Skocz do zawartości

Tani gramofon


Recommended Posts

Witam!
Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na zakup gramofonu. Posiadam wzmacniacz Technics SU-VZ220. Słucham głównie rocka klasycznego, progresywnego oraz psychodelicznego i właśnie do tego przeznaczony ma być gramofon. Niestety mogę wydać nań tylko 300, max 400 zł. Czy moglibyście, drodzy forumowicze, polecić mi coś godnego uwagi w tym zakresie cenowym?

ps. Zależy mi na tym, by gramofon był automatyczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif, no coś Ty, bez przesady. No chyba, że miałeś zamiar rzucać winylami icon_smile.gif).
Ustawienie płyty do odtwarzania jest nieskomplikowaną, choć delikatną operacją. Jeśli będziesz ostrożny nic nie uszkodzisz.
Pytałem dlaczego automatyk, gdyż jakiś czas temu sam szukałem pierwszego gramofonu dla siebie.
Także myślałem o automatycznym i w dodatku nowym gramofonie.
Ostatecznie kupiłem używany, ale bardzo dobry gramofon z napędem paskowym, bez automatycznego mechanizmu.
Jak Kolega z Forum mi podpowiedział, będzie mniejsze ryzyko, że coś się zepsuje. Nie zawsze musi coś ,,paść,, ale czasami los bywa złośliwy.
Jak uważasz.
Myślę, że akurat ten który Ci poleciłem nie powinien Cię zawieść, lecz jeśli jeszcze jesteś na etapie poszukiwań, zawsze można się zorientować co możesz dostać za taką cenę.
Jeśli będziesz zainteresowany oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :
tutaj solidny klasyk, szkoda, że brak pokrywy, ale piękny stan :

http://allegro.pl/gramofon-fisher-studio-s...3513107053.html
[FISHER Studio Standart MT6225 ]
i kolejno :

http://allegro.pl/gramofon-cec-bd-3200-i3517294927.html
[CEC BD-3200 ]
http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl112d-i3531851992.html
[PIONEER PL112D]
http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-505-man...3533879672.html
[DUAL CS 505]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup gramofonu półautomatycznego,
czyli ręcznie przesuwasz ramię nad płytę, opuszczasz je na płytę (a właściwie to zazwyczaj przesuwasz dźwigienkę, która opuści ramię...)

Sądząc ze zdjęć, to gramofon FISHER Studio Standart MT6225 jest właśnie półautomatem (ma przełącznik /dźwigienkę oznaczoną REJECT) z proponowanej post wyżej aukcji
http://allegro.pl/gramofon-fisher-studio-s...3513107053.html
Obecnie jest sprzedawany 10zl drożej, za 389zl (ciekawe czemu???)
http://allegro.pl/gramofon-fisher-studio-s...3537410342.html

Takie rozwiązanie ma dwa plusy:
- nie musisz biec do gramofonu gdy skończy się płyta (gramofon sam podniesie ramię, cofnie je do pozycji spoczynkowej, wyłączy silnik i gramofon) jak to mam miejsce w manualnym gramofonie;
- jest trochę mniej elementów do psucia się niż w pełnym automacie.

Kolejna rzecz - jeśli kupujesz pierwszy gramofon i nie zamierzasz w nim grzebać, to przede wszystkim szukaj czegoś z zaufanego źródła (jest parę osób m.in. na allegro, które sa OK) i sprzętu, który przed sprzedażą jest sprawdzony, wyregulowany i ma igłę w dobrym stanie oraz sprzedawca daje gwarancję rozruchową (min. 30 dni). Poza tym zazwyczaj mają duże doświadczenie w pakowaniu i podczas transportu nic się nie stało.
No i gramofon powienien mieć pokrywę, znalezienie (lub dorobienie) odpowiedniej trochę Cię jeszcze będzie kosztowało. A skoro wybór jest spory, to po co łapać się za pierwszy lepszy (trochę przesadzam z tym "pierwszym" icon_wink.gif ) i dopłacać???

W tej cenie raczej nie brałbym się za pływające zawieszenie, będziesz miał problem by je dobrze ustawić.

Pozdrawiam
PS. Poza tym - warto znaleźć coś w swojej okolicy, podjechać i sprawdzić działanie oraz pogadać ze sprzedawcą i posłuchać paru rad od niego, taka nauka jest (zazwyczaj) bezcenna!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roro mógłbyś polecić mi jakichś zaufanych użytkowników allegro zajmujących się sprzedażą gramofonów? A co do pokrywy, to postaram się kupić z pokrywą, by móc potem łatwiej go ew. sprzedać, natomiast w domu pokrywy używać nie mogę, ponieważ mam ograniczone miejsce w regale i po prostu pokrywa nie miałaby miejsca, żeby się otworzyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zerknę i coś podpowiem - teraz już kończę na dziś...

Jeszcze co do Fishera - tutaj masz fajniejszy model6221
http://allegro.pl/gramofon-fisher-mt-6221-...3524410135.html
niestety wychodzi 450zł (plus 30zl przesyłka, jeśli nie mieszkasz w okolicy Garwolina), ale może jednak ... icon_cool.gif

A przy okazji - uzupełnij w swoim avatarze informacje, gdzie mieszkasz. Bo trudno mieszkańcowi Szczecina czy Rzeszowa sugerować wyjazd do Wwy czy Garwolina po gramofon icon_rolleyes.gif

Z innych firm - niedrogi i dobry jest taki półautomatyczny SONY PS-11
http://allegro.pl/sony-ps-11-direct-drive-...3527540643.html
ale w sprzęcie na tej aukcji nie działa przycisk wymuszenia powrotu ramienia REJECT i musiałbyś spytać, czy prawidłowo działa mechanizm wycofania ramienia po zakończeniu płyty. W takim stanie jak jest (zakładając, że działa ten półautomat) nie dałbym za niego więcej niż 300zł, a raczej szukałbym w pełni sprawnego egzemplarza.

Kupując gramofon - pytaj się od razu o stan igły (można dokupić samą igłę - jeżeli zostaniesz przy starej wkładce) i o to, czy gramofon stabilnie trzyma obroty.

Poza tym zazwyczaj jest masa Technicsów na Allegro...

Warto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że polskie gramofony są złe.
Decyduje tu często budżet (np. powyżej 500zł czy 1000zł) lub konkretne zapytania.
Poza tym zachodnich jest zdecydowanie większy wybór i można trafić coś w cenie niższej niż polskie gramiaki.

Bo zazwyczaj w polskicj jest do wymiany wkładka zamiast starej MFki i generuje to kolejną stówkę.

Bo często można kupić w tej samej cenie coś lepszego.
ADAM w dobrym stanie (to minimum 400zł) i niezłą wkładką (100zł) to koszt od 500zł w górę.

Tym niemniej jeśli ktoś szuka czegoś małego i niezłego to spokojnie można mu polecić małe gramofony serii G-8010
http://allegro.pl/adapter-unitra-fonica-g-...3549642249.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa
niektórzy użytkownicy jakoś nie mogą zrozumieć tego, by nie umieszczać tego typu linków reklamowych.

A potem się dziwią, czemu po kolejnych upomnieniach ich post "wylatuje w powietrze". icon_eek.gif

O samym pomyśle już nie wspomnę - szkoda płyty by próbować ją odtworzyć przy pomocy takiego wynalazku.

Cytat

Wiesz, ja wcale nie mówię, że nie. Tylko tak na szybko sprawdziłem przestrzał gramofonów od 200-250 zł. Na 43 propozycje mam do wyboru 3 Polskie z czego 2 nie do przyjęcia. Chodzi mi tylko o dostępność i wachlarz możliwości.

ieluwid - i to jest właśnie to!!!
Adamc może być maniakiem (w dobrym sensie tego słowa!) polskich gramofonów, a fakt jest taki:
zachodnich gramofonów jest więcej, są lepsze od ich polskich odpowiedników i w niższych cenach!

Oczywiście "niższe ceny" odnoszę do podobnej klasy polskiego sprzętu.
Bo jak wiadomo dobre gramofony potrafią ładnie kosztować!
Swoją drogą - cieszą nowe modele polskich gramofonów o swojsko brzmiącej nazwie FONICA

Poza tym - parę osób wśród kolegów z Forum miało już w swoim życiu polskie gramofony i przeszli na lepszy sprzęt. To też o czymś świadczy.
Wiadomo, że polskie gramiaki z lepszymi wkładkami zagrają lepiej. Ale wkładka to nie wszystko...
Fonomaster i ADAM (w różnych wersjach), to były fajne gramofony - ale hasło "lepiej, wyżej, dalej" do czegoś zobowiązuje icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Adamc może być maniakiem (w dobrym sensie tego słowa!) polskich gramofonów, a fakt jest taki:
zachodnich gramofonów jest więcej, są lepsze od ich polskich odpowiedników i w niższych cenach!
...
Fonomaster i ADAM (w różnych wersjach), to były fajne gramofony - ale hasło "lepiej, wyżej, dalej" do czegoś zobowiązuje icon_razz.gif
Pozdrawiam


Że jestem maniakiem polskich - OK, nie próbuję nawet dyskutować icon_wink.gif .
Że więcej zagranicznych na rynku - to fakt.
Poproszę o uargumentowanie "lepszości" bo to już opinia, nie fakt icon_wink.gif .
Spróbuję swoje maniactwo poddać weryfikacji icon_wink.gif , żeby nie pozostać głuchym na "lepiej, wyżej, dalej" icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Ja taki kupiłam na allegro. Jednak, że wszystko szybko mi sie judzi postanowiłam go sprzedać na ...(*). Niestety wprowadziłam złe dane i później nie potrafiłam tego cofnąć, na całe szczęście trafiłam na ... (*)
i dzięki temu udało mi się sprzedać gramofon za całkiem niezłą sumkę. Edytowano przez RoRo
(*) usunąłem link reklamowy - niezgodność z netetykietą i Regulaminem FORUM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja taki kupiłam na allegro. Jednak, że wszystko szybko mi sie judzi postanowiłam go sprzedać na allegro. Niestety wprowadziłam złe dane i później nie potrafiłam tego cofnąć, na całe szczęście trafiłam na (*) i dzięki temu udało mi się sprzedać gramofon za całkiem niezłą sumkę.


Mnie się nudzi jak to czytam. Przeczytaj regulamin to ci się nie będzie ,, judzić,, .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszelkich prób wstarzymania tego incydentu, nie zauwazyłem jakiejkolwiek reakcji. Chyba więc, My jako użytkownicy, powinniśmy także przestać się przemować, takimi wydarzeniami i syfem pojawiającym się na Forum.
A co do Ciebie Agata, mam nadzieję, że nitka w Twojej głowie pęknie i odpadną Ci uszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Dnia 16.09.2013 o 09:56, aga2013 napisał:

 

Cześć,
Skontaktowałem się z Marcinem Krzewickim w celu uzyskania szczegółowych instrukcji. Ale nie jestem pewien, czy on odpowie na mój e-mail. Minęło 9 lat, kiedy opublikował samouczek.

Edytowano przez RandyBonnette
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...