Skocz do zawartości

Problem z Pioneer VSX-527-k


killmenpl

Recommended Posts

Witam Was jako nowy użytkownik,
Mam problem dotyczący tytułowego amplitunera, mianowicie problem z połączeniem się z radiem internetowym, zacznę może od początku:
Amplituner jest połączony z routerem (edimax ar-7284wna) za pomocą urządzenia bezprzewodowego do gniazda Ethernet znajdującego się z tyłu amplitunera (nie za pomocą kabla - chwilowo brak takiej możliwości..). Po podłączeniu urządzenia służącego do komunikacji bezprzewodowej amplitunera z routerem i skonfigurowaniu go nie było żadnych problemów - wszedłem w radio internetowe, BA! Nawet znalazłem ulubioną stację, włączyłem ją, wygodnie rozsiadłem się w fotelu, już mi się "micha cieszy" a tu nastąpił koniec sielanki... na ekranie telewizora pokazał się niezbyt miły komunikat - SERWER ERROR. No cóż pewnie router się rozłączył albo dostawca internetu coś namieszał, szybko przesiadłem się na laptopa a tu niespodzianka internet działa, no to restart routera i.. działa mam radio internetowe! ponownie stacja -> fotel -> "ciesząca się micha" a po chwili, szaro czarny niemiły komunikat. Poklikałem coś na pilocie kilka razy nim potrząsnąłem i połączenie znów zostało nawiązane i znów po chwili utracone (serwer error). Po kilku takich cyklach stwierdziłem, że zdecydowanie za głupi jestem by samemu się z tym uporać więc zasięgnąłem opinii wujka Google jednak skurczybyk gadał do mnie tylko po angielsku a niestety jeżeli chodzi o kwestię audio język obcy stanowi sporą przeszkodę toteż od wujka się nic nie dowiedziałem, wręcz przeciwnie jeszcze bardziej zdałem sobie sprawę, że zupełnie się na tym nie znam icon_sad.gif I tak oto znalazłem się tutaj (wujek google was lubi bo jesteście na 1 miejscu icon_smile.gif ) I tu zaczynają się (nareszcie) moje pytania. Czy wiecie może czy to wina amplitunera (coś trzeba skonfigurować - od razu wspomnę, że z instrukcji niewiele się dowiedziałem...), czy może sposobu podłączenia (nie prosto kablem z routera do amplitunera ) czy też wreszcie routera? Jeżeli zna ktoś odpowiedzi na te nurtujące mnie pytania i chce się z nimi podzielić to proszę postaraj się napisać jakbyś tłumaczył zupełnemu laikowi (w sumie tak jest). Dodam, że przejrzałem kilka tematów i nic nie znalazłem. Jak nie znacie odpowiedzi to może podacie mi link do "konkurencji", która może znać odpowiedź - oczywiście jak znajdę odpowiedź to zamieszczę ją tutaj dla przyszłych pokoleń icon_smile.gif
Z poważaniem,
Killmenpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...