Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 3000 zł , używany.


MAreve

Recommended Posts

Po prostu chcę zobaczyć jak grają takie mniejsze , nigdy ich nie słuchałem .
I tak pewnie najlepszych tam nie wybiorę , bo mają niewielki wybór na miejscu , ale chociaż zorientuję się jak one grają.

Tak chcę używane, ciężko będzie mi wybrać coś przez internet , jedynie mogę się sugerować wyglądałem i waszą opinią.

Byłem w kilku sklepach niestety nic nie mają;/

Czy moglibyście polecieć mi coś konkretnego ? Chodzi mi o cały zestaw. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejny nowy post ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ludzie kochane (jak mawia T. Jacyków). Przecież wystarczy w google wpisać:
http://www.audiostereo.pl/sklepy/lubuskie/...udiopl-r65.html
Umów się telefonicznie z nimi na odsłuch. Powiedz, ze chcesz posłuchać niedrogiego a dobrego lub dwóch wzmacniaczy i ze 3 par kolumn standowych.
Nawet jeśli wezmą za to 50zł (bo niektóre salony to stosują), to i tak się opłaca. Będziesz wiedział jak grają podstawkowe i poznasz swój gust brzmieniowy. Nie zapomnij napisać marek i symboli sprzętu oraz co i dlaczego Ci się podobało a co nie. tak byłoby dużo łatwiej coś zgodnego z twoim gustem Ci dobrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym jednak coś przesłuchać , myślicie , że tam coś znajdę ?
http://www.audiostereo.pl/sklepy/lubuskie/...udiopl-r65.html

Ich nowa strona :

http://www.yaqinpolska.pl/


Z tego co widzę to nie mają w swojej ofercie sprzętu którego ja szukam. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź - zamiast pisać kolejne posty bezpośrednio jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety u nas nic nie ma , jedynie mediamarkt i mediaexpert ...


W Mediamarkt zazwyczaj jest co najmniej kilka amplitunerów wielokanałowych różnych firm i kilka typów kolumn podstawkowych.
Jeżeli pojawisz się rano, gdy nie ma wielu klientów - to można na spokojnie pogadać z personelem i trochę posłuchać (to już nie te czasy, gdy w MMarkt były sale do odsłuchu i można było usłyszeć dźwięki z systemów bez odgłosów z zewnątrz).

Poza tym jeśli sklep liveaudio ma w ofercie np. Xindaka, to powinien mieć też i kolumny tej firmy. A może biorą jeszcze coś więcej z Polpaku...
Wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się, co mają - a zresztą i tak warto tam wpaść i pogadać, bo jeśli nawet nie mają w tej chwili to może coś ściągną w najbliższym czasie.

Kolejna rzecz - popatrz na allegro, tablicy czy gumtree czy ktoś z Gorzowa lub okolicy nie sprzedaje zestawu w interesującym Cie przedziale cenowym i posłuchaj, pogadaj, zobacz...
Poza tym - masz blisko granicę, więc chyba nie będzie problemu trafić coś na niemieckim eBay'u i pojechać po sprzęt!

Pozdrawiam
PS. I nie pisz postów bezpośrednio jeden po drugim, tylko skorzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź - a w wolnej chwili uzupełnij swojego avatara o miejsce zamieszkania!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z rana byłem w mediamarkcie , ludzi nie było , zapytałem czy mają kolumny podstawkowe chwilkę pomyślał i odpowiedział , że nie.
Zorientuje się co tam jest w tym liveaudio i poszukam również czegoś z okolic aby móc czegoś odsłuchać . Tak na ebay również mogę kupić.
Avatara również uzupełnię icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie możemy. Tylko, że Wharfedale Diamond, to nie są jakies wybitne kolumny. Może i fajnie grają, ale można lepiej. Podobają Ci się? Ok. Możesz zainteresować się wersją 10.2. tylko, że nie słyszałeś pewnie nic lepszego. Bo czegoś podobnego do amplitunera, który ma kolega nie ma sensu szukać.
Przejedź się jednak do Liveaudio. Posłuchaj czegoś naprawdę dobrego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A czy nie możecie dobrać sprzętu podobnego do wharfedale 10.7?


Problem jest w tym, że mało jest kolumn podłogowych (szczególnie w takim zakresie cenowym) które dobrze zagrają na niezbyt dużej powierzchni - jak Twoje 10m^2.

Dlatego parę osób sugeruje Ci kolumny podstawkowe!

Ja bym próbował np. z takimi Audiowave 171SE - masz świetne kolumny w dobrej cenie od razu ze standami (Leszno)
http://allegro.pl/audiowave-171-se-standy-...3517041299.html

natomiast z podłogowymi jest szansa, że bardzo udane JAMO D450 (stosunkowo wysoka seria JAMO, bez porównania z nowymi kolumnami JAMO w cenie do 3-4 tysięcy za parę) dadzą sobie radę również w niedużym pokoju
http://allegro.pl/jamo-d-450-nordost-2-x-2...3530450478.html
Ale musisz mieć miejsce, by je odsunąć od ściany

Pozdrawiam
PS. Chociaż niektórzy z kolegów mają dobre doświadczenia z mocnymi kolumnami podpiętymi pod mocne wzmacniacze (choćby ZukZuk i Kaczor z kolumnami Infinity), to jednak proponowałbym mniejsze - podstawkowe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wyglądem mnie nie powalają , znaczy te pierwsze jeszcze są ok ( tak się przyglądam i coraz bardziej mi się podobają ) lecz te drugie na pewno odpadają kompletnie mi do niczego nie będę pasować i są za duże , nie uda mi się ustawić ich tak aby dobrze grały . Pewnie i tak będę miał problem z tymi mniejszymi ,ale myślę , że coś wykombinuje.
Kolumny podstawkowe podobają mi się te :

http://allegro.pl/kolumny-wharfedale-diamo...3544316166.html

Rzecz jasna chodzi o sam wygląd.


Jeśli kupiłbym kolumny Audiowave 171SE to jaki amplituner byś do tego polecił ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Audiowawe to jedne z ładniejszych kolumn standowych jakie widziałem. Ale to oczywiście kwestia gustu. Są solidne, w drewnie, coś a'la Sonus Faber. Gdyby postawić Wharfedale obok tych Audiowave wyglądałyby jak ubogi krewny z prowincji. O gustach się jednak nie dyskutuje.
Przede wszystkim zaś Audiowave są jeśli nie o dwie, to o klasę lepsze. Nie ma co porównywać. Choć charakter dźwięku mają podobny (o tyle o ile). Po prostu są muzykalne z ładnie wypełnioną soczystą średnicą. Jedyne co, to trochę zbyt wysoka cena tych Audiowave. Ale jeśli by Ci się chciało jechać po standy, bo tylko przy odbiorze osobistym je dostaniesz, to warto. Koszt paliwa chyba nie powinien przewyższyć kosztu zakupu standów. A solidne podstawki i tak musisz do nich kupić by dobrze zagrały.
Bo oczywiście nie postawisz ich na biurku koło ściany? Jeśli taki masz zamiar, to kup już lepiej te Wharfedale. Przynajmniej popatrzysz na nie skoro Ci się podobają, ponieważ o dobrym graniu nie będzie mowy. Większość kolumn by zagrały dobrym niepodbarwionym dźwiękiem i pokazały poprawną scenę stereo z minimalną choć głębokością trzeba odsunąć od ścian choć na kilkadziesiąt cm.
Kolumny Jamo tej wielkości w 10m2 to moim zdaniem na 90% będzie porażka. Bez odsłuchu w tym pomieszczeniu obawiałbym się. Ale skoro nie podobają Ci się, nie ma o czym mówić.

Co do wzmacniacza, to myślę, że nie ma co szukać, skoro znany z innego forum Franz używał go długi czas razem z Audiowave 141SE. Poczytaj.
http://www.audiostereo.pl/sound-project_mo...-84-1323-2.html
Chodzi o wzmacniacz SoundProject Model 3SE
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/140779.php
Jeśli przeżyjesz brak pilota (można chyba w 10m2 ruszyć od czasu do czasu cztery litery icon_wink.gif ), to będzie naprawdę dobry wzmacniacz. I znów sądzę, że lepszy niż podobne japońskie wielkokoncernowe ale powszechnie znane Sony, Denon, Pioneer itp... .
Gdybyś jednak nie wyobrażał sobie braku pilota, to proponuję dobry, choć moim zdaniem już nie tak dobrze dopasowany do kolumn NAD C352 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/140668.php

Amplituner nie wiem do czego Ci potrzebny? Chyba, że chodzi o radio? Ale tuner radiowy dokupisz za grosze a lepiej mieć dobry wzmacniacz niż gorszy (w tej samej cenie na ogół) amplituner.

Na koniec pozostanie dobranie interkonektów i kabli głośnikowych, bo na sprzęcie już tej klasy słychać będzie straty w dźwięku jeśli zapniesz najzwyklejsze kabelki tzw. sznurówki z supermarketu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak głośniki zaczęły mi się podobać , tylko ich cena jest troszkę wysoka.
Oglądałem archiwum allegro i ich ceny wahają się od 800 zł do 1500 zł.
Co do pilota jest mi on niezbędny , ponieważ sprzęt będzie podłączony do laptopa, wiadomo czasem będę oglądał filmy to nie będzie chciało mi się latać zgłaśniać i ściszać na wzmacniaczu. Radio również jest mi niezbędne bo na pewno często będę go słuchał , dlatego pomyślałem o amplitunerze , ale jeśli takim wzmacniaczem otrzymam lepszą jakość dźwięku to nie ma problemu , może być wzmacniacz . Tylko co będę musiał dokupić żeby słuchać radia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo łatwiej trafić dobry wzmacniacz i dokupić tuner, niż kupić wysokiej klasy amplituner...

Z tunerem radiowym to jest najmniejszy problem - za 100-150zł kupisz tuner SONY z czujnikiem na podczerwień i dokupisz pilota (uniwersalny albo oryginalny SONY od miniwieży, wzmacniacza albo amplitunera) do sterowania nim (by zmieniać zaprogramowane stacje). Nie wszystkie modele SONY mają taki czujnik, a nie wypowiadam się o modelach innych firm i dostępności pilotów do nich oraz obsługą przez uniwersalny.
Jeżeli nie potrzebujesz sterowania tunerem to wybór jest zdecydowanie większy, masz sporo firm do wyboru i mieścisz się w "setce".

Co do ceny AudioWave 171SE - jak widać okazje się trafiają, chociaż trzeba uwzględnić to, że niektóre aukcje są kończone przed czasem, a oferty wycofywane przez sprzedającego. Poza tym te kolumny nie pojawiają się zbyt często w ogłoszeniach.
Ale nie namawiam, to są Twoje pieniądze - a skoro można czasami kupić taniej...
Poza tym - jeśli taniej kupisz kolumny, to więcej zostanie Ci na wzmacniacz icon_razz.gif

JAMO D450 były podane jako kontrkandydat do wzmiankowanych Wafli 10.7 - ale cały czas aktualna jest sugestia wszystkich wypowiadających się w tym wątku, by jednak szukać podstawkowych kolumn zamiast podłogówek.

A z propozycji wzmacniaczy - warto jeszcze popatrzeć na Musical Electra E100, ew. E10.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/37/141345.php
za 999zł - co jest ceną w miarę normalną (żadna okazja, ale też i nie jest to przegięcie)
Niedawno jeden z kolegów na Forum opisywał swoje doświadczenia z Electrą - skorzystaj z wyszukiwarki na Forum.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak pisałem cena tych Audiowave jest za wysoka. Masz dwie opcje. Albo je kupić, bo w tej cenie i tak nie kupisz lepszych nowych kolumn, więc w tym kontekście nie są zbyt drogie. Zresztą i używane też trudno lepsze kupić, choć zaraz Ci jedne zaproponuję.
Druga opcja to czekać na takie tańsze (można czekać tydzień, miesiąc albo i pół roku i się nie pojawią) albo na jakieś inne dobre a niedrogie kolumny. Jeśli Ci się nie spieszy, to możemy poszukać.

Co do wzmacniacza, to naprawdę Cię nie rozumiem. Co ma komputer do zdalnego sterowania?
Ostatecznie właśnie z komputera możesz sterować głośnością.
Tak akurat jest, że te dobrze grające wzmacniacze są często bez pilotów. Szkoda dla wygody zaprzepaścić lepszy dźwięk. Ale oczywiście Twoja decyzja, Twoje pieniądze.
Ten Musical Fidelity E10 to dobry wzmacniacz. Po prostu gra muzykę a nie tylko odtwarza dane.
Kolumny alternatywne do Audiowave to HGP Nightingale http://tablica.pl/oferta/hgp-nightingale-ID36kn9.html Oczywiście trzeba do nich dokupić dobre masywne standy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..
Raczej zostanę przy AUDIOWAVE 171 SE
Jeśli tuner można kupić za niewielkie pieniądze to wybiorę wzmacniacz nie amplituner.
Z pilotem chodzi mi o to , że np.leżąc , oglądając film nie będę mógł go zgłośnić bez wstawania z łóżka , dlatego tak zależało mi na tym pilocie.
A czy nie potrzebuje jeszcze Dac? i co to właściwie jest? Czy nie można podpiąć bezpośrednio z wzmacniacza do laptopa ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rrrany!
A wujek Google to pies?
Chwila wysiłku i już wiesz (prawie...) wszystko.

A ktoś napisał, że potrzebny Ci DAC???
Możesz podłączyć bezpośrednio komp pod wzmacniacz (gniazdo 2x cinch, wybierasz dowolne źródło analogowe, za wyjątkiem PHONO).
Na razie lepiej kupić porządny wzmacniacz i kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...