Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 3000 zł , używany.


MAreve

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić sprzęt stereo chciałbym podłączyć go m.in. pod laptopa , spodobał mi się u znajomego taki sprzęt :
Wharfedale diamond 10.7
AVR-3311

Głośniki mogły by zostać , ale amplituner niestety jest drogi i chciałbym go zmienić na inny tańszy .
Chyba że , polecicie coś innego , ale według mnie ten zestaw grał rewelacyjnie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Muzyki słucham każdej , praktycznie wszystkie od disco polo po poezję śpiewaną. Często też oglądam filmy i do tego też chciałbym tego używać, ale przede wszystkim muzyka.
Metraż pokoju to tylko 10 m2.


Poczytałem troszkę i są takie konfiguracje :

"Kolumny grają ze wzmacniaczem nad c 326bee dzwięk poezja, bas bardzo nisko schodzacy ,średnie bardzo wyrażne- piękny wokal ,ciepłe niemetaliczne wysokie tony bardzo polecam taki zestaw."

"Wysoka jakość wykonania, w połączeniu z HK 980 grają wyśmienicie. klarownie, rozdzielczo z dużą ilością szczegółów z pięknym basem i pięknym wyeksponowanym wokalem. dobra scena." Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejny nowy post ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wtłoczyć spore jednak Wharfedale diamond 10.7 do pokoju 10m2 to życzę powodzenia.
W 8 przypadkach na 10 kończy się to dużym BBBUUUMMM i niewiele więcej słychać.

Mogą być kolumny Wharfedale ale jest wiele innych marek, które produkują lepiej grające kolumny.

Filmy można oglądać nagłaśniając je wzmacniaczem stereo i dwoma kolumnami.

Szkoda, że nie napisałeś jakiego brzmienia szukasz?

ps. przepraszam ale coś się pie... z wielkością liter. icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukamy. Szkoda tylko, że nie napisałeś jakiego brzmienia oczekujesz.
Choć jeśli słuchasz disco polo, to chyba nie masz dużych wymagań icon_wink.gif . Bez urazy icon_biggrin.gif
Może opisz choćby swoimi słowami co Ci się podobało w brzmieniu systemu kolegi. A może coś Ci się nie podobało? Byłoby łatwiej. Bo tak, to ja mogę wybrać zestaw grający zgodnie z moim gustem, Madas ze swoim (choć chyba tu niewiele się różnimy) a jeszcze ktoś inny ze swoim.
sprzęt może grać twardo, ostro, jasno, chłodno, sucho albo miękko, soczyście, z ociepleniem. Z ładnym wypełnieniem średnicy albo śchowaną średnicą i wyeksponowanymi skrajami pasma (niskie i wysokie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , że pomagasz:)
A może coś takiego :
http://tablica.pl/oferta/zestaw-kina-domow...html#74c7551b85

Lub
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-kef-c...3520292181.html

Lub
http://allegro.pl/wieza-onkyo-a-5vl-c-s5vl...3532548489.html

lub
http://allegro.pl/harman-kardon-avr155-dvd...3533468281.html Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejny nowy post ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz zestawu stereo, to zdecydowanie odradzam takie rozwiązania.
Należy się zastanowić co ma wejść w skład Twojego zestawu. Wzmacniacz i kolumny to na pewno, czy cd ? Pisałeś, że chcesz wykorzystać laptopa jako źródło, przyda się Dac.
Ze względu ma małą powierzchnię kupiłbym kolumny podstawkowe i solidne standy. W 3000 zł spokojnie można się z tym wszystkim zmieścić.
Musisz podjąć konkretną decyzję. Twoja propozycja kina z kilkoma głośnikami, hmm... jak coś takiego postawić na 10 m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałbym mieć możliwość podłączenia pod laptopa , przede wszystkim na tym mi zależy , cd również by się przydał , ale nie jest on konieczny.

Najczęściej filmy , muzykę będę odtwarzał z laptopa więc skupmy się na tym. Jeśli zostanie pieniędzy i będę takie możliwości to wtedy będzie można myśleć od CD.
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak będą grać takie mniejsze głośniki , nigdy ich nie słyszałem , ale ciężko mi sobie wyobrazić dobrą jakość z takich małych głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z pewnością są u ciebie salony audio. Idź i sprawdź jak potrafią zagrać niewielkie kolumny podstawkowe. Może znasz kogoś gdzie miałbyś możliwość posłuchania i sprawdzenia sprzętu. Jeśli nie, ja na Twoim miejscu wybrałbym się do salonu. Może przyniesie to kolejne korzyści i spostrzeżenia. Może jakoś bardziej ukierunkujesz się pod względem wyboru kolumn, wzmacniacza. To nic nie kosztuje, a wrażenia bezcenne.
Szkoda wtopić kasę na szybko, aby potem żałować i szukać czegoś nowego.
W tej kwestii pośpiech jest niewskazany , wierz mi lepiej poczekać i znaleźć coś konkretnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo wydaje mi się, że wizyta w takim miejscu dużo by Ci pomogła.
Dobrze, wracając do tematu kolumn podstawkowych, mówiłeś że obawiasz się, że takie małe głośniczki mogą być kiepskie. Na czym miałeś szansę posłuchać muzyki wcześniej, na jakich kolumnach ? Wierz mi, że podstawkowe potrafią zaskoczyć bardzo pozytywnie brzmieniem. Wbrew pozorom potrafią zagrać głośno i dynamicznie. Dlatego zaproponowałem salon audio.
Rzuć okiem na te :

http://tablica.pl/oferta/kolumny-b-w-dm-602-s2-ID3CooX.html
[ B&W DM 602 S2 ]
miałem z nimi styczność, słuchałem na nich przez jakiś czas, grają specyficznie, ale szykownie.

http://allegro.pl/canton-karat-300-0613-i3507245671.html
[ CANTON Karat 300 ]
miałem Quinto 520, bardzo podobne, byłem z nich bardzo zadowolony.

To tak dla przykładu, choć te pierwsze mogłyby Ci się spodobać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cena tych karatów to przegięcie.
Co do kolumn standowych, to w 10m2 dobre tego typu kolumny powinny być lepsze niż podłogowe.
W podobnej cenie podstawkowe dadzą lepszą stereofonię i większe ogólne wyrafinowanie. Podłogowe mogą przytłoczyć dźwiękiem, spowodować, że nie będzie słychać dużo więcej ponad bumienie niskich tonów. Chyba, że byłyby to odpowiednie, dobrej jakości i naprawdę bardzo nieduże podłogówki.
Jeśli poważnie myślisz o dobrym dźwięku warto by jednak pojechać do jakiegoś salonu audio i posłuchać trochę, dowiedzieć się czego tak naprawdę chcesz.
My Ci tu możemy wybrać zestaw w miarę uniwersalny, ale czy do końca będzie to brzmienie jakiego oczekujesz, jakie Ci w duszy gra, tego nie wiadomo. Jaka więc decyzja?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...