Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 3000 zł , używany.


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miałem Sonus Faber Minuetto ładnych parę lat. Napiszę jedno. To nie są kolumny do tworzenia łomotu, choć z dobrym wzmacniaczem potrafią głośno zagrać i byle wzmaczka się nie boją. Raczej im lepszy jakościowo (nie tylko mocowo) wzmacniacz, tym lepiej. Te kolumny są do słuchania muzyki, delektowania się nią. Grają raczej miękko, dość neutralnie. Mają ładną soczystą barwę dźwięku, pełną, jędrną średnicę, wysokie tony o co najmniej dobrej jak na tę klasę rozdzielczości choć na pewno nie jasną ani ostrą.
Niskie tony naprawdę niezłe, dobrze zróżnicowane, choć na pewno nie tak napompowane jak choćby w Paradigmach. W Twoich 10m2 powinno ich być dużo.
Dobór odpowiedniego wzmacniacza jest tu bardzo ważny. U mnie kolumny grały początkowo z dość (niby) mocnym wzmacniaczem Marantz PM 62mkII (80W/8 omów). I było tak sobie. Owszem niby dużo lepiej po tych wszystkich przaśnych Tonsilach i Klipschach, ale czegoś brakowało. Dobrej średnicy i odpowiedniego wykończenia detalu. Dopiero ze wzmacniaczem Densen B-100 (62W/8 omów - niby słabszy "na papierze" od Marantza, ale tak naprawdę dynamiczniejszy, z super zasilaczem) zagrało tak, że wraz z odtwarzaczem Micromega 5 (upgradeowanym niedługo do 6) nie odczuwałem długi czas potrzeby wymiany sprzętu na lepszy. Bardzo dobrze i muzykalnie grały też z klonem Pass Aleph 5.
Oczywiście do Sonusów potrzebowałbyś także solidnych standów.
Jednego tylko nie rozumiem. Dlaczego nie kupiłeś Audiowave i Sound Projecta, które to nie dość, że dobrze dobrane do siebie i dobrze grające, to jeszcze mieszczące się w Twoim pierwotnym budżecie?
I standy miałeś w cenie.
A teraz myślisz o Sonus Faber. Konfiguracja (wzmacniacz, standy, kable) już tak tanio nie wypadnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam, przepraszam za nieobecność , niestety laptop był w naprawie.
Niestety, ale teraz mam ograniczone środki całkowicie, czyli pozostaje zakup na raty nowego sprzętu i to niestety taniego , czyli jakieś zwykłe głośniki do PC bom wątpię , że coś innego do 1500 zł kupię .
Coś lepszego dopiero będę mógł kupić za kilka miesięcy a po prostu nie chce mi się tyle czekać , ale na pewno gdy będę zmieniał to kolumny audiowave.

Teraz jedynie znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/hit-glosniki-edifier-2-1...3591061667.html

Co o tym sądzicie ?
Warto ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł, to możesz kupić niezły zestaw. Przeznaczając 800-1000 zł na kolumny i 700-500 zł na wzmacniacz i pozamiatane.
Taki zestaw stereo ... ale co tu gadać.
Mam wrażenie, że albo nie wiesz czego chcesz. Albo chcesz kupić to co sam uważasz za słuszne, a my mamy przytaknąć, że to dobry wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...