będzie ogromna.

To że jesteś z Koszalina nie jest problemem, jeśli będziesz chciał, to wyślemy Ci urządzenia do spokojnego przetestowania u Ciebie w systemie. Jedynie wymagamy kaucji, natomiast Twoim ryzykiem jest koszt ewentualnej wysyłki zwrotnej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...